Viimasel minutil viigistanud Kalju pääses penaltitega edasi (galerii) (1)

Normaalaja viimasel minutil viigistanud Nõmme Kalju oli Euroopa liiga teise eelringi kordusmängus Haifa Maccabist lõpuks penaltitega parem ning pääses kolmandasse eelringi.

Avapoolajal oli pall tihti audis ning ka Maccabi ei hakanud kohe kiirustama ega pannud Kaljut surve alla. Rünnakud olid aga Maccabil teravamad.

Damiano Quintieril oli hea võimalus esimesel veerandtunnil kontrarünnakuga Kalju juhtima viia, kuid ta jooksis palliga liiga terava nurga alla ja tabas valelt poolt küljevõrku.

Avapoolaja keskel söötsid külalised mitu korda järjest ohtlikult karistusalasse. Nikita Rukavytsya pääses eriti vabalt löögile, kuid lõi keskele, nii et Vitali Teleš suutis tõrjuda. Ülejäänud Maccabi sooritused kas blokeeriti või langesid samuti Telešile.

33. minutil tegi Janar Toomet oma karistusala ääres rumala vea, joostes vastase jalust. Järgenud penalti kõmmutas Rukavytsya kindlalt ristnurka. Teleš hüppas küll õiges suunas, aga tal polnud mingit võimalust tõrjuda - 0:1.

55. minutil oli Kalju viigiväravale ülilähedal - Toomet tsenderdas paremalt äärelt ja Ats Purje pääses vabalt mõnelt meetrilt peaga löögile, kuid tabas posti.

Väravat jahtinud Kalju seejärel surus ja 2273-pealine publik elas valjult kaasa. Tarmo Neemelo pääses Andrei Sidorenkovi ja Igor Subbotini tsenderdustest peaga löögile, aga neist esimese tõrjus puurivaht ja teine lendas üle värava.

Normaalaja viimasel minutil jõudis Kalju ikkagi viigini. Sidorenkovi nurgalöögist sai Neemelo järjekordse pealöögi teha ning vastase põrkega maandus see võrgus - 1:1!

Lisaajal leidis Maccabi endas Kaljuga võrredes rohkem jõudu rünnata, kuid väravani ei jõudnud.

Penaltiseerias olid täpsed kõik viis Kalju lööjat: Maximiliano Ugge, Andrei Sidorenkov, Ats Purje, Hidetoshi Wakui ja Igor Subbotin. Vitali Teleš suutis vastaste kolmanda löögi tõrjuda.