Kas Napoli ja Conte on tagasi suures mängus? Soomlasest kapten vandus pealinnale alla (0)

Napoli on Antonio Conte käe all mängu käima saanud. Foto: Agostino Gemito / LiveMedia / IPA via ZUMA Press / Scanpix

Itaalia kõrgliigas hoiab liidrikohta suurde mängu naasnud Napoli, edu saatis ka Roma klubisid ja teist vooru järjest uustulnukat Comot. Hooaja esimese kaotusega pidi seevastu leppima Torino.

Mullu kevadel Itaalia meistriks kroonitud Napoli vahetas eelmise hooaja jooksul mitu korda peatreenerit ning lõpetas alles 10. tabelikohal, võitjast Interist 41 punkti kaugusel. Tänavu on aga võetud Antonio Conte juhendamisel ainsa meeskonnana kuuest mängust neli võitu ning see annab neile ühepunktilise eduga Juventuse ees liidrikoha. Avavoorus Hellas Veronale 0:3 alla jäänud Napoli on järgmise viie liigamänguga enda võrku lubanud vaid ühe palli.

Siiani võiduta püsiva Monza vastu avas 22. minutil skoori Matteo Politano ning kümmekond minutit hiljem kasvatas Hvitša Kvaratshelia võõrustajate edu. Rohkem väravaid Napoli kolme punkti võtmiseks ei vajanud, lõpuks jäidki kaks väravat kodumeeskonna ainsateks raamidesse läinud pealelöökideks.

Eelmises voorus hooaja esimese võidu saanud uustulnuk Como jätkas samuti 3:2 tulemusega edukal rajal. Avapoolaja lõpus viis Patrick Cutrone rikošeti kaasabil võõrustajad Hellas Verona vastu juhtima, aga teise poolaja algul anti edu VAR-i abil määratud penaltiga käest. Mängu saatuse otsustasid slovaki Tomaš Suslovi poolaja keskel mõne minuti sees teenitud kaks kollast kaarti. Cutrone kasutas arvulise enamuse 72. minutil ära ja viis Como uuesti juhtima, Andrea Belotti lisas lõpu eel kolmandagi tabamuse ja külaliste üleminutite värav enam midagi ei muutnud.

Vaikselt rühivad tabelis ülespoole hooaega kesiselt alustanud pealinnaklubid. Kiirelt peatreenerit vahetanud Roma sai teise järjestikuse võidu, ehkki avapoolaja lõpus jäädi Soome ründaja Joel Pohjanpalo tabamuse tõttu kodus Venezia vastu kaotusseisu. Soome koondislane ja Venezia kapten tegi skoori teist liigamängu järjest, kuid ei suutnud erinevalt eelmisest kohtumisest meeskonda võiduni aidata. Viimase veerandtunniga pöörasid Bryan Cristante tugeva rikošeti võtnud kauglöök ja 20-aastase Niccolo Pisilli karjääri esimene Serie A värav Roma kaotusseisu 2:1 võiduks.

Lazio hoolitses selle eest, et Torino saaks tabelisse hooaja esimese kaotuse. Matteo Guendouzi tabamusest asuti varakult juhtima ja tunni täitumisel kasvatas Boulaye Dia edu. Vahetusmees Che Adams vähendas küll peagi vahet, aga mängu tagasi tulla Torinol ikkagi ei õnnestunud. Veerand tundi enne lõppu sai kodumeeskonna peatreener Paolo Vanoli sõimlemise eest järjest kaks kollast kaarti ning kui Tijjani Noslin normaalaja lõpus veel ühe palli Torino võrku veeretas, ei röövinud ka Saul Coco efektne üleminutite tabamus Laziolt enam 3:2 võitu.

Empoli ja Fiorentina kohtumise kõige märkimisväärsem seik oli see, et külalised tegid 13 pealelööki, aga ei saanud neist ainsatki raamide vahele. Kuigi palju täpsem ei olnud ka kodumeeskonna sihik, sest kaheksast löögist lendas raamidesse üksainus - nii pididki meeskonnad leppima 0:0 viigiga.

Napoli - Monza 2:0 (2:0)