Viljandi sai taas valusa kaotuse (5)

Teises voorus Paide Linnameeskonnale viimase minuti väravast kaotanud Viljandi Tulevikku tabas täna Narva Transi vastu sama saatus.

Hooajaeelses treeningmängus 2:2 viigi teinud meeskonnad olid ka täna avapoolajal igati võrdselt mängus sees. Mängupilti iseloomustas jõulisus ning vigaderohkus, kuid reaalsete väravavõimalusteni meeskonnad esimese 40 minuti jooksul ei jõudnudki.

Juhtuma hakkas aga alles poolaja päris viimastel minutitel. Kasim Talasbajevi karistuslöögi järel tegi Viktor Plotnikov karistusalas vea. Viljandi teenis igati õigustatult võimaluse penaltist mängu juhtima minna, kuid Kristen Kähri nõrga löögi tõrjumisega Artur Kotenkol raskusi ei tekkinud.

Vaid minut hiljem oli Kähril veel üks ideaalne võimalus skoor avada, kuid nurgalöögi järel tabas tema pealöök põiklatti.

Teisel poolajal võttis Trans tasapisi ohjad üle, kuid viimasel kolmandikul jäi idavirumaalastel selgelt teravusest puudu. Hea võimalus tekkis Tanel Tambergil, kuid tema pealöögi püüdis Karl-Romet Nõmm.

Nullid kadusid tabloolt lõpuks 69. minutil. Viljandi karistusalas tekkinud segaduse lõpetuseks saatis Transi mängumees Artjom Škinjov mänguvahendi Nõmme valvatava värava alumisse nurka ja andis võõrustajatele teenitud eduseisu.

Kaotusseisu jäänud Viljandi hakkas tasapisi ka vastaste väljakupoolel ohtlikumaks muutuma. 86. minutil sai Rasmus Alles nurgalöögi lipu lähistel hea tsenderduse karistusalasse anda ning Kähr heastas eduka pealöögiga oma eelneva eksimuse.

Viigist mulgid kinni ei suutnud siiski hoida. Viimase lisaminuti lõpus võttis Siim Saar karistusalas Igor Ovsjannikovi maha ja Deniss Poljakov tõi realiseeritud penaltiga Transile hooaja teise võidu.

Mängu parim - Artjom Škinjov

Transi 21-aastane ründav poolkaitsja oli rünnakul üks silmapaistvamaid mängijaid ning lõi ka kohtumise avavärava.

JK Narva Trans - Viljandi JK Tulevik 2:1 (0:0)
69. Artjom Škinjov, 90+3. pen. Deniss Poljakov - 86. Kristen Kähr

Hoiatused: 45. Viktor Plotnikov, 75. Tanel Tamberg - 63. Kasim Talasbajev, 74. Rainer Peips
Realiseerimata penalti: 45. Kristen Kähr