Zenjov võttis San Marinolt revanši (7)

Sergei Zenjov oma teist tabamust tähistamas. Foto: Brit Maria TaelEM-valiksarja kuuendas kohtumises tegi Eesti tagasi San Marinole võõrsil saadud viigi eest, alistades nad Sergei Zenjovi tabamuste toel kindlalt 2:0.

Kuigi mäng algas täieliku Eesti pallivaldamisega, ei suudetud esimese veerandtunni jooksul ühtegi pealelööki sooritada. Hoopis San Marino oli see, kelle keskkaitsja Mirko Palazzi 15. minutil umbes 20 meetri pealt tõelise puraka ristnurga suunas teele pani - Eesti õnneks päästis olukorra võimsa pantrihüppega Mihkel Aksalu.

Sellele üritas vastata 17. minutil Konstantin Vassiljev, ent tema kauglöök blokeeriti vaid mõned meetrid pärast nahkkera teele panemist. Esimese reaalse pealelöögi sooritas seega Rauno Alliku alles 19. minutil, kui ta Joel Lindpere nurgalöögist antud tsenderdusest peaga üle lõi.

Eesti sai teise südame miniataki vahetult enne pooltunni täitumist, kui külalised terava palli värava eest läbi lasid - vaid meie õnneks ei ulatanud Danilo Rinaldi jalga vahele panna.

32. minutil sai Sergei Zenjov vasakult äärelt läbi ja saatis terava palli värava suunas, mille Aldo Simoncini tõrjus. Kolm minutit hiljem lasi aga oma 100. mängu teinud Lindpere paremalt äärelt tsenderduse kasti, Ats Purje pea kohalt üle täpselt Zenjovile, kes sel juhul vasakuga mänguvahendi tahanurka lajatas - 1:0, Eesti sai lõpuks San Marino üle mängitud.

42. minuti lõpus oli avapoolaja kangelane Zenjov veel tähelepanu all, kui San Marino keskkaitsja Alessandro Della Valle ta kaelast pikali tiris, ent Slovakkia kohtunik otsustas penaltit mitte määrata.

Zenjov ei taha otsustada, aga otsustab

Zenjovil oli kohe teise kolmveerandtunni alguses võimalus matši saatus ära otsustada, ent kui ta viie meetri pealt nahkkera enda valdusesse sai, otsustas ta löömise asemel söödu kõrvale anda, kus ei olnud kedagi.

53. minutil tegi Ken Kallaste seda, mida pole ammu koondises näinud - saatis palli 16 meetri pealt ühte posti, sealt teise posti, ent mitte väravasse, vaid värava ette, kus taas Zenjov esimesena jaol oli, kuid kes löögi uskumatul kombel üle värava saatis.

Kohe proovis ka Vassiljev skoori suurendada, kuid vasakuga sooritatud löök oli ebatäpne. Täpselt nagu täistunnil sooritatud karistuslöökki.

63. minutil tegi aga Zenjov seda, mida esiti teha ei soovinud. Kallaste lasi vasakult madala passi viie meetri peale, kust Venemaa klubi Moskva Torpedo hingekirja kuuluv Zenjov väikse sutskega seisuks 2:0 tegi.

Eesti ei hoidnud kõike aga enda jaoks nii lihtsana. Veerand tundi enne normaalaja lõppu lasi Karol Mets söödu läbi ning vaid õnn päästis Eesti, et Jose Hirch nelja meetri pealt mööda suutis lüüa. 85. minutil said külalised veel kiirrünnakus löögile, aga Mihkel Aksalu püüdis kindlalt nahkkera.

Kohtumise viimased minutid kiigutas Eesti palli ja kindlustas omale sellega kolm võidupunkti, mis meid tabelis seitsme punkti peale tõstis.

