De Gea supermäng alistas Arsenali (0)

Premier League'i 12. mänguvooru keskses kohtumises sai magusa võidu Manchester United, kes alistas võõrsil tulemusega 2:1 Arsenali ning tõusis sellega tabelis neljandale reale.

Kohtumine kulges küll suuresti Arsenali taktikepi all, kuid Unitedit hoidis kohati vee peal vaid üks väravasuul seisnud hispaanlane - selleks oli David de Gea, kelle head tõrjed pealinlased kuival hoidsid.

Kui ise ei löö, lüüakse sulle - teisel poolajal läks United lõpuks juhtima selle hooaja ühest koledaimast väravast. 56. minutil tekkis Arsenali väravasuul tsenderduse järel segadus, kus põrkasid kokku väravavaht Wojciech Szczesny ning kaitsja Kieran Gibbs. Lahtise palli tulistas madalalt värava suunas Antonio Valencia, kuid muidu raamist mööda suundunud pallile otsustas Gibbs jala vastu panna, kuid tegi seda nii õnnetult, et suunas mänguvahendi täpselt võrku - 1:0 Unitedile oligi tõsiasi.

Arsenali jaoks tegi olukorra veelgi mõrumaks tõsiasi, et Gibbsiga kokku põrkunud Szczesny mängu jätkata ei suutnud ning mängu tuli sekkuda varupuurilukul Damian Martinezil.

Kaotusseisu jäänud Arsenal jätkas ründamist ning mitmel korral jõutigi surve juba väga lubavaks kerida, kuid õigel ajal oli omasid päästmas taas de Gea. 85. minutil lõi Wayne Rooney vasturünnakust Unitedi teise värava ning kuigi vigastuspausilt naasnud Olivier Giroud sai viiendal lisaminutil ilusast löögist kirja Arsenali auvärava, lahkusid kodumeeskonna fännid staadionilt ikkagi noruspäi - viimaste aastate trend ehk kaotused just Unitedile said taaskord jätku.