Viis mängu, viis erinevat lugu (0)
Premium liiga mammutvoorus pakkusid jutuainet kõik mängud - Flora säilitas viimasel sekundil liidrikoha, Felipe Nunes lõi neli, eksimatu Jevgeni Kabajev eksis penaltil ja muudki.
Vooru avanud neljast mängust kerkis esimesena kuumaks Nõmme Kalju ja Jõhvi Lokomotivi kohtumine - kui teistes paarides veel väravat oodati, oli Felipe Nunes juba neljal korral väravavahi üle mänginud.
Hiljem lisas kübaratriki Tarmo Neemelo ja kaks kaunist tabamust Fabio Prates, kirjutades Kaljule tabelisse 9:0 võidu.
Vooru keskse kohtumise ainus värav oli eriskummaline: Dmitri Kruglovi tsenderdusest piisas Tallinna Levadiale, et Sillamäe Kalev 1:0 alistada. Liimist oli lahti Premium liiga edukaim väravakütt Jevgeni Kabajev, eksides penaltil ja raisates veel mitu suurepärast võimalust.
Levadia oli täna Paide linnameeskonnale ka liidriks tõusmas, kui Paide linnameeskonna Kaspar Kaldoja tühistas ära Flora äärekaitsja Markus Jürgensoni avavärava. Päästjaks osutus Sander Post, kes viimasel hetkel Karl-Eerik Luigendi karistuslöögi võrku suunas ja Florale liidrikoha alles jättis.
Neljas samal ajal peetud kohtumine tõi võidu Narva Transile, kuigi Tallinna Kalev andis südi lahingu. Juri Gavrilov nägi punast kaarti, staadionile kogunenud 71 pealtvaatajat aga noore Svjatoslav Jakovlevi järjekordset iluväravat.
Päeva viimane kohtumine algas Tartus teistest mõnevõrra hiljem ja penaltit nähti sealgi, Manucho viis Infoneti avapoolaja keskel ette. Tammeka sellest aga ei heitunud ja Kaarel Kiidron tegi 88. minutil mänguseisu viigiliseks.
Protokollid:
16. septembril kell 17.45 Sillamäe Kalevi staadionil (Kesk 30, Sillamäe)
JK Sillamäe Kalev - Tallinna FC Levadia 0:1 (0:1)
41. Dmitri Kruglov
Realiseerimata penalti: 72. Jevgeni Kabajev
Hoiatused: 29. Daniil Ratnikov, 40. Andrei Sidorenkov, 64. Igor Dudarev, 74. Igor Tšeminava - 44. Dmitri Kruglov, 70. Toni Tipuric
Mänguolud: +19, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 336
Peakohtunik: Eiko Saar
Abikohtunikud: Hannes Reinvald, Lauri Salei
Neljas kohtunik: Raul Kaivoja
Otsakohtunikud: Mart Martin, Grigori Ošomkov
Sillamäe: 16-Lavrentjev, 4-Sidorenkov, 26-Bagužis, 3-Dudarev (68. 5-Tšeminava), 7-Volodin, 13-Dubõkin, 18-Tjapkin, 8-Ratnikov, 33-Murihhin (63. 11-Mašitšev), 9-Silitš (31. 17-Kvassov), 99-Kabajev.
Varus: 1-Starodubtsev, 5-Tšeminava, 11-Mašitšev, 17-Kvassov, 6-Vnukov, 14-Novikov, 16-Volkov.
Levadia: 1-Smiško, 26-Kruglov, 19-Dmitrijev, 18-Tipuric, 27-Raudsepp, 17-Podholjuzin, 33-Vukobratovic (7. 2-Penic; 87. 3-Artjunin), 10-Subbotin, 22-Pikk, 11-Teever, 6-Antonov.
Varus: 30-Pikker, 3-Artjunin, 23-Kaljumäe, 9-Peetson, 28-Saarts, 2-Penic, 20-Marin.
16. septembril kell 17.45 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn)
Nõmme Kalju FC - Jõhvi FC Lokomotiv 9:0 (4:0)
6., 18., 29., 35. Felipe Nunes, 54., 76., 82. Tarmo Neemelo, 68., 89. Fabio Prates
Hoiatused: 75. Lasha Naveriani
Mänguolud: +16, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 97
Peakohtunik: Martin Salong
Abikohtunikud: Martin Lember, Jaan Roos
Neljas kohtunik: Rauno Kald
Kalju: 1-Teleš, 8-Mööl, 6-Rodrigues, 5-Bärengrub, 14-Kallaste, 7-Reginald (58. 20-Prates), 13-Vunk, 24-Puri (76. 22-Listmann), 75-Wakui, 21-Nunes (63. 19-Toomet), 99-Neemelo.
Varus: 69-Aland, 2-Galpin, 3-Pürg, 77-Šišov, 19-Toomet, 20-Prates, 22-Listmann.
