Teisipäev, 12. juuni 2018
16:09
Rasmus Voolaid: Eriti kõva vend! Paljud lapsed ei suutnud oma naeru kinni hoida, kui metroosse sisenesid.
14:32
Rasmus Voolaid: Nüüd juba tervitused Lužniki staadionilt. Sajad ajakirjanikud on tööhoos ning saan neist täiesti aru, sees on oluliselt mõnusam olla kui väljas. Fännidel aga pääsu ei ole, staadionile pääseb alles poole tunni pärast.
11:53
Rasmus Voolaid: Aga nüüd vahepeatus Moskva fännialas ja siis juba Lužniki staadioni poole teele! Kohtumiseni.
11:52
Rasmus Voolaid: Sain hiljuti kokku väga sümpaatsete Brasiilia fännidega. Täna alustab nende koondis oma MM-teekonda ning nii oli paslik see intervjuu täna avaldada.
11:20
Rasmus Voolaid: 17. juuni

Tere hommikust! Moskva on tõesti jalgpallimeeleolus - olen oma hostelis näinud erinevate riikide fännisärke, Liverpooli pusa, Tim Cahillit ja Mohamed Salah'd, kokku umbes kümmet Fan ID kaelakaarti. Ainult kaks Aasia turisti tunduvad olevat natuke eksinud, aga loodetavasti nakatuvad nemad siis ka ikka jalgpallipisikusse.
18:27
Rasmus Voolaid: Pakin nüüd Spartaki staadionil oma asjad kokku ja liigun edasi. Homme juba Saksamaa - Mehhiko!
16:50
Rasmus Voolaid: Olin suure kohtumise tunnistajaks. Õige Maradona on tegelikult ka staadionil olemas, Litmaneni osas olen skeptilisem.
16:31
Rasmus Voolaid: Argentina ja Islandi mäng on kõva, aga ... Pean seda kahjuks nautima staadionist umbes saja meetri kaugusel asuvast meediakeskusest. Tahtjaid oli lihtsalt nii palju, et siin on praegu sadu ajakirjanikke, kes kõik ei saanud peale. Emotsioon ja melu väravate ajal on ikkagi päris kihvt.
12:54
Rasmus Voolaid: Aga nüüd siis läheb tänane jalgpallipidu lahti. Loodetavasti saan midagi põnevat õhtuks ära tuua, eeldused selleks on loodud!
12:44
Rasmus Voolaid: Sain suhteliselt hilja hakata oma reisi planeerima ja selleks ajaks olid tasuta rongid juba läinud. Lennukiga sattus kokku küllalt hea pakett ja nii ta läks. Tegelikult päris kahju, oleks tahtnud ottjärvelalikult kupees sõita küll.
12:42
Külastaja tõnts kommentaar
miks lendasid, mitte rong? on ikka rong ka plaanis?
12:35
Rasmus Voolaid: Kõige meeldivamalt tervitas mind Moskvas muidugi Lev Jašin isiklikult. Sünge vana.
12:33
Rasmus Voolaid: Murede ja kadudeta Moskvas. Üllatavalt nägin lennureisi jooksul enim Austraalia fänne, aga mitte näiteks Argentina ja Islandi omi, kes täna Moskvas mängivad. Neid oli muidugi ka.
05:11
Rasmus Voolaid: 16. juuni

Ärgatud sai täna juba kell 5 ning varsti ootab ees teekond lennujaama. Oleks eelistanud pigem rohkem unetunde, aga saab hakkama. Järgmise sissekande kohta ja kellaaega veel täpselt ei tea, aga loodetavasti võimalikult vara!
05:07
Külastaja kiitus kommentaar
väga hea ja kvaliteetne töö, Rasmus!
23:56
Rasmus Voolaid: Tänased jutud räägitud. Homsed jutud tulevad juba uuest linnast!
23:37
Rasmus Voolaid: Täna sai siis MM-süütus päriselt võetud. Iraan - Maroko polnud küll kõige suurem maiuspala, aga mäng oli võimas, emotsioon 10/10 ning trillerit kuni lõpuni välja. Pikem reportaaž tuleb hommikul, aga MM on ühele vutifännile ikka must go.
23:30
Rasmus Voolaid: Hilisõhtused tervitused! Esmalt üks ülekutse - kui keegi on järgmisel kahel päeval Moskvas mängul või siis 18-20. juuni vahemikus Peterburis ja tahaks oma emotsioonidest natuke muljetada, siis palun kirjutage rasmusv@soccernet.ee. Sooviksin mõne eestlasega väikse intervjuu teha. :)
11:02
Rasmus Voolaid: Täna ootab meid ees esimene täispikk mängude päev. Ootused on laes. Lähen vaatan, mis linna peal teha annab!
10:16
Rasmus Voolaid: 10. juuni

Hommikust! Tegelikult hakkas minu hommik juba kell 7.25, kui helises äratuskell. Kiire näopesu ja juba helistaski ETV, et lisaks MM-päevikule ma natuke ka Terevisioonile muljeid jagaks. 

