Kapteni rumalus lõi Manchester Unitedi saamatusele rasvase templi ja ten Hagi tool kõigub jälle (0)

Bruno Fernandes teenis Unitedi-karjääri esimese punase kaardi. Foto: Andrew Yates / CSM via Zuma Press Wire / Scanpix

Premier League'is sai järjekordse mannetu etteastega hakkama Manchester United, kaotades kodus 0:2 Tottenham Hotspurile. Allajäämises mängis olulist rolli see, et juba avapoolaja lõpus teenis punase kaardi Unitedi kapten Bruno Fernandes.

Spursil kulus skoori avamiseks vaid kaks ja pool minutit, siis leiti värava eest täiesti vabaks jäetud Brennan Johnson, kellele jäi vormistamise vaev. Väga lahtises mängus avanes skoori kasvatamise võimalusi seejärel mõlemal meeskonnal - Spursi poolel tabas värava autor Johnson veel ka posti, Unitedi meestest sai samaga hakkama Alejandro Garnacho. Lisaks jäi Joshua Zirkzee healt positsioonilt tehtud löök liiga nõrgaks, Timo Werner lasi aga luhta üks-üks olukorra Unitedi väravavahi Andre Onanaga. Väravale oli siiski selgelt lähemal Tottenham, kes mängis paremat jalgpalli.

Avavapoolaja lõpu eel muutis Unitedi niigi kehva olukorra veel hullemaks kapten Fernandes, kes üritas libastumise järel peatada jalasirutusega James Maddisoni. Paraku tabas portugallane korkidega vastase jalga ning peakohtunik Chris Kavanagh otsis taskust punase kaardi, jättes kodumeeskonna vähemusse.

Kõikvõimalikud Erik ten Hagi teiseks poolajaks tehtud plaanid lendasid vastu taevast vähem kui kahe minutiga, sest United kaotas keskjoone juures võitluse, Johnson tõusis paremalt äärelt ning leidis värava eest Dejan Kulusevski, kes palli teist korda võrku lükkas. United proovis küll vähemuses midagi korda saata, aga rünnakud jäid hambutuks; Spursi vastuvõimaluste luhtamisega paistis negatiivsel moel silma Werner.

Kodumeeskonna vastupanule tõmbas lõpliku kriipsu peale Dominic Solanke. Spurs teenis nurgalöögi, Pape Sarr suunas selle väravaesisele ja Solanke lükkas mõnelt meetrilt palli võrku. Hooaja kolmanda võidu võtnud Spurs jätkab esikümnes, kuue mänguga vaid kolm võitu võtnud United jääb aga tabeli teise poolde ning peatreeneri Erik ten Hagi tuleviku kohale on taas kerkinud suured küsimärgid.

Kõrgliiga uustulnuk Ipswich Town läks tänu Liam Delapi täpsele löögile juba 8. minutil kodus Aston Villa vastu juhtima, aga peagi eksiti ise rängalt kaitses ja pakutu lahkelt vastu võtnud Morgan Rogers viigistas. Pooltunni järel juhtis juba Villa, sest nende esiründaja Ollie Watkins kõksas peaga võrku Leon Bailey tsenderduse.

Viimane sõna jäi siiski kodumeeskonnale, kes pole sel hooajal veel võidurõõmu maitsnud, kuid võitles välja kuuest mängust juba neljanda viigi. Delapi teine värav tegi seisuks 2:2 ning lõpuminutitel otsis Ipswich aktiivselt ka võiduväravat, kuid peab kolme punkti siiski veel veidi ootama.

Manchester United - Tottenham 0:3 (0:1)