Viljandi võitles, aga parimale väravakütile vastu ei saanud (2)

Albert Prosa lõi Tuleviku võrku kaks palli. Foto: Imre Pühvel

Valitsev meister FC Infonet ei andnud võõrsil Viljandi Tulevikule erilist sõnaõigust ja kohalikud alistati 2:0.

Kuigi esimestel minutitel näitas Tulevik hambaid ja prooviti oma mängu peale suruda, siis peagi nende motivatsioon rauges. Senise hooaja parim väravakütt Albert Prosa sai jala soojaks kohe mängu alguses, kui pärast Roman Nesterovski postilööki palli joone pealt sisse koksas.

Teine värav oli juba Prosa poolt oluliselt ilusam. Infonet võitis paremal äärel audi ja sellega otsiti karistusalas olnud keskkaitsjat Vladimir Avilovit. Aut veidi "ebaõnnestus" ning põrkas Avilovist üle - mittekusagilt ilmus aga olukorda Prosa, kes lõi uhke pealöögiga tabloole seisuks 2:0.

Viljandlaste rõõmuks teeniti aga avapoolaja viimasel minutil kuldne võimalus. Karistusalas võeti maha Tanel Lang ning palli taha läks Martin Allik. Paremkaitsja ja Matvei Igoneni duellis jäi peale aga viimane ning ka jätkuolukorrast ei sündinud midagi. Kogu kompott ei andnud Tuleviku kaptenile Indrek Ilvesele muud võimalust, kui üle staadioni karjuda "T*RA!"

Teisel poolaja tuli riietusruumist aga hoopis teistsuguse ilmega Viljandi meeskond. Keskväljal võideldi, kaitses oldi kindlad ja hoopis Igoneni värava all oli dramaatilisemad sündmused. Paraku kodufänne rõõmustada ei suudetud ja värav jäi täna löömata.

Mängu parim - Kirill Nesterov

Esimese poolaja ohtlikeimad olukorrad tekkisid Infonetile just vasakult äärelt ja tänu Nesterovi heale tööle. Viljandi kaitsjatele paksu peavalu tekitanud Nesterov küll ühtegi söötu ega väravat enda nimele ei saanud, aga oleks seda väärt olnud.