Viktor Alonen: olen hooajast väsinud (5)

Vanameister Viktor Alonen mõlgutas hooaja keskpaigas loobumismõtteid. Foto: Catherine KõrtsmikViimased kolm hooaega FC Kuressaares pallinud Eesti koondise veteran Viktor Alonen kinnitas, et mõtles hooaja keskel jalgpallist loobumisele.

Jalgpalliga tegelemist alustas Mulgimaalt pärit Alonen kodukohas Viljandis, kus ta on ka aktiivselt jalgpalliga tegelenud Tuleviku ridades. FC Flora rivistuses neli korda Eesti meistriks tulnud Alonen on pallinud veel pool hooaega ka Narva Transis.

Värskes Soccernet.ee-le antud intervjuus kinnitab ta, et mõtles tänavuse hooaja keskel tõsiselt putsade varna riputamisele, kuid on leidnud uue hingamise ja lõplik otsus on veel tegemata.

Esmalt kohustuslik küsimus - kus, millal ja kuidas alustasite jalgpalli mängimist?

Alustasin jalgpalli mängimist Viljandis, Leo Ira juures. Enne seda esimesest kuni kolmanda klassini käisin maadlustrennis, ning sealt läksin üle jalgpallitreeningutele.

Kes olid Teie eeskujud? Millised treenerid on Teile kõige rohkem juurde
andnud?

Otseseid eeskujusid ei ole mul olnud, mulle meeldisid mõned mängijad nagu Michel Platini, Zico, Sokrates jne. Kõikidelt treeneritelt olen püüdnud midagi meelde jätta ja kedagi konkreetset ei soovi välja tuua.

Kas vastab tõele, et riputate tänavuse hooaja järel putsad varna? Kui jah, siis: Miks? Taseme poolest mahute ju siiani FC Kuressaare põhitegijate sekka.
Professionaalsel tasmel riputasin putsad juba kolm aastat tagasi varna, praegu mängin rohkem oma hobi korras. Vahepeal tekkis tõesti motivatsioonipuudus, kui järjest tulid aina kaotused ja kaotused ning ei saanud ühtegi võitu. Tekkis olukord, et mis mõttega ma seda teen. Nüüd mõtlen jälle natukene teistmoodi, aga praegu on kõik otsad lahti ja ei taha midagi kindlat lubada.

Kui Kuressaare tahab ehitada uue aasta meeskonna noorte peale, siis loomulikult, las nad rabelevad ja näitavad ennast. Siis oleks mul tõesti hea meel ja ma loobuksin. Kui nad aga tõesti mind vajavad, siis mõtleksin selle peale, aga praegu tahaksin ikkagi hooaja korralikult lõpule viia, siis puhata ja seda mõtet seedida, sest praegu olen tänavusest aastast tõesti väsinud.

Millega hakkate tegelema pärast jalgpalliga lõpparve tegemist? Olete Te mõelnud treenerikarjäärile? Kas jääte ka tulevikus FC Kuressaarega seotuks?
Tahaks jalgpalli juurde jääda ja juba praegu proovin treeneriametit kolmanda liiga meeskonnaga. Ei kujuta küll ette, kas oleks reaalne, et tulevikus saaksin Kuressaares treeneriks, sest siis peaksin Viljandist ära kolima, aga kogu elamine ja pere on siin, seega on selline variant väheusutav, pigem hakkan treenima mõnda Viljandi meeskonda.

Vaadates oma pikale karjäärile tagasi, millised on eredaimad mälestused
(nii positiivsed kui ka negatiivsed)? Mida peate oma karjääri tipphetkeks? Kas on ka midagi, mida kahetsete?

On olnud nii positiivseid kui negatiivseid emotsioone. Mul on hea meel et sain profijalgpallurina tööd teha, sest see oli nagu hobi ja töö koos ja kahetseda ei ole midagi.

Ei mäleta täpselt, aga vist mängisime Iisraelis Norra koondisega. Olime esimese poolaja järel 0:3 taga ja suutsime 3:3 mängida, see oli sõprusmäng. Teisel poolajal suutsime end ikkagi kokku võtta ja viiki mängida, kusjuures minu mäletamist mööda lõi Zelinski kolm väravat. Sellisest kaotusseisust välja tulla, tõesti üks eredamaid hetki. Muidugi meenub veel ka koondise mäng Šotimaaga Monacos, mis lõppes 0:0.

