Levadia sai väravaabi ootamatust kohast (0)

Juuso Laitinen sai kirja oma esimese kolli. Foto: Gertrud AlatareIngemar Teeveri ja Jaroslav Kvassovi asemel otsustasid Levadia ja Sillamäe mängu võitja Levadia leegionärkaitsjad.

Kuigi selle lausega võiks iseloomustada ka Sillamäe võitu - on Levadia kaitsjad ju tänavu kohati küll ja veel vastaseidki liiga lihtsalt väravale lubanud - siis täna tõid nad Kadriorus siiski võidu kodumeeskonnale.

Üllatustega kumbki meeskond nii tähtsaks mänguks välja ei tulnud, ent esimene pooltund möödus kompavalt ja märkimisväärsete võimalustega. Nii Teever kui Kvassov otsisid võimalust väravaküttide edetabelit uuendada, aga kummagi meeskonna tipuründaja ei tabanud võitluses palli.

40. minutini võrdsete heitluses kulgenud mängus sai kõrvalosatäitja Oscari taaskord Dmitri Kruglov, kelle esimese nurgalöögi oleksid Sillamäe mehed peaaegu ise võrku lükanud. Teine leidis aga Artjom Rahmanovi pea ja valgevenelasest keskkaitsja lõi kolmes mängus oma teise värava - 1:0! Seekord polnud tegu kauni kauglöögiga, kuid vaevalt see meest ennast või Marko Kristalit huvitab.

Sillamäe tegi küll poolajal kaks vahetust, aga loodetud värskust need ei toonud ja hoopis Levadia jätkas võimaluste loomist. Üpris süütust olukorrast sündiski 62. minutil teine värav, kui Juuso Laitinen karistusalas end palliga leidis ja selle terava nurga alt läbi rikošeti võrku saatis. Soomlasele oli see esimeseks väravaks Premium liigas.

Edasine pooltund pilvede all Sillamäele rõõmu ei toonud, Sergei Pareiko paistis rohkem silma teatri ja kukerpallide kui tõrjete poolest. Poolmomente jagus Levadiale veel, aga mäng oli otsustatud juba varasemalt. Levadia fännide rõõmuks sai üle kuu aja taas väljakul näha Ilja Antonovit.

Mängu parim - Rasmus Peetson

Noor pärnakas ehitas Levadia keskväljal 73. minutit eeskujulikult: oma esimesel Premium liiga täishooajal tundis ta end kui kala vees ja tekitas Sillamäe kaitsjatele mõttekohti ja murekortse. Pikad soolod vaheldusid kauglöökidega, mille poolest Peetson tuntud on. Resultaati jäi täna küll väheks, aga silmapaistev esitus.

26. mail kell 19.00 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn)

Tallinna FC Levadia - JK Sillamäe Kalev 2:0 (1:0)
40. Artjom Rahmanov, 62. Juuso Laitinen

Hoiatused: 30. Juuso Laitinen, 45. Dmitri Kruglov - 33. Kõrõlo Silitš, 82. Deniss Tjapkin, 90+2. Andrei Sidorenkov