Jõhvi ja Tammeka murdsid viigiluku (0)

Jõhvi avavärav märgiti Andrus Lukjanovi omaväravaks. Foto: Imre PühvelSenises kolmes omavahelises mängus viiki leppinud Jõhvi Lokomotiv ja Tartu Tammeka murdsid viimaks veidra needuse, kui Jõhvi sai kodus tartlaste üle 2:0 võidu.

Tammeka ja Lokomotivi omavahelised mängud kulgesid sel aastal väga ja väga raskelt ja tõid mõlemale nii rõõmu kui ka kibedaid pisaraid - Tammeka oli kevadel esimene meeskond, kellelt Lokomotiv võitis viigipunkti, teises ringis tundis Tammeka aga väljavõlutud viigist juba rõõmu. Kolmandal katsel naeratas taas õnn Tammekale ja nüüd just täpselt, kui seda vaja oli, kaldus kaalukauss Jõhvi poole.

Mäng algas tasavägiselt - kitsal koolistaadioni kunstmurul tundus, et mängijaid on liiga palju, et saaks rahulikult mängida. Lihtsalt polnud ruumi, et midagi teravat luua - Tammeka proovis kaugelt, kuid löökidel polnud täpsust. 25 meetrilt ongi tuulisel päeval raske loota, et löögid täpsed tuleksid.

14. minutil mingit ohtu õhus ei tundunud olevat, kuid värav siiski sündis – Simo Tenno lükkas palli nii ebaõnnestunult tagasi oma väravavahile Andrus Lukjanovile, et too ei saanud selle vastuvõtmisega hakkama ning koos tuuleiiliga läks pall Tammeka väravasse – 1:0.

Tammeka üritas seepeale rünnata ja surus Lokomotivi enda kasti, kuid reaalseid momente tekitada ei suudetud. 36. minutil tekkis aga platsile ruumi juurde – Rasmus Tauts ja Deniss Kulikov ei osanud kuidagi omavahel viisakalt maid jagada ning saadeti koos varakult duši alla.

Teisel poolajal mängu kulg ei muutunud – külmal ja tuulisel platsil ei osanud ei ühed ega teised midagi konstruktiivset luua. Jõhvil oli üksikuid lööke, Kevin Kaivojal tabas 47. minutil latti ning Stanislav Jablokov lõi veidi postist mööda, Tammeka vastas sellele hea rünnakuga, kui Kristjan Tiiriku tsenderduseni ei ulatunud napilt Kevin Rääbis. Lokomotivil oli siiski rohkem tahtmist ning mängu lõpus varastas Aleksandr Nikulin Tammeka mängijalt palli, saatis Kaarel Kiidroni puhkusele ja oli üks-ühele olukorras täpne - 2:0.

Antud võiduga saatis Lokomotiv sisuliselt Esiliigasse Tallinna Kalevi – suure tõenäosusega ei suuda tallinlased kahes viimases voorus võita nii Florat kui ka Infonetti.

25. oktoobril kell 13.00 Ahtme Gümnaasiumi kunstmurul (Altserva 6, Kohtla-Järve)

Jõhvi FC Lokomotiv - Tartu JK Tammeka 2:0 (1:0)
14. ov. Andrus Lukjanov, 89. Aleksandr Nikulin

Hoiatused: 35. Oleksandr Voltškov, 45. Andrei Jõgi - 25. Martin Naggel, 55. Andre Paju, 74. Kaarel Kiidron, 90. Kristjan Tiirik
Eemaldamised: 36. Deniss Kulikov - 37. Rasmus Tauts
Mänguolud: 0, vahelduv pilvisus; kunstmuru rahuldavas seisukorras.