Halvimatest mälestustest tuleb kohe pähe mäng Küprosega, Ubakivi oli siis veel treener. Kaotasime küll vaid 1:3, aga minu mäng ei tulnud ikka üldse välja, kohe üldse ei tulnud. Oma mängu hinnates oli see halvim, aga pigem on olnud ikka positiivseid emotsioone, sest ka kaotuste puhul suutsime võidelda.

See hooaeg oli üldiselt positiivset vähe, eelmine ja üle-eelmine hooaeg oli ikka rohkem õnne ja paremaid mänge, saime rohkem punkte. See hooaeg ei olnud nii ere, aga eelmisest aastast meenub kohe karikamäng Levadiaga, kui viigistasime normaalajal 2:2 ja siis kaotasime penaltitega. See oli tõesti hea mäng, olime ju poolajaks 0:2 taga ja siis suutsime välja tulla, väga positiivne mäng. Veidi rohkem õnne ja oleksime edasi pääsenud, kusjuures kõik oli ju meie enda teha. Tõesti meeldejääv mäng!

Kuulusite kümme aastat Eesti koondise ja siinse tippklubi FC Flora rivistusse, aga välismaale mängima kunagi ei pääsenud. Kuidas nii?
Üks kord käisin Norra klubis Oslo Lyn end näitamas, aga sinna see jäi. See oli aastal 1999. Nädal aega olin Hispaanias laagris ja seal tundus, et nad jäid rahule, aga ma ei tea, miks nad mind ei tahtnud.

Miks otsustasite Flora süsteemist lahkuda ja mängima asuda Narva Transi, kuigi Narvas veedetud hooaeg ei kulgenud edukaks? Kuidas ja kas üldse saab võrrelda Flora ja Transi süsteemi, organisatsiooni ja taustajõude?
Mul lõppes Floraga leping ning Trans oli kohe huvitatud, mõtlesin ühe hooaja proovida. Tranis mehi ma küll tundsin, aga nende suhtumine jalgpalli oli nõrk. Lisaks on Floral ja Transil täiesti erinevad süsteemid, kasvõi juba klubi suuruselt.

Kui moodustada koosseis läbi aegade parimatest Eesti koondislastest, siis kui palju praeguseid koondislasi sinna mahuks? Kes?
Paigutaks sinna kuus mängijat praegustest koondislastest - Mart Poom, Enar Jääger, Raio Piiroja, Andrei Stepanov, Ragnar Klavan ja Andres Oper.

Vaadates praeguse koondise käekäiku, siis mis on Teie arvates praegu suurimaks probleemiks, et vaid Andorrat võita suudetakse? Kuidas olete te rahul peatreener Viggo Jenseni tööga?

Konkreetselt ühtegi probleemi ei oskagi välja tuua, sest mängijad on ju tasemel. Peatreener Viggo Jenseni kohta ei oska ka väga midagi arvata, sest eks ta ikka üritab ja annab endast parima.

Millised on FC Kuressaare suurimad miinused ja plussid võrdluses Nõmme Kaljuga, kellega Te üleminekumänge peate?
Meil ei ole võrreldes Nõmme Kaljuga nii head ründajat nagu neil on Andrus Mitt, samas oleme meeskonnana aga neist paremad.

Kas vahel Soccernet.ee-d ka loete?
Üritan end ikka iga päev uudistega kurssi viia.