Aga mis täna ees ootab? Nagu Soccerneti LIVE-uudise pealkiri ütleb siis Salah, Hispaania ja see kolmas mäng. See kolmas mäng on ühtlasi ka minu MM-i esimene! Ilma jalgpallisaabasteta Iraan kohtub Tallinnast mängule tulnud Maroko koondisega. Loodan, et enne näidatakse staadionil ikkagi ka sünnipäeva last Salahi.
23:55
Rasmus Voolaid: Selle põneva selliga täna lõpetame. Hommikuks on juba materjali soolas. Head ööd!
22:42
Rasmus Voolaid: Fan ID-d kontrolliti, aga tegelikult ei olnud riiki sisenemisega probleeme. Klassikaline passikontroll, kus pidi siis lisaks näitama ka Fan ID-d ja täidetud migratsioonipaberit. Mõnikümmend minutit võttis see kokkuvõttes ikkagi aega. Praeguse seisuga krokodill minu plaanidesse ei mahu.
22:40
Külastaja Põllu poiss kommentaar
Tere Rasmus, Vahvat olemist Venemaal! Ise liitun homme hommikul ning ka plaanis minna mängule. Kuidas riiki sisenemine oli, kas fan-id kontroll piiril? Piiri ületus oli kiire? Kas "krokodilli" on ka plaanis proovida?
22:39
Rasmus Voolaid: Hilisõhtused tervitused! Nõnda kõva möll oli, et fännialalt hotelli jõudmine võttis natuke rohkem aega. Venemaa koondis pani kriitikutel korralikult suu kinni ja oma fännidel tehti see hoopis lahti. Täitsa laulupeo tunne tuli vahepeal peale.
11:16
Rasmus Voolaid: Muideks eelmistel päevadel ongi Peterburis veel ametlik fänniala kinni olnud ja alles täna kell 10 see avati. Mõnevõrra ootamatu, sest fännidele on juba 4. juunist alates onud riiki sisenemine viisavaba. Sinna ma nüüd suundungi!
10:57
Rasmus Voolaid: 14. juuni

Järjekordsed tervitused! Täna on siis lõpuks see suur päev, kus MM algab. Venelased on omade edu suhtes pessimistlikult lootusrikkad. Pigem ollakse enda meeskonna suhtes iroonilised, aga külaliste suhtes on kõik sõbralikud ja viisakad. See ongi oluline.

Lihtne näide - eile lasin staadioni lähedal ühes lasketiirus 10/15 pihta ja seadsin sammud juba minema, aga üks poiss tuli järgi, andis auhinna ja kostis puises inglise keeles "Welcome to Russia!". Selle skooriga reglemendi järgi mingit auhinda kaasnema ei pidanud.
23:24
Rasmus Voolaid: Heakene küll, lõpetame tänaseks ja uued sissekanded tulevad päevikusse juba hommikul. Salve päris tühjaks ei tulistanud. Head ööd!
22:44
Rasmus Voolaid: Putin on võimas mees ja ma arvan, et see ei üllataks mitte kedagi, kui ülehomme seal sama koha peal reaalselt olekski muru.
22:23
Rasmus Voolaid: Kuna olin terve päeva infosulus, siis sain nendest korraga ja mitme tunnise hilinemisega teada. Kui panna end Barcelona mängijate olukorda, siis väga lõbus ilmselt pole Reali treeneri all mängida. Mõtlesin juba põnevaid stsenaariume välja, kuidas Hispaania võiks MM-i võita ja Lopetegui Realis kohutavalt alustada. Härra jääks sel juhul MM-tiitlist ilma ning peaks juba oktoobris taas CV-keskusesse sisse logima. Tema vallandamine väga suur üllatus ei olnud, aga Hierro tulek küll. Võttis lausa muhelema.
22:19
Külastaja hierro kommentaar
Rasmus, milline oleks sinu kui Hispaania poolehoidja reaktsioon tänastele uudistele?
22:19
Rasmus Voolaid: Lev Jašin oli ikka tegija vend. Oma karjääri jooksul jõudis ta tulla jäähokis ka Nõukogude Liidu karikavõitjaks ja pärast seda keskendus tõsisemalt jalgpallile. Tasuks olümpiakuld ja Euroopa meistri tiitel. 

Paar põnevat fakti: mitmes linnas on tema nimeline tänav ja monument ning MM-i parima väravavahi auhind on kandnud tema nime. Samal aastal (1963) kui ta Ballon d'Ori võitis, arvas Jašin, et ta pole isegi maailma parim väravavaht. Selleks oli tema hinnangul Vladimir Beara.
22:10
Rasmus Voolaid: Ahoi taas! Pikk päev on õhtusse jõudmas ja hakkan seda tasapisi teile edastama.
09:55
Rasmus Voolaid: Midagi pakutakse Peterburis ka inimestele, kes ei ole jalgpallist vaimustuses.
09:52
Rasmus Voolaid: 13. juuni

Peruu piigad olid kenad muidugi.

Peterburi metroojaama minnes jäi esmalt mulje, et MM-iga seoses on turvalisusele rõhumine erakordselt karm. Astusime metroojaama sisse ja suunati kohe turvakontrolli, kus vaadati ultraheliga seljakott läbi. Hiljem selgus pisiasi, et kuskil jaamas oli leitud kahtlane ese ning see jaam oli üldse rivist väljas. Selline pisiasi oleks Eestis ilmselt korraliku paanika külvanud, aga Peterburis ei näinud õhtustes uudistes sellest sõnagi.

Tavapärasest karmimat turvakontrolli oli näha ka teistes metroojaamades, aga üldist peokulgu see ei häirinud. Politseid ja turvateenistujaid on näha iga nurga peal ehk tundub küll, et valmis ollakse halvimaks.
09:43
Külastaja Jüri kommentaar
sorri circle k ikkagi. ma lihtsalt olen alati nii elevil kui enda tööst räägin
09:43
Külastaja Jüri kommentaar
Rasmus mis su lemmik jalkaformatsioon mulle meeldib 