Kaks minutit, mis otsustasid mängu (2)

Mängu algus näitas, et Kalju oli eelmisest Taaralinnas aset leidnud heitlusest nii mõndagi kõrva taha pannud - rünnati veelgi agressiivsemalt ning mitmel korral jõuti ka ohtlikule löögile, kuid enamjaolt oli tartlaste päästjaks terve mängu pidevalt aktsioonis olnud väravavaht Karli Kütt. Siiski kulges mäng võrdlemisi lahtiselt, palli said vallata mõlemad meeskonnad.

Kalju luhtunud rünnakuüritustele proovisid Tartu mängijad kontrarünnakutega vastata, kuid esialgu midagi väga ohtlikku ei suudetud tekitada. Mitmel korral jõudsid Kalju mängijad taktikalise veaga ka Tammeka meeste vasturünnakud ohutus kauguses kinni peatada.

Kuigi avapoolaja ohtlikumate momentide eest vastutas pigem Nõmme meeskond, ragisesid mängu jooksul esimest korda hoopis Vitali Teleši raamid, kui Kalju kollkiiper suutis Siim Tenno kauglöögi raskustega latti tõrjuda! Tammeka väravavõimalusele vastasid nõmmekad kohe järgmisel rünnakul aga teravalt, kuid tartlaste kastis palli saades lennutas vanameister Joel Lindpere löögi napilt üle värava. Esimene poolaeg lõppeski vägagi meelelahutusliku 0:0 viigiga.

Teiseks poolajaks otsustas Kalju peatreener Sergei Terehhov mängu tuua Andre Järva asemel kogenud ründetuusa Tarmo Neemelo, kelle ladus pallihoidmine vastaste kasti lähedal pakkus nõmmekatele järjepanu häid võimalusi efektiivseteks rünnakulahendusteks.

Ka Tartu oli tempokas mängus üpris kenasti sees, kuniks 61. minutil jõudis kätte järjekordne Kalju nurgalöök. Terve hooaja vältel standardolukordadega plindris olnud Tammeka ei suutnud takistada Henrik Pürgi pealööki, mis tabas küll esialgu posti. Raamist tagasipõrkunud pallile jäi aga eht-ründajalikul kombel ette Neemelo, kes palli sisuliselt võrku hirmutas. 1:0 Kaljule!

Tartlased olid Neemelo kollist aga niivõrd kohkunud, et kohe järgmisel minutil pääses kastis vabalt löögile Ats Purje, kelle värav sisuliselt kustutas tartlaste unistuse Kalju skalbist. Indrek Koseri hoolealused püssi päris põõsasse ei visanud ning jätkasid küll ründamist, kuid ajapikku hakkas tartlasi kimbutama ka väsimus. Vastuväravani ei õnnestunud Tammeka meestel aga jõuda ning 90. minutil lõi Purje viimase naela Tammeka kirstu, vormistades lõppskooriks 3:0.

Mängu parim - Ats Purje

Tegutses Tammeka väljakupoolel palliga väga aktiivselt ning avanes kiirrünnakutel väga kenasti ka vabadele positsioonidele. Kahe löödud väravaga näitas mees taaskord, kui külmavereliselt peab ründaja olukordi lahendama.

Tartu JK Tammeka - Nõmme Kalju FC 0:3 (0:0)
61. Tarmo Neemelo, 62., 90. Ats Purje

Hoiatused: 13. Martin Hurt, 26. Kevin Anderson, 30. Andre Paju - 14. Hidetoshi Wakui, 16. Joel Lindpere
Mänguolud: +20, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.