Koser: ei tea, kus kohtunik reegleid õppinud on (5)

Indrek Koser tänavu suvel Tartus kohtunikult selgitusi nõudmas. Foto: Jana PiparViimasest viiest Premium liiga mängust neljas minimaalselt kaotanud Tartu Tammeka peatreener Indrek Koser oli valitsevalt meistrilt FC Levadialt saadud 0:1 kaotuse järel nõutu äärekohtuniku tegutsemise osas, mis neilt hea võimaluse röövis.

"Eks ühte pidi halb tunne on selle pärast, et see värav (Levadia poolkaitsja Kaspar Mutso 3. minuti tabamus - K.E.) tuli jälle sellisest standardijärgsest olukorrast, mida me võiksime kontrollida," rääkis 29-aastane Koser matši järel Soccernet.ee-le.

"Aga tõele au andes Levadia juba esimesel poolajal raiskas oma võimalusi. Halvema õnne korral oleksime võinud juba esimesel poolajal olla 0:4 kaotusseisus, et pigem esimesel poolajal tuli selle 0:1 seisuga rahul olla. Teine poolaeg Levadial samamoodi tekkis neid võimalusi päris palju. Peaasjalikult selle pealt, et me hakkasime ise rohkem riske võtma. Nemad ära ei realiseerinud, pakkusid meile võimalusi.

Esimene poolaeg oli meil üks üks-üks olukord, väga hea võimalus, ja teine poolaeg ma ei tea, mis see äärekohtunik seal otsustas või kus ta neid reegleid õppinud on, aga näha oli, et peale mängu ta siit väga kiirelt ära kadus. Võttis meilt ära selle võimaluse, mida me mängu lõpus ootasime. Sellest on väga kahju. Paraku kohtunikud ei anna ka võimalust seda mängu kasvõi viigistada," oli treener nukker olukorra üle, kus Kristjan Tiirik passiivses suluseisus oli ja Levadia kaitsja ebaõnnestunud klaarimise järel liini taha palli sai, mispeale äärekohtunik Jaanus Mutli lipu tõstis.

Seejuures ei olnud tegemist kohtumise ainsa olukorraga, kus tartlased vilemeeste tegutsemisega rahul ei olnud. 65. minutil tegi Tammeka vasakäär Rasmus Tauts vägeva läbimurde, mis lõppes karistusala servas kukkumisega. Seal vile vaikis ning Tauts ägestus saamata penalti pärast sedavõrd, et teenis omale kollase kaardi. "Ma seda penalti olukorda ei oska kommenteerida, seda ma ei näinud, aga suluseisu puhul seal ei olnud küsimustki. Kohtuniku väga räme eksimus," lisas Koser.

Hooaja lõpus kõik veel lahtine

Kuigi Tammeka jääb neli vooru enne hooaja lõppu küll 22 punktiga kaheksandale kohale, on Viljandi Tulevik ja Paide Linnameeskond neist maas vaid ühe silmaga. Pärnu Linnameeskond edestab omakorda tartlasi kolme punktiga, mis jätab liiga püsimajäämisheitluse ülimalt tuliseks.

"Eks nüüd järgmised kolm vooru on määravad. Meie Paidega, Paide - Pärnu ja Paide Viljandiga. Teoreetiliselt on võimalik jääda üheksandaks ka niimoodi, et sa kõik viimased neli mängu kaotad, aga teisipidi on võimalik, et saad siit ühe võidu, aga jääd viimaseks. Kõigil on selg vastu seina ja kõik annavad maksimumi."

Saabuva koondisepausi, mis jätab järgmise meistriliiga kohtumise alles kahe nädala taha, suurim eesmärk on Tammeka jaoks mängijate tervise säilitamine. "Plaanid ja mõtted on sellised, et hoida mängijaid tervena ja mitte üle pingutada. Hooaja lõpp ja ei ole mõtet mängijaid üle forsseerida, vaid pigem peas hoida kõik selge ja loota, et ka need mängijad, kes koondises on, jäävad terveks."

Loe ka: "Kristal: ei olnud individuaalset klassi, et vastane üle mängida"