Levadial Manucho geniaalsusele vastust ei olnud (hinda mängijaid!) (2)

Manuchol oli täna põhjust rusikat õhku raiuda. Foto: Gertrud Alatare

Premium liiga 34. voor algas tõelise pauguga, kui Sportland Arenal alistas Infonet Manucho kahe värava toel esikohal paikneva Levadia ning tõi seeläbi tiitliheitlusesse kõvasti lisavürtsi juurde.

Enne kohtumist oli teada, et Levadia võidu korral võiks nende nime juba sisuliselt Premium liiga karikale graveerida ning sellest tulenevalt oli kohe mängu algusest näha ka rohesärkide mehist tahet.

Levadia suurem pallivaldamine tõi esimese teravama olukorra tosina minuti möödudes, kui juba mitmendat korda saatis vasakult äärelt palli alla Dmitri Kruglov, kelle tsenderdust pääses võrdlemisi vabalt peaga suunama Igor Subbotin. Kodumeeskonna õnneks oli Levadia esisnaipri sihik antud olukorras aga pisut paigast ning Subbotini üritus lendas Igoneni valvatavast väravast napi meetri üle.

Kuue minuti pärast tekitas Levadia taas Infoneti kastis ohtu, kui Ilja Antonov leidis hästi Ingemar Teeveri ning vanameister saatis Igoneni suunas teele ka korraliku löögi, aga pisut liialt keskele lennanud palli suutis Infoneti noor puurilukk efektse tõrjega nurgalöögiks pareerida.

Infonet ärkab

Seejärel tuli aina enam mängu ka Infonet, kes 10-15 minutilise perioodi jooksul oluliselt enam palli valdas ning mitmest trahvilöögist kergemat sorti ohtu tekitas. Neist märkimisväärseim oli ehk 28. minuti võimalus, kui vasakult äärelt tulnud Tanel Meltsi tsenderdus jäi mõneks hetkeks värava ette rippuma, aga kuna Jevgeni Harin ega Aleksandr Semahhin nahkkera Smiško värava poole suunata ei jõudnud, siis suutis Levadia suurema ohu klaarida.

Esimese kolmveerandtunni viimased viis minutit kuulusid taas pigem Levadiale ning vahetult enne poolajavilet tekitas Igor Subbotin oivalise esimese puutega endale ka hea väravavõimaluse, kuid Kassim Aidara ennastsalgav tegutsemine segas Premium liiga üht suurimat väravakütti piisavalt, et pall vaid nurgalöögiks lendas ning poolajaks seega võrgud puutumata jättis.

Pikk-Kruglov suurepärane kombo

Teine poolaeg algas võrdlemisi luuravalt, kus mitmete keskväljavigade järel tekkis esimene teravam võimalus 60. minutil, kui Dmitri Kruglov leidis hea sööduga kastist Artur Pika. Kaitseväelane söötis seejärel terava palli alla, kus nahkkera Subbotini jala leidis, aga paraku ei suutnud edurivimees mõne meetri kaugusel väravast ümber pöörata ja löögile minna ning seega päädis Infoneti jaoks olukord vaid kerge ehmatusega.

Kaheksa minutit hiljem kombineerisid taas Kruglov ja Pikk, kui esimese oivaline kannasööt vabastas Pika ning vasakkaitsja sai paremaga ka väravale tulistada. Igonen suutis antud ürituse teekonna väravale aga peatada ning kuigi jätkuolukorras sai veel proovida Subbotin, siis taaskord oli mehe pealöök pisut ebatäpne ja Infonet sai jällegi võrgust võtmise asemel vaid kergendatult ohata.

Manucho show

71. minutil oli aga patustajaks just seesama head minekut näidanud Pikk, kes kasti ääres ette tõusnud Avilovi lohakalt maha võttis ning seeläbi Infonetile penalti kinkis. Teenitud 11-meetri karistuslööki asus realiseerima Infoneti parim väravakütt Manucho, kes penaltipunktil ka külma närvi hoidis ning palli kindlalt Smiškost teisele poole suunas - 1:0 Infonetile!

Sellest aga Elevandiluuranniku mehele ei piisanud ning kuus minutit hiljem võttis Manucho vasakult äärelt tulnud tsenderduse endale hästi ette ning tegi seejärel oivalise löögiga allanurka juba seisuks 2:0 kodumeeskonnale!

Seejärel üritas Levadia küll meeleheitlikult vastust leida, aga kui välja arvata mõned poolvõimalused Subbotini ja Toni Tipurici jalast, siis Igoneni enam korralikult proovile ei pandud ning seega võisidki Eiko Saare lõpuvile kõlades rõõmustada nii Infonet kui kõrvalstaadionil kodumänge pidav FC Flora, kes Manucho väravate abil taas kergeid tiitlilootusi hellitama võib hakata.

Mängu parim -  Manucho

Sellises kohtumises ei saa kahe värava autorit vastava preemiata lihtsalt jätta. Tõi teisel poolajal mängu otsustava pöörde ning külma kõhuga lõpetatud väravad andsid tiitliheitlusele taaskord lisavürtsi juurde. Näitas hästi, et on Eestis oldud ajaga kõvasti küpsenud ning suudab vajadusel peavalu valmistada ka kõige suurematele.

24. oktoobril kell 19.00 Sportland Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Infonet - Tallinna FC Levadia 2:0 (0:0)