Levadia tõusis enne homseid mänge liidriks (0)

• Nägid mängu? Hinda mängijaid siin.

Paide lühikese pingi tulemusena pidi koosseisu kuuluma viimati 2012. aastal meistriliigas väljakul käinud endine koondislane Urmas Rooba, kes vahetati 77. minutil platsile. Levadia jättis aga oma Jugoslaavia diasporaa pingile ning esmakordselt mahtus meistriliigas algkoosseisu Jere Aallikko, kelle eksisteerimisest teavad vaid Levadia duubli mängude külastajad.

Domineerima asus kohtumist oodatult Levadia ning esimestel minutitel olid Igor Subbotinil väga head võimalused, et skoorida, kuid probleemid tehnikaga ei lubanud mehel Siim-Sten Palmile kiiret väravat lüüa. Mäng ise meenutas väga teise ringi mängu – Levadia domineeris, Paide kaitses südikalt ja ootas oma võimalust, mis pidi sündima kiirrünnakust.

Skoori avas 27. minutil Levadia - vasakkaitsja Artur Pikk liikus äärelt sisse, mängis Paide kaitseliini kahe seinasööduga üle ja lükkas palli nõrgema, parema jala siseküljega võrku.

Paidel ei jäänud üle muud, kui üritada vähese publiku silmade all midagi päästa. Kaspar Paur ja Sander Rõivassepp proovisid kahe peale midagi ohtlikku luua, kuid kogemusi ja oskusi oli rohkem Maksim Podholjuzinil, kes neutraliseeris paidekad ära.

Poolaja lõpus võinuks Levadia seisu kindlaks muuta, kuid Palm näitas, et potentsiaali ja oskusi on mehel küllaga, ning Artjom Artjuninil ega Dmitri Kruglovil Paide väravavahti üle mängida ei õnnestunud.

Teisel poolajal vahetas Levadia peatreener Marko Kristal Soome praamipiletit ostma suunduva Jere Aalliko Jan Penici vastu välja ning horvaat tõi kohe Levadia mängu teravust. Penicil ei olnud vaja palju aega, et ilusa sooritusega pall Subbotini jalale saata, ning Subbotin kasvatas Levadia eduseisu 2:0-le.

Pärast teist väravat võinuks eesriie vabalt langeda - meeskondadel on hetkel liiga erinevad kaalukategooriad. Paide üritas siiski mängu tagasi tulla - Linnameeskonna peatreeneri Meelis Rooba iseloom pole selline, et kohe käed õhku tõsta ja alla anda. Mäng muutus lahtiseks, kuid Paidel polnud õnne - 65. minutil lendas Dmitri Kovtunovitši tsenderdus üle Märten Müti pea ja Aleksandr Vassiljevi pealelöök ebaõnnestus.

72. minutil näitasid ennast vanameistrid Kruglov ja Ingemar Teever - esimene andis kena tsenderduse ning teine saatis ilusa pealöögiga palli Palmi värava lati alla. Seis oli 0:3 ja oligi kõik.

Nii Paide kui ka Levadia üritasid veel rünnata, kuid mäng nägi välja nagu 50 aastat abielus olnud paari kooselu - mõlemad pooled olid teineteisest väsinud, millegagi üllatada polnud ning nõnda maabusid need 90 minutit lõppu.

Pärast kahetsusväärset karikasarjast väljalangemist kõik jõud tiitlijahile suunanud Levadia tõusis enne homseid mänge meistriliiga liidriks. Homme on Jõhvi Lokomotiviga kohtuval Tallinna Floral võimalus esikoht tagasi võtta.