Levadia võitis Tartus raskustega ja haaras esikoha (0)

Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)Tallinna Levadia alistas meistriliiga 31. vooru kohtumises võõrsil Tartu Tammeka 1:0 ning tõusis enne homset Tallinna Flora ja Nõmme Kalju heitlust tabeliliidriks.

• Nägid mängu? Hinda mängijaid siin.

Kuigi Levadia jaoks on hetkel iga punkt kallis, polnud meeskonna mäng Tartus tiitlipretendendi mängu moodi. Tammeka võitles vapralt ja targalt ning külalistele palju ei lubanud. Kohati tundus, nagu polekski Tammeka ja Levadia vahel 47-punktiline kuristik ning nagu oleksid meeskonnad tabelis naabrid.

Levadia algus oli aktiivsem, ent Tammeka kaitsjate jaoks polnud külaliste rünnakute kustutamine suureks probleemiks. Ainsad viisid, kuidas Levadia võinuks Tartu tiimi üllatada, olid standardid ja kauglöögid. Neist esimesi ei tulnud väga palju, kuid kauglöögid oli Levadial üsna ohtlikud - 6. minutil virutas endine tammeklane Heiko Tamm veidi üle lati.

Tammeka ründas, kuid Kristjan Tiiriku katsed tulemust ei toonud - ilmselt olid Tiiriku mõtted ülejäänute jaoks liiga targad. Martin Hurt tegi enamasti tühja tööd - tema katmisega said Levadia kaitsjad hästi hakkama. Tammeka esimene ohtlik moment oli Levadia mängijate loodud - Artjom Artjunin tahtis skoorida, ent valis selleks oma värava ning tallinlastel vedas, et pall paar sentimeetrit mööda lendas.

Levadia ründas laisalt, nagu usuga, et võit tuleb nagunii. Kuid ilma reaktiivse Igor Subbotinita nägi Levadia väga kesine välja. Kui välja arvata Tammeka oma viga, mille väravavaht Karli Kütt väga sangarlikult oma karistusalast väljatulemisega parandas, ei ole midagi meenutada.

Teine poolaeg algas veidi atraktiivsemalt. Levadia treeneri Marko Kristali vaheajajutt mõjus kindlasti ning pani Tammeka surve alla. Selle surve kulminatsiooniks oli 55. minutil Levadia nurgalöök, mille Ingemar Teever peaga posti saatis.

Ka värav ei jäänud tulemata. Aleksandr Dmitrijevi aut paremalt äärelt polnud kõige ohtlikum, kuid Teever oli õhuduellis kõige pikem mees ja saatis peanurgaga palli kõrge trajektooriga väravasse - 0:1.

Tammeka ei andnud alla. 79. minutil tekitas Tiiriku nurgalöök Roman Smiško värava all suure segaduse - kolmest löögist kaks tõrjusid Levadia väljakumängijad Teever ja Artjunin, viimase tegid kahjutuks Smiško rusikad. Tammeka üritas viigistada, kuid Levadia kaitses terve meeskonnaga ning saavutas suurte raskustega võidu.