Kabajev nihutas taas tippmarki (0)

Kas Jevgeni Kabajev saab oma 35 tabamusele viimase kahe mänguga lisa? Foto: Imre PühvelPremium liiga 34. voorus sai korraliku võidu kirja Sillamäe Kalev, kes alistas kodumurul Paide Linnameeskonna tulemusega 4:0.

Eilne Levadia libastumine andis Sillamäe Kalevi ja Paide Linnameeskonna mängule lisapõnevust, sest nüüd võib ka Sillamäe veel väga hea õnne korral meistriks saada või vähemalt kullamängust osa võtta. Selle esimeseks sammuks pidi olema just võit Paide üle, mis ka saadi.

Kuigi lahingud Paidega on Sillamäele ülediselt rasked olnud, siis seekord läks neil kohe algusest peale lihtsalt. Tuulisel, külmal ja veidi ebamugaval Sillamäe kunstmurul alustas Kalev iga treeneri unistuse järgi - esimene rünnak lõppes sellega, et kolmandal minutil leidis Andrei Sidorenkovi pikk pall Jevgeni Kabajevi, kes segaduses kaitseliini üle mängis ja võõrustajad juhtima viis.

Vene vanasõna ütleb, et teine pits viina peab koheselt esimesele järgnema ning Sillamäe asus avakolli järel ründama nii tormiliselt, just nagu oleks sellest mängust sõltunud nende saatus - hea moment oli Daniil Ratnikovil, kuid pärast spurti ei jätkunud mehel jõudu rünnaku lõpetamiseks. Nikolai Mašitševiga juhtus vasakul äärel sama lugu - lisaks ei saanud Kabajev sedapuhku pallile pihta. Paide pood jäi lukku ja rohkem ennast või fänne väravaga soojendada Kalevil esimesel poolajal ei õnnestunud.

Paide üritas vastata, kuid ei taipanud kohe, et nad ei pea tsenderdama, vaid minema otse kesktsooni kaudu - Igor Tšeminava ja Mindaugas Bagužis ei osanud kuidagi ühist keelt leida ning mängisid justkui esimest korda koos, Deniss Vnukovil ja Deniss Tjapkinil olid vist samad probleemid. Tasa ja targu võttis Rasmus Tomson initsiatiivi enda kätte, kuid Mihhail Lavrentjevil eriti tööd ei olnud.

Teisel poolajal algas mäng sealtsamast, kust lõppes esimene poolaeg. Sillamäe asus taas ründama, Paide ootas võimalust vastamiseks. Teise poolaja vältel oli Paidel mitu head võimalust standardolukordadest, kuid liiga naiivne oli kõrgeid tsenderdusi kasti saata, kui vastasel on seal neli mängijat, kelle pikkused kokku võrduvad peaaegu neljakorruselise maja kõrgusega.

Vaatamata sellele oli mäng aga pigem tasavägine. seda ei olnud teps mitte aga skoor, mida 56. minutil suurendas Kabajev - venelane sai ise palli, murdis kasti sisse ja sai kirja oma hooaja 35. värava - 2:0.

Üheksa minuti pärast saatis Bagužis Sidorenkovi nurgalöögist ilusa pealöögiga palli väravasse ja mäng oligi sisuliselt otsustatud. Meeskonnad läksid säästurežiimi peale - Kalevi peatreeneri palve omadele oli vaid üks, mitte teha vigu, sest ülejäänud mängud on vägagi tähtsad ja vastavad juba järgmistele küsimustele - kas Sillamäe saab medaleid ja kui, siis millisest väärismetallist.

Kui pealtvaatajad hakkasid juba staadionilt soojadesse baaridesse lahkuma, pani Jaroslav Kvassov mängule punkti - 4:0 oli ka lõppskooriks.

Mängu parim - Andrei Sidorenkov

Kevadel Kaleviga liitunud, maikuus sealt lahkunud ning pärast taas naasnud mees särab Sillamäel. Just tema on praegu meeskonna liider - resultatiivsed söödud, ohtlikud tegevused ja väga palju kreatiivsust. Niimoodi edasi mängides võib 30-aastane vasakäär tagasi koondise piirimaile murda.

25. oktoobril kell 13.00 Sillamäe Kalevi kunstmurustaadionil (Kesk 30, Sillamäe)

JK Sillamäe Kalev - Paide Linnameeskond 4:0 (1:0)