Faktid - Viktor Alonen
Sünniaeg: 21.03.1969
Pikkus: 171 cm
Kaal: 74 kg
Asetus väljakul: Poolkaitsja/kaitsja

Senine karjäär:

2007 - FC Kuressaare 28/-
2006 - FC Kuressaare (Esiliiga) 28/4; JK Sörve 1/-
2005 - FC Kuressaare 31/3
2004 - JK Trans Narva 12/2
2003 - JK Tulevik Viljandi 24/5
2002 - JK Tulevik Viljandi 26/-
2001 - FC Flora Tallinn 2/-; JK Tulevik Viljandi 24/1
2000 - FC Flora Tallinn 19/2
1999 - FC Flora Tallinn 27/-
1998 - FC Flora Tallinn 13/-
1997/98 - FC Flora Tallinn 17/-
1996/97 - FC Flora Tallinn 20/-
1995/96 - FC Flora Tallinn 5/-; JK Tervis Pärnu 7/1
1994/95 - FC Flora Tallinn 21/-
1993/94 - FC Flora Tallinn 15/-
1992/93 - FC Flora Tallinn 16/-
1992 - FC Flora Tallinn 8/-
...
Eesti A-koondis 70/-

Soccernet.ee tänab küsimuste koostamisel abiks olnud külastajaid:

Alari Künnapuu, footygod jr., Jarno Kipp, Kalle Juurik, limazombi, raiko tähhe, Kaido, Trafic, Vello Saar, Aivar, Ken Müür, -arsenal-, Gunnar, are habicht

REKLAAM
5 kommentaari

M   •  
(.***)
Silma riivab veidi eldu " Kaotasime kll vaid 1:3 " , kuid muidu smpaatne intervjuu.
Etok   •  
(210.4.21.***)
I have got one idea for your website. It aeppars like at this time there are a couple of cascading stylesheet issues when opening a number of web pages inside google chrome and internet explorer. It is working fine in internet explorer. Possibly you can double check that.
Julio   •  
(188.143.232.***)
Hiya. I was thinking about adidng a backlink back to your blog since both of our websites are based around the same niche. Would you prefer I link to you using your site address: or web site title: Notable in Stavanger: Broken Column | Stavanger Expats. Please let me know at your earliest convenience. Thankyou
Mafe   •  
(94.23.220.***)
Jan, thanks so much for winrtig about us I'm honored!! As far as the succulents go, the most common problem people have in growing them is absolutely overwatering. Succulents need very well-drained soil (a pot with a drainage hole, if you're growing them in a container, and preferably a potting soil designed specifically for succulents and cacti). Let the soil dry out between waterings, and also be sure your plants are getting enough light they do like a lot of bright, indirect light.Hope this helps! I'm not an expert by any means (I do love plants and flowers so much, but I'm not a pro gardener), but I've learned a lot about succulents since I started working with them in the bouquets.- Susie
Kamylla   •  
(38.96.134.***)
Please take that woman out of that squished place! I can't beeilve she took her shoes off... what is wrong with her?? Why didn't you put the other (naked) man in the cramped box --and let the woman stand free and naked and whistling in good window light, women are used to being gazed at. I am mad at you... & ! # }{ My beagle is howling!Read in yesterday's paper about a local pofessor who went to pick up his Nobel Prize, they described Stockhold as a "Nordic pitch black December" ... Is it that dark? We had this thin (anorexic) backwards "C" moon last night, as if it were rocking back on its spine slightly. Did you have a similiar moon (probably not) there among your lights (my mother did used to put those upside down V's in our windows when I was little; she put single lights in the smaller upstairs windows and the larger V in the large windows, all white for a white house.) Its a soft balmy warm here today, hard to imagine Christmas.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
MEISTRILIIGA LAUPÄEV
REKLAAM
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
PREMIUM LIIGA
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
34
22
8
4
69:31
74
2.
34
21
9
4
92:26
72
3.
34
22
6
6
74:29
72
4.
33
20
9
4
66:25
69
5.
34
13
8
13
59:52
47
6.
34
14
5
15
57:58
47
7.
34
11
5
18
40:64
38
8.
34
10
7
17
53:67
37
9.
34
5
2
27
23:88
17
10.
33
0
3
30
14:107
3
MÄNGIJATE HINDAMINE

34. voor on möödas. Hinda mängijaid!

ESILIIGA OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee näitab sel hooajal kokku 30 otseülekannet Esiliiga mängudest - ikka neljapäeviti kell 19!

PREMIUM LIIGA SUVISED ÜLEMINEKUD 2016

Premium liigas aset leidnud üleminekuid saad järgi vaadata SIIT.

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK