Ilus mäng ja iluväravad tegi kahest kaks (vaata mängu järgi!) (10)

Eesti U21 koondis jätkas täna edukalt Kubok Sodružestva turniiri, kui kindlalt 4:1 alistati Tadžikistan.

Eesti läks juhtima 23. minutil juhtima, kui vastaste väravavahi tõrje järel sai palli tühja lükata oma lühikese karjääri jooksul juba mitu kuldset väravat löönud FC Flora mees Joseph Saliste. Loetud minutid hiljem andis Saliste hea söödu Andre Järvale, mille Kalju ründaja suurepärase tehnikaga ära lahendas.

Teise poolaja alguses teenisid tadžikid Vladimir Avilovi vea tõttu penalti ning seis vähendati minimaalseks, aga Eestil olid vastused olemas. Kaks minutit hiljem pani Tadžikistani väravavõrgu kena pommlöögiga rappuma Martin Miller ja üleminutil vormistas kiirrünnakust lõppseisu Kevin Kauber.

Videos on Eesti väravad alates 36:37, 41:20, 1:29:13 ja 1:58:40. Tadžikkide penaltiolukord algab alates 1:26:30.

Vaata mängu järgi:

Turniir algas eestlaste jaoks pühapäeval, kui Kevin Kauberi tabamuse ja Jan Kokla 89. minuti võiduvärava toel alistati 2:1 Läti eakaaslased.

Tadžikistan alustas turniiri samuti pühapäeval, kui tugevale Venemaa noortekoondisele jäädi alla 1:2.

Eesti jaoks lõpeb alagrupiturniir ülehomme, 21. jaanuaril kohtumisega Venemaa vastu (Eesti aja järgi kell 18.00), kes mängib täna Lätiga.

Tadžikistan - Eesti 1:4 (0:2)
60. Parvizdzhon Umarbaev - 23. Joseph Saliste, 27. Andre Järva, 62. Martin Miller, 90+1. Kevin Kauber

Eesti: 12-Magnus Karofeld, 2-Andre Paju (78. 15-Kevin Aloe), 3-Gerdo Juhkam, 4-Vladimir Avilov, 14-Martin Mägi (67. 5-Hindrek Ojamaa), 21-Mark Oliver Roosnupp (78. 7-Pavel Marin), 13-German Šlein (68. 19-Jan Kokla), 18-Rasmus Peetson, 11-Joseph Saliste (67. 16-Vlasii Sinjavski), 17-Martin Miller (67. 10-Kevin Kauber), 20-Andre Järva (59. 9-Robert Kirss).
Varus: 1-Richard Aland, 5-Hindrek Ojamaa, 6-Märten Kuusk, 7-Pavel Marin, 8-Mihkel Ainsalu, 9-Robert Kirss, 10-Kevin Kauber, 15-Kevin Aloe, 16-Vlasii Sinjavski, 19-Jan Kokla, 22-Madis Vihmann.