Lokomotiv: 1-Matrossov, 18-Voltšov, 23-Vladimirov, 2-Ivanjušin (15. 13-Smirnov), 7-Jegorov, 8-Zaitsev, 12-Naveriani, 22-Zahharenkov, 14-M. Bazjukin (46. 11-Kulikov), 15-Apet, 17-Nikulin (46. 16-Jõgi).
Varus: 28-Smelkov, 16-Jõgi, 21-Iablokov, 9-Kaivoja, 11-Kulikov, 10-Alania, 13-Smirnov.
16. septembril kell 17.45 Kalevi keskstaadionil (Staadioni 3, Tallinn)
JK Tallinna Kalev - Narva JK Trans 0:3 (0:0)
50. Svjatoslav Jakovlev, 76. Artjom Škinjov, 81. Viktor Plotnikov
Hoiatused: 53., 87. Juri Gavrilov - 42. Andrejs Sinicins, 56. Pavel Avdejev, 59. Ilja Ossipov
Eemaldamine: 87. Juri Gavrilov
Mänguolud: +19, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 71
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Rando Kesküla, Risto Eelmaa
Neljas kohtunik: Marek Lillmaa
Kalev: 89-D. Savitski, 17-Gavrilov, 2-Butlers, 5-Heintare, 9-Stüf, 15-Kukebal, 8-Whalen (55. 3-Hausenberg), 19-Armean (74. 18-Wahl), 7-Omanidze, 16-R. Karpov, 4-A. Savitski (83. 14-Heliste).
Varus: 1-Levizi, 18-Wahl, 14-Heliste, 6-Brõlin, 3-Hausenberg, 11-Koger, 20-Larin.
Trans: 33-Tokaitšuk, 4-Avdejev, 8-Jakovlev, 10-Škinjov, 11-Ossipov, 13-Fjodorov, 14-Plotnikov, 17-Ševjakov (51. 7-Kutuzov; 84. 12-Lissitsõn), 18-Mihhailov (87. 16-Savenkov), 20-Sinicins, 21-Jepifanov.
Varus: 7-Kutuzov, 12-Lissitsõn, 16-Savenkov.
16. septembril kell 17.45 Paide linnastaadionil (Kooli 1, Paide)
Paide Linnameeskond - Tallinna FC Flora 1:2 (0:1)
73. Kaspar Kaldoja - 45+2. pen. Markus Jürgenson, 90+4. Sander Post
Hoiatused: 30. Sander Sinilaid, 45+1. Timo Lomp, 90+3. Karl Palatu - 56. Karl-Eerik Luigend, 73. Nikita Baranov, 90+2. Sergei Mošnikov
Mänguolud: +21, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 128
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunik: Neeme Neemlaid ja Aron Härsing
Neljas kohtunik: Maikel Mikson
Paide: 12-Palm, 20-Kõll, 23-Kaldoja, 24-Palatu, 5-Lomp, 25-Reinsoo, 15-Sinilaid, 18-Ustaal, 16-Paur, 14-Rõivassepp (69. 17-Vassiljev), 9-Tomson (37. 34-Mütt).
Varus: 17-Vassiljev, 34-Mütt.
Flora: 33-Prins, 16-Jürgenson, 6-Mets, 22-Baranov, 4-Aloe, 21-Mošnikov, 38-Luigend, 7-Beglarišvili, 9-Alliku, 99-Prosa (65. 2-Post), 20-Gussev (43. 8-Logua).
Varus: 3-Toom, 2-Post, 25-Frolov, 29-Rähn, 8-Logua, 13-Juha, 10-Lepistu.
16. septembril kell 19.00 Tartu Tamme staadionil (Kungla 1, Tartu)
Tartu JK Tammeka - Tallinna FC Infonet 1:1 (0:1)
88. Kaarel Kiidron - 29. pen. Manucho
Hoiatused: 28. Rauno Tutk, 72. Kevin Anderson
Mänguolud: +17, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 216
Peakohtunik: Miko Pupart
Abikohtunikud: Riivo Stolts, Silver Sepp
Neljas kohtunik: Siim Rinken
Tammeka: 23-Kütt, 28-Tutk, 19-Kiidron, 4-Anderson, 6-Tekko, 26-Aasmäe (77. 8-Rääbis), 16-Naggel, 15-Tauts, 7-Tiirik, 24-Hurt, 17-Suurpere (74. 22-Šabanov).
Varus: 1-Pechter, 3-Tenno, 20-Markus Jõgi, 22-Šabanov, 25-Gutak, 8-Rääbis, 27-Kask.
Infonet: 1-Igonen, 2-Kalimullin, 6-Malov, 8-Melts, 10-Gurtšioglujants, 11-Kouadio, 17-Valov, 20-Lipin (63. 9-Harin), 22-Elhi, 24-Taar, 27-Dmitrijev (67. 19-Aidara).
Varus: 69-Kassjantšuk, 9-Harin, 16-Mones, 18-Ogorodnik, 19-Aidara, 21-Saarlas, 77-Malinin.
LIVE-ülekanne: