Kalju sai finaali eel südame kergemaks (11)

Andre Järva. Foto: Gertrud Alatare

Avaringis üheksast üheksa, teises ringis kolmest null - selliselt seisult läks Nõmme Kalju Pärnusse kohalikule Linnameeskonnale külla ja karikafinaali suundutakse sealt 3:0 võiduga.

• Pärnu - Kalju mängijaid hinda siin!

Pärnu fännide lootused kustutati sisuliselt juba esimeste minutitega, sest Allan-Axel Kimbaloula oli juba kümnendal minutil väravale ülilähedal ning 14. minutitel see tuli.

Otse nurgalöögist mitte, kuid kastist välja tõrjutud palli tõi Ats Purje tagasi värava ette, veel osav kannasööt Jorge Rodriguesilt ning Kimbaloula pidi lihtsalt varbaga palli Joel Vabritist mööda lükkama.

Kuid see polnud veel külma duši kulminatsioon. Pärnu küll tahtis ilmselt võimalikult kaua taga nulli hoida, aga juba 20. minutil kärises nende kaitse taas valusalt. Hidetoshi Wakui aitas fantastilise sööduga Ats Purje Vabritiga üks-ühele, aga sel hooajal juba kuus resultatiivset söötu andnud Eesti koondislane kinkis värava Andre Järvale, kes lihtsalt tühja lükkas.

Kui esimesed pooltundi oli platsil sisuliselt vaid üks meeskond, siis aegamööda ilmusid ka Pärnu mehed kohale. Pärast vaheaega oldi isegi üritavamaks pooleks, aga ühe sahmaka jäist H2O-d said nad veel krae vahele.

Nurgalöögi järel polnud kellestki õhuvõitluses vastast Rodriguesile, kes teisel korrusel kindlalt valitses. Hea nurgalöök ning veel parem pealöök portugallaselt ja lõppseis oli tablool.

Mängu parim - Jorge Rodrigues

No mida veel üks keskkaitsja mängult oodata võib? Esimesele väravale resultatiivne kannasööt, kolmanda lõi ise ning kaitses kaljukindel esitus.

26. mail kell 19.00 Pärnu Raeküla staadionil (Riia mnt 277, Pärnu)

Pärnu Linnameeskond - Nõmme Kalju FC 0:3 (0:2)