Esimesi samme astuv vanameister ja kliiniline Laht tassid Kuressaare uude kõrgusesse (galerii!) (2)

Tõnis Koppel (keskel) ja Oliver Rass (paremal) olid mõlemad osalised väravates, aga lahkusid juba avapoolajal väljakult vigastuste tõttu. Foto: Jana Pipar / EJL

2013. aastal, kui Kuressaare viimati Premium liigas mängis, koguti hooajaga 11 punkti. Täna võeti teine üllatusvõit järjest ning sel tasemel esimesi samme astuva vanameistri Tõnis Koppeli ja Sander Lahe tabamustest alistati võõrsil 2:1 Tartu Tammeka. 11 mänguga on neil tänavu punkte juba 10.

Raskelt alanud hooaja jooksul on Jan Važinski juhendatav Kuressaare oma vigadest nii mõndagi kõrva taha pannud ning kui nädalavahetusel alistati kodus Tallinna Kalev, oli see selge märk uue hingamisega Kuressaarest. Kevadpüha algas saarlaste jaoks varajase ärkamise ja pika sõiduga Tartusse, kus tõelist viikingi sisu näidati.

Kuigi kodumeeskond Tammeka alustas Sepa jalgpallikeskuses 416 silmapaari ees peetud mängu aktiivsemalt, oli esimesena täpne hoopis külalismeeskond.

Jalgpallihooaja alguses veel Rakvere võrkpalliklubi särgis Eesti tipptasemel võrkpalli mänginud ning selle spordiala hooaja lõppedes Kuressaare vutimeeskonna treeningutega liitunud Alari Saar saatis esmalt kasti ülipika küljesisseviske, millest saarlased nurgalöögi said. Palli taha asunud Sander Laht saatis tsenderduse värava ette, kust 35-aastane Hiiumaalt pärit Tõnis Koppel mänguvahendi Sander Kapperi selja tagant võrku suunas. 1:0 Kuressaarele!

Seejuures oli tänane matš Koppeli jaoks kogu karjääri esimene algkoosseisumäng Premium liigas. 2014. aastal koduse Kärdla Linnameeskonna särgi saarlaste esindusklubi oma vastu vahetanud Koppel oli enne tänast kõrgliigas mänginud vaid pool tunnikest. Milline algus!

Selgelt kiirrünnakutele orienteeritud Kuressaare ei olnud aga sellega veel rahuldunud. 20. minutil ei leidnud Tammeka ründaja Tristan Koskor Kuressaare värava eest sööduga omasid ning loetud sekunditega oli mäng jõudnud teisele poole väljakut. Oliver Rass andis vasakult äärelt mõõdetud söödu ning avaväravale passi andnud Sander Laht suunas mänguvahendi Karl Johan Pechteri kaitstavasse võrku - 2:0!

See ärgitas Tammekat veelgi enam ründama ja heades momentides olid nii Kaspar Paur kui Koskor, ent löögid ei õnnestunud ja paaril juhul tõusis ka suluseisulipp. Seega puhkepausile said saarlased kaheväravalises eduseisus. Ometi oli neil põhjust kurvastamiseks, et väravates osalised olnud Rass ja vanameister Koppel pidid juba avapoolajal vigastuste tõttu oma mängud pooleli jätma.

Sander Viira, Ingmar Krister Paplavskis, Sander Laht, Elari Valmas ja Alari Saar tänase mängu eel. Foto: Jana Pipar / EJL

Teine poolaeg algas Tammekale valju äratuskellaga, kui Laht kohe esimestel minutitel Silver Graubergi jämeda eksimuse järel Pechteriga vastamisi sattus ning temast palli ka mööda suunas - Lahe õnnetuseks veeres pall posti ja sealt tagasi väljakule. Tammeka ärkas ning asus ründama.

57. minutil sekkus vahetusest noor ründaja Mart Paul Preiman, kelle esimene mängus tehtud puude nõudis Kure kiiprilt Ingmar Krister Paplavskiselt supertõrjet. Minut hiljem sai Preiman juba kahe meetri pealt löögile, aga virutas vastu väravaraame. Hetk hiljem pääses sama mees Paplavskisega vastamisi, ent väravavaht noppis ründaja jalalt palli.

Preiman oli aga tulnud selleks, et skoorida ja seda ta ka tegi. 75. minutil söötis keskkaitsja Akim Saeed Sairinen blokeeritud karistuslöögi järel palli Preimanile, kes 20 meetri peal endale ette võttis ja kuuli Paplavskisele püüdmatult väravasse lajatas - 1:2!

See garanteeris pingelise mängulõpu, ent Paplavskis oli joonel tasemel ning Kuressaare suutis väsimusest hoolimata lõpuni vastu pidada. Viimastel hetkedel sai veel nende kapten Sander Viira teise kollase kaardi ning Tammeka tekitas ette ülekaalu väravavaht Pechteri rünnakule toomisega, ent see ei toonud tulemust.

Seega sai Kuressaare teise üllatusvõidu järjest, mis tõstis nad tabelis hetkel koguni kuuendale kohale. Tammeka on kahe järjestikuse kaotuse järel hetkel veel endiselt neljas.

Mängu parim - Sander Laht

Hooaega endale ebatavalisel kohal vasakkaitses alustanud Sander Laht on kahes viimases mängus saanud toimetada rünnakul ja on löönud kaks väravat. Täna andis ta lisaks skoorimisele resultatiivse söödu ja just tema kliinilisus oli see, mis aitas kaitses kõvasti rassinud saarlased ülitähtsate punktideni.