Welbecki värav kindlustas Arsenali esineliku kohta (0)

Inglismaa kõrgliigas sai päeva viimases mängus ülitähtsa võidu Arsenal, kui koduväljakul saadeti 1:0 võiduga relegatsiooni äärele Norwich City.

Arsene Wengeril, kes oma 750. juubelimänguks sai fännidelt kingituseks kogu kohtumise kestnud protestiaktsiooni, avapoolajal rõõmustamiseks põhjust ei olnud, kui hoolimata madalamast pallivaldamise protsendist tekitas paremad võimalused hoopis külalismeeskond. Lisaks tabas kahurimehi veel üks hoop teise poolaja alguses, kui vigastusega oli sunnitud platsilt lahkuma Per Mertesacker.

Arsenali jokkeriks kerkis 56. minutil Alex Iwobit asendanud Danny Welbeck, kes vaid kolm minutit peale platsile sekkumist realiseeris kindlalt Oliver Giroud`i peasöödu. Kuigi üksikuid võimalusi tekkis viimase pooltunni jooksul mõlemale meeskonnale, jäi see kohtumise ainsaks väravaks.

Arsenal suurendas vahet vastavalt viiendal ja kuuendal kohal asetseva West Hami ja Manchester Unitediga kaheksale punktile, kuid West Hamil on üks ja Man Unitedil koguni kaks mängu vähem peetud. Lisaks hoitakse tänase võiduga üleval unistusi püüda kinni esmaspäeval Chelseale külla sõitvat Tottenhami.

Newcastle`i võiduga Crystal Palace`i üle on aina kindlamaks muutumas Norwichi saatus, kes kõikide märkide järgi on aastase vaheaja järel naasmas Championshipi. Lisaks kehvale tabeliseisule on kanaarilindudel võrreldes konkurentidega selgelt raskem mängukalender ees ootamas. Kui Norwich võõrustab järgmisel nädalal Manchester Unitedi, siis Newcastle mängib võõrsil  Aston Villaga.

Arsenal - Norwich City 1:0 (0:0)