Flora tükeldas Transi varuosadeks (0)

Foto: Brit Maria TaelJuba ammu pole Trans oma poolehoidjaid hea tulemusega rõõmustanud - liidritega mängitakse juba kaua suurte võimalusteta, kuid alati on lootust, et meeskond suudab end kokku võtta ja liidrile lahingu anda. Ent ka seekord jäid lootused vaid lootusteks ja Tallinna Flora põrmustas narvakad korralikult.

Siiski juba kümnendal sekundil oli Transil võimalus, kui Flora tagasisööt Stanislav Prinsile oli lohakas ja Prins Ilja Ossipovi löögi alles viimasel hetkel nurgalöögiks tõrjus. Võõrustajameeskonnale Florale selline algus ei meeldinud ja nii algas peale pommitamine.

Esimene Zakaria Beglarišvili kauglöök oli napilt ebatäpne, kuid seitsmendal minutil hüppas Taavi Rähn lähima posti juures täpselt nii kõrgele, kui oli värava löömiseks vaja ning Nikita Tokaitšuki passivsus sai ära kasutatud avavärava näol. Esimest ja teist väravat lahustas täpselt kümme minutit. Irakli Logua ja Beglarišvili oleksid võinud küll juba varem skoorida, ent ei suutnud seda teha ja nii näitas oma täpsust Albert Prosa, kes Rauno Alliku tsenderduse lükkas Transi kaitsja alt väravasse - 2:0.

Trans ründas seejärel nagu oskas - vahel oli aktiivne Svjatoslav Jakovlev, kord mängis end löögile Viktor Plotnikov, ent nende pingutustest jäi väheks, sest Flora oli alati paar sammu kiirem ja kaitses piisavalt hästi. Lisaks lahkus 36. minutil platsilt narvakate viimase aja kõige ohtlikum mängumees Viktor Plotnikov. Tema asemele tulnud Andrei Ornat paistis silma aga ainult selle faktiga, et ta on kunagi Venemaal Moskva Dünamo duublis mänginud aasta koos Loguaga, kellega üle pika aja taas platsil kohtuti.

Enne avapoolaja lõppu oli Floral veel vähemalt neli head võimalust, kuid ette jäi nii väravapost kui ka jäi lihtsalt sihik ebatäpseks. Teise poolaja algus oli sarnane esimesele, kuid taas klaaris Prins Transi võimaluse.

50. minutil võttis Logua aga mängust lõplikult põnevuse ära, kui Prosa Nikita Baranovi tsenderdusest tulnud palli kõige paremini ei tabanud ning üksik Logua nahkkera kauni käärlöögiga raamide vahele virutas, tehes seisuks 3:0.

Sealt edasi juba Flora lustis. Kui esiti ei tahtnud Prosa teele saadetud pall küll kuidagi väravasse minna, siis 58. minutil Alliku ta sinna ikkagi saatis, kui Transi keskkaitsjad ei osanud keegi teda peale võtta ja florakas Tokaitšuki lihtsalt üle mängis.

Ja kui vahepeal veel post päästis Transi, siis viienda väravaga tuli korralik alandus. Sander Post pääses üks-üks olukorda külaliste puurilukuga, kuid söötis seejärel palli vasakule, kust tuli tagant hooga Markus Jürgenson, kes palli naerdes tühja lükkas.

Ründaja Post sai siiski ka ise oma värava kätte, kui Transi keskkaitsesse tekkis auk, kust mees välja ilmus ja postipõrkega kuuenda palli Tokaitšuki selja taha virutas - 6:0 ning selle skooriga heitlus ka lõppes.

Mängu parim - Irakli Logua

Kuni viibis platsil, oli meeskonna hing ja mootor. Väravaisu oli abhaaslasel tõesti suur ning värava ta omale kirja ka sai - kauni käärlöögiga, mida jäid imetlema Transi mängijadki.