Levadia lahkub lavalt viigiga (3)

Ingemar Teever lõi Levadia ainsa värava Praha Spartale. Foto: Gertrud AlatareFC Levadia selleaastane euroteekond lõppeb kokkuvõttes positiivse väravate vahega - tubli 1:1 viik Praha Spartaga tagab selle, et esimese mängu 0:7 kaotuse kõrvale saab kirjutada ka paar ilusamat numbrit.

Kohtumise algus oli Levadia poolt vaadatuna paljulubav - sisuliselt teise koosseisuga mängima tulnud Sparta mehed jõudsid mängule alles umbes kümnenda minuti paiku ning Levadia oli avaminutitel korduvalt väga ohtlik. Parim võimalus avanes ehk Igor Subbotinil, kes juba neljandal minutil väravavahi tõrjest tagasipõrkunud palli värava poole suunata sai, kuid vaid nurgalöögi teenis.

Poolaja edenedes haaras üha enam mänguohjad enda kätte Sparta ning kolmveerandtunni lõpus tasus see end lõpuks ka ära - Tiemoko Konate tsenderdus paremalt äärelt leidis väravaesisel Lukaš Mareceki peanupu ning pall maandus Priit Pikkeri selja taga võrgus - 0:1.

Teisel poolajal jätkus üldplaanis samasugune mäng - palli valdas enam Sparta, kuid võimalusi loodi tunduvalt vähem kui esimesel poolajal. Jätkuvalt oli kiirete nõelamistega ohtlik ka Levadia ning lõpuks tõi see ka edu - ühest poolkiirest rünnakust teeniti nurgalöök, millest sai peaga löögile Ingemar Teever, kes seisu 68. minutil viigistas - 1:1.

Mõlemad meeskonnad ragistasid mängu lõpus ka väravaraame - kui Sparta pani värisema Levadia põiklati, siis kodumeeskonna poolelt vastas vahetusmees Omar El Hussieny, kelle 85. minuti kena keerutus postist tagasi põrkas.

Viigiga lõppenud mäng tähendab ühtlasi seda, et Levadia selleaastane euroteekond lõppeb kokkuvõtteks väravate mõttes plussis - La Fioritale löödi kaheksa vastuseta väravat, Sparta-mängude üldskoor jäi 1:8.