Neljas kohtunik: Martin Balko
Täiendavad abikohtunikud: Richard Trutz ja Peter Kralovic (kõik Slovakkia)

Suluseisud        2:0   0:1    2:1

Eesti: 12-Mihkel Aksalu, 23-Taijo Teniste, 18-Karol Mets, 15-Ragnar Klavan, 19-Ken Kallaste, 6-Aleksandr Dmitrijev, 14-Konstantin Vassiljev (79. 16-Ilja Antonov), 2-Joel Lindpere (84. 5-Dmitri Kruglov), 7-Rauno Alliku, 9-Ats Purje, 10-Sergei Zenjov (89. 11-Ingemar Teever).
Varus: 1-Sergei Pareiko, 22-Pavel Londak, 3-Artur Pikk, 4-Maksim Gussev, 5-Dmitri Kruglov, 8-Henri Anier, 11-Ingemar Teever, 13-Siim Luts, 16-Ilja Antonov, 17-Markus Jürgenson, 20-Gert Kams, 21-Artjom Dmitrijev.

San Marino: 1-Aldo Simoncini, 4-Cristian Brolli, 5-Alessandro Della Valle, 2-Giovanni Bonini, 3-Manuel Battistini, 6-Mirko Palazzi, 8-Luca Tosi (71. 16-Michele Cervellini), 9-Lorenzo Gasperoni, 7-Jose Hirch, 10-Danilo Rinaldi (79. 21-Mattia Stefanelli), 11-Matteo Vitaioli (89. 15-Alessandro Bianchi).
Varus: 12-Elia Benedettini, 23-Giacomo Muraccini, 13-Marco Berardi, 17-Davide Cesarini, 18-Matteo Colonna, 19-Alex Della Valle, 22-Carlo Valentini, 14-Maicol Berreti, 16-Michele Cervellini, 20-Alex Gasperoni, 15-Alessandro Bianchi, 21-Mattia Stefanelli.

(85.196.200.***)
Kohutav mängupilt, mitte midagi head... Ega pallivaldamine taga ei too edu...Hetkel sellise mängupildiga me kahjuks Leedu, Sloveenia, Šveitsi ja Inglismaa vastu ei saa.
...   •
(85.89.36.***)
Slovenia tänane 2-3 kaotus Inglismaa vastu, varasem 6-0 purustustöö San Marino üle ning Šveitsi kindlad võidud/purustustööd (3-0 või suuremad võidud kõigi va Inglismaa ja Slovenia vastu) ja ka Inglismaa koondise osalemine Eestiga samas alagruppis, tekitavad mure, et kui palju väravaid selle valiksarja jooksul Eestile veel sisse lüüakse (arvestades Eesti koondise mängupilti igas mängufaasis kaitse, poolkaitse, rünnak, söödud, standardolukorrad jne...)?
nii   •
(82.131.116.***)
San Marino (osad) mehed olid palliga osavamad, kui Eesti mehed. Kahjuks mänguline vahe tekkis alles siis, kui amatööridest koosnev meeskond füüsiliset väsis. Pehrsoon sa oled sitt mis sitt oma valikute ja taktikaga. Nõrk ja tagasiminek on kogu see asi.
Oeh   •
Ega kaitse üle ei saa nuriseda, täna oli selgelt kehv kaitse, sest "ründasime". Aga kui välja jätta Šveitsi kohtumine, siis me ei olegi lasknud nii palju väravaid lüüa. 5 väravast 3 lõi Šveits.
to oeh   •
(62.65.209.***)
no kui me suudaks Ing. või Šv. vastu palli hoida ja domineerida, siis oleks see mingis mõttes edu küll
WM   •
(212.93.55.***)
Hetkel mängijate hindeid vaadates tekib küll küsimus, et kas keegi on siin niisama nende hinnetega trollimas käinud?

Kallaste keskmine hinne kuskil 5,5 kandis?? - resultatiivne sööt, äärmiselt terav ja hea ründes ning pigev töörügamine. Kindlasti mängu üks parimaid, kui mitte kõige parem mees.

Alliku 6,5 - See hinne on veel suurem nali kui Eesti koondise mänguplaan eile. Kuna Alliku on väga palju kriitikat saanud, siis hoidsin eile huviga tal eraldi silma peal. Positiivsele poolele jääb 2 või 3 edukat palli tagasivõitmist ja see on ka enam-vähem kõik. Negatiivset on oioi kui palju rohkem. Praktiliselt segamatult üksinda 5m pealt pall üle värava lüüa; ühe kõige ohtlikuma contra ajal põrkas pall täpselt tema alasse, aga mees jalutas niisama nurgalipu juures. Lisaks korduvad kasutud tagasisöödud, mitte ühtegi asjalikku tsenderdust, mitte kui midagi. Uskumatu mees.

