Eesti parim Islandil - Taijo Teniste (5)

Taijo Teniste. Foto: Gertrud AlatareEesti näitas Islandi vastu võõrsil oma parimat mängupilti Pehrssoni ajastul. Esimene poolaeg oli väga lubav ning mäng käis eelkõige läbi parema ääre, kus säras igapäevaselt Norras leiba teeniv Taijo Teniste.

Ja kuigi Eesti mängis lõpuks rünnakul loogiliselt ja jõuti väga heade võimaluste ning pealelöökideni, ei tulnud ikka seda, mida kõige rohkem ootame - väravat. Ning seega saime 0:1 kaotuse, mida võib-olla päris ei väärinud.

Kaitse pidas enam-vähem, ent üks rumal viga tekitas penalti, mille võõrustajad sisse lõid. Sedapuhku eristusid selgelt hästi ja nirult mänginud mehed ning ilmselt ühtlase taseme puudumine viiski lõpuks kaotuseni.

Soccernet.ee toimetuse hinnangud:

Mängu parim Taijo Teniste - 7,5. Pisut praaki mõlemal pool väljakut, kuid üldjoontes suurepärane ja väsimatu esitlus. Esimene poolaeg käis rünnak selgelt läbi parema ääre ja tema. Jõudis kõikjale ja tegi tööd efektiivselt. Oli suurepärane võimalus ka värav lüüa, kui Vassiljevilt läbisöödu sai, ent väravavaht suutis tõrjuda.

Konstantin Vassiljev - 7. Veidi lohakaid eksimusi, kuid kui ta vihale aeti, oli mees teiselt planeedilt. Eesti jaoks asendamatult hea platsinägemine, kui oli vaja geniaalset söötu, siis see ka tuli. Korralikud karistuslöögid ja nurgalöögid. Koondise jaoks raskeimal hetkel võttis mängu enda peale ja tõi Eesti rünnakutesse uue elu. Võis jääda kohati mulje, et oli laisk kaitsesse töötamisel, kuid tark mängija teab, et pigem targalt seista, kui lollilt joosta.

Ragnar Klavan - 7. Taas tugev esitlus. Oli kindlus ise, kuigi midagi väga silmapaistvat tegema ei pidanud. Mõned head diagonaalid jäid silma.

Enar Jääger - 6,5. Vana hea Jäks ja isegi parem! Mängupraktikaga on kaasnenud ilmselge kvaliteedi ja enesekindluse tõus. Vaieldamatult esimene valik oma positsioonil. Esimesel poolajal proovis korra kaugelt ka ning vaid latt jäi koondise esimesest väravast lahutama. Paaril korral lasi siiski võõrustajad liiga kergelt tsenderdama.

Sergei Pareiko - 6. Väga palju tõrjeid tegema ei pidanud, aga kui pidi, tegi kindlalt. Penalti ära võtmine oli lähedal, kuid ei tulnud.

Ken Kallaste - 6. Tugevalt tõusva ja ründava äärekaitsja roll rahvusvahelisel tasemel on kurnav ja lõpu eel väsis. Nii jäid paaril korral kaitsesse augud, kuid oma tegi siiski ära. Oli väga hea võimalus värava löömiseks, ent tabas väravavahti.

Ilja Antonov - 6. Ei ole jätkuvalt arusaadav, miks ta äärel alustama peab. Mängujoonise kohaselt on ta küll rohkem keskel ja ründefaasis tõuseb vasakul äärele Kallaste, ent kaitsefaasis 4-4-2 formatsiooniga vastase vastu pidi selgelt äärel tegutsema ja seal ei olnud päris oma elemendis. Keskel tegi kõik hästi, aga äärel ei õnnestunud väga miski. Siiski suurepärane võitlus ja hingestatud esitlus.

Henrik Ojamaa - 5,5. Tahtis, jooksis, võitles, ent rünnakul jäi üsna anonüümseks. Väravale ohtu ei kujutanud, kuigi sellel positsioonil oleks temalt seda oodanud. Peamine põhjus oli aga samas mängust näha - pall ei jõudnud temani. Üritas end küll pakkuda ja tihti oli viimase kaitsja kõrvalt valmis spurtima, ent meeskonnakaaslased leidsid pigem teise kaaslase. Näiteks ühel juhul Vassiljev Teniste, kes väravavahiga üks-üks olukorda jõudis. Korra sööstis värava suunas, ent siis mängis palli liiga pikalt omale ette.

Karol Mets - 5,5. On üllatavalt kiirelt keskväljal kohanenud. Tegi lugematult häid vaheltlõikeid ja suutis ka rünnakuid alustada. Hinde tõmbab alla aga penaltiviga, mida põhjustades käitus rabedalt. Miinuspoolele jääb ka see, et ei püsi väga jalgadel. Sellest tulenvalt lendab vastastele vahel liiga hilja sisse ja teeb vigu. Samuti on see rabeduse põhjus, mis ta esitlusi Flora keskkaitses saatnud on. Peaks vahel pigem targalt seisma.

Artjom Artjunin - 5,5. Õhuvõitluses jäi hätta, samuti magas mitmel korral oma mehe maha. Jäi ebakindlaks. Samas kui saaks pidevalt tempokamaid mänge, siis see ilmselt parandaks teda tugevalt. Potentsiaali on ja praegustes sõprusmängudes pigem positiivne üllataja.

Siim Luts - 5,5. Ei suutnud mingit lisakäiku pakkuda. Ta tahab, aga ei suuda positiivselt silma paista. Mängupraktika puudumine on kilomeetri kaugusele näha. Kui vaid saaks oma kindluse tagasi...

Kaimar Saag - 5. Paraku pettumus. Oli lootus, et on kahe aastaga sammu edasi astunud, aga eilse esitluse põhjal mitte. Üksikud head liikumised ja selle pealt poolohtlik löök. Tehnika vedas korduvalt alt ning ründajana jäi kastis täiesti kadunuks. Teisel poolajal väsis ja jäi arusaamatuks, miks tema asemele värskust ei toodud. Kehv esitus.

Hannes Anier - hindeta. Mängis liiga vähe hinde teenimiseks, kuid debütandi kohta oli mõne üksiku minutiga tubli.