Kapten Jürgenson tüüris Flora tabeliliidriks (0)

Kohtumine möödus pärnakate jaoks mõneti deja vu' na eelmise nädala vastasseisust Levadiaga - avapoolajal pandi tugevale vastasele vastu vapralt ning loodi ka ise väga teravaid võimalusi, teisel poolajal suutis oponent aga oma paremuse maksma panna.

Parim šanss jäi Pärnu poolelt Kristen Saartsi nimele, kes vasturünnaku järel palli postist vaid mõnekümne sentimeetri võrra mööda veeretas.

Vastupidiselt Levadia-mängule oli aga ka Flora avapoolajal väravale väga lähedal ning oleks parema realiseerimise korral võinud ka mitme väravaga juhtima asuda.

Kogu esimese kolmveerandtunni parim võimalus jäi Rauno Sappineni nimele, kes kaitsjate ebakindluse ära kasutas, kuid kaheksa-üheksa meetri pealt palli väravast mööda oskas lüüa.

Pärnu nõelab, Jürgenson otsustab

Teine poolaeg algas aga Flora jaoks šokiga - alustati aktiivselt ning teeniti nurgalöök, kuid korneri järel lasti Pärnu vasturünnakule, mis lõppes väravaga. Robert Kirss korjas keskringis palli üles, lidus sellega karistusalasse välja ning virutas selle lõpuks värava tagumisse nurka - 1:0!

Värav oli Flora jaoks pisut ehmatav - sellist sündmuste käiku Norbert Hurt ja tema hoolealused oma plaanis kindlasti ette ei näinud. Võib-olla just seetõttu kadus pealinlaste rünnakutest pisut ära teravus, kuigi mängu domineerimist selgelt jätkati.

Viik kukkus florakatele sülle vaat et mittemillestki - 66. minutil võttis täiesti karistusala nurga juures Markus Jürgensoni veaga maha Joosep Sarapuu, kinkides sellega vastastele penalti. Jürgenson läks seda ka ise lahendama ning panigi palli penaltipunktilt võrku - 1:1!

Sama mees võttis mängu saatuse enda kätte ka neli minutit hiljem - nurgalöögist kukkus pall just Jürgensoni jalale, kes ühe hooga oma mängu teise värava lõi ning Flora juhtima viis - 1:2!

Mängu viimastel hetkedel tõusis Pärnu publik veel tagajalgadele, kui Flora karistusalas põrkasid kokku Janar Õunap ja Robert Kirss, kuid penaltit antud olukorrast ei määratud ning lõpuvile kuulutas florakate nappi paremust.

Kolm võidupunkti tõstsid Flora ühtlasi vähemalt ajutiselt ka tabelis kõrgeimale reale - laupäeval on Nõmme Kaljul aga võimalik oma koht tabelitipus taas sisse võtta.

Mängu parim - Markus Jürgenson

Flora kapten tõi suhteliselt unise meeskonna mängu teisel poolajal vaat et ainuisikuliselt pöörde, kui teenis kaitsjana penalti, selle ise realiseeris ning napid neli minutit hiljem standardolukorrast ka võiduvärava lõi.