Eesti astus sammu Balti turniiri võidu suunas (0)

Foto: Rein Murakas (arhiiv)Eesti alustas kodust naiste Balti turniiri 1:0 võiduga Läti üle. Värava lõi 53. minutil Katrin Loo, kes lükkas viielt meetrilt võrku Miina Kallase söödu.

Kohtumise alguses oli terav Läti, kellel oli esimese paarikümne minuti jooksul mitu head väravavõimalust. Viiendal minutil tabasid külalised ristlatti.

Eesti oli esimest korda ohtlik 21. minutil, kui oma viimase, 75. koondisemängu teinud Anastassia Morkovkina söötis Loole, kelle löök siiski puurivahile probleeme ei valmistanud.

Suurimad Eesti võimalused avanesidki Lool, kes lisaks värava löömisele tabas 65. minutil, kui oli Daniela Mona Lambinilt pika söödu saanud, posti. Merilappi Unitedi mängija proovis korduvalt ka kaugelt peale lüüa ja ühel korral suutis lõunanaabrite kindanaine hädavaevu tema kauglöögi ristnurgast tõrjuda. Avapoolaja üleminutitel ei õnnestunud Lool viiekastis korralikult pihta saada Kaire Palmaru heale tsenderdusele.

Kohe pärast väravat, 54. minutil oli Läti lähedal viigistamisele, kuid tabas teist korda Eesti väravaraame. See oli siiski lätlannade üks teise poolaja vähestest võimalustest, sest üldiselt möödus teine kolmveerandtund Eesti kontrolli all.

Kohtumise naljakaim seik toimus 69. minutil, kui kohtunik näitas Anna Propošinale kogemata punast kaarti, kuid seejärel vabandas ja lehvitas kollast.

Koondise aegade parim väravakütt Morkovkina tegi oma 75. mängus kaasa avavilest kuni viienda üleminutini, mil ta aplausi saatel puhkama vahetati. Esimesel poolajal sai ta väravavahile sisse jooksmise eest kollase kaardi.

Eesti peatreenerile Keith Boanasele ei meeldinud kohtumise algus: "Olen pettunud mängu alguses. Esimesel 15-20 minutil tegime vigu, andsime väga pahasti palle ära, keskväljal ei jõudnud söödud kohale. Vaheajal ütlesime, et see peab muutuma. See oli minu jaoks ainus probleem - olin rahul pingutusega ja võimaluste loomisega, aga vastaste võimalused tulid sellest, et me andsime ise neile palli. See oli pettumus, sest trennis näisid meie söödud ja liikumised head ning meil on mängijad, kes suudavad söödumängu mängida. Teine poolaeg oli palju parem."

Anastassia Morkovkina vääris Boanase sõnul 75. koondisemängu täielikult. "Oleks olnud fantastiline, kui ta oleks värava löönud. Kui meile oleks penalti antud, oleks kindlasti tema löönud," ütles Boanas. "Ma loodan, et ta hakkab kunagi tulevikus treeneriks. Tema kogemusega mängijat on meil kindlasti vaja mängu juures hoida."

Treener nõustus, et Eestil on pärast võitu Läti üle suured šansid Balti turniiri tiitlit kaitsta, kuid ütles, et kindlat pole midagi: "Balti turniiril on kodus mängimise eeliseks üks puhkepäev, järjestikustel päevadel mängida on päris raske. Leedu on arenenud. Nii Läti kui ka Leedu tahavad väga meid võita, nii et lihtsaid mänge ei ole. Peame puhkama ja valmistuma nii hästi, kui suudame. Võib-olla piisaks meile Leedu vastu ka viigist, aga loomulikult läheme igal juhul võitma. Siiski ei tohi midagi võtta enesestmõistetavana, sest Leedu ei ole meist enam nii palju maas."