Lindpere 5,1 kandis? - Mees annab resultatiivse söödu väravale (Purje puude seal vahel küsitav) ning hinne lihtsalt nii põhjas?

Antonov 4? - Puhtalt ühe rist-crossi eest Allikule, mille ta pärast vahetusest sekkumist andis (ja mille Alliku muidugi pärast edukat mahavõtmist juba endale omaselt pekki keeras) väärib tunduvalt kõrgemat hinnet.

Üldiselt oli kogu mängujoonis ja pilt ääretult kole. Kommentaarid justkui favoriidina väikeste vastu võibki endale sellist jama lubada - on ebanormaalsed. Selle loogika põhjal võid süütu ja kogenematu naisega voodis ka lihtsalt kerge sümboolse paugu teha, sest "pole harjunud ju selle rolliga"

Isiklikult jään jätkuvalt seisukohale, et Pehrsson on koondisele sama halba mõju avaldanud kui Reim U-koondistele. Mängujooniste puudumine; andekate meeste kõrvale jätmine koondisest mingite oma isiklike probleemide tõttu; jne jne jne. Kahju on.
To WM   •
Kallaste andis resultatiivse söödu, oli lähedal veel ühele resultatiivsele söödule ning oleks äärepealt värava löönud (suutis löögiga mõlemat posti tabada, ning Zenjov postist tulnud palli värava ees mööda lüüa). Mänguliselt oli ta parem kui Zenjov, kes kuigi lõi 2 väravat, oleks suutnud isegi rohkem lüüa kui poleks võimalusi raisanud. Hinnete poolest oli enamik San Marino meeskonnast (või pea-aegu kõik, va paar erandit nt Zenjov, Kallaste, Dmitrijev...) Eestist parem ja treeneri koha pealt ütleks et San Marino treener on Pehrssonist tunduvalt parem mängijate ja taktikate tundmises, Eesti oleks õnnelik kui San Marino treener Pehrssoni asemele tuleks kuna see on üsna suur saavutus, et San Marino tugevusega meeskond, kes oli enne Eestiga viiki mängimist (enne esimest valikmängu Eestiga oldi FIFA edetabelis 209 rahvuskoondisest 208. kohal ja peale viiki 192. kohal) ligikaudu pea-aegu 10 aastat kõikide koondiste vastu kaotanud (nende koondise ajaloos on ainult 4 viiki ja 1 võit) ning arvestades kui väike nende rahvaarv on ja mis nende mängijate tase on (pea-aegu terve meeskond amatöörid [va 1 mängija], lisaks nende parim mängija ei saanud valikmängus osaleda, mängijad heal juhul teevad 1-3 korda nädalas oma klubi juures trenni [Eesti koondises on palju profesionaal lepinguga mängijaid kes teevad igapäevaselt trenni] ja käivad jalgpalli kõrvalt tööl [jalgpalli mängimine on rohkem hobi ja peamine prioriteet on enda töö, mis osadel on näiteks müüa, kohtunik jne...]), suutis nende treener Eesti tugevusega koondise vastu hea mängu teha ning taktikaliselt ning mängu ilu poolest Eestist üle olla (vahepeal olid San Marino väravad õhus ning statistika poolest oli tegu kahe võrdse meeskonnaga, ei imestaks kui San Marino koht FIFA edetabelis 0-2 kaotusega tõuseks, kuna seal võetakse lisaks võitude/viikide/kaotuste ja löödud väravatele ka arvesse vastasmeeskonna tugevus ja sisse lastud väravate arv, mis tabeli lõpus olevatel meeskondadel on tavaliselt üsna suur ja isegi 0-2 kaotus on San Marino suguse meeskonna jaoks enam-vähem sama mis võit, kuna see tõstab kohta FIFA reitingus ning tavaliselt on nende kaotused tunduvalt suuremad, loodud võimaluste arv tunduvalt väiksem või üldse puudub ning mängupilt tunduvalt kaitsvam [sest enamik meeskondi on mänguliselt nii palju üle, et San Marino ei saa palju palliga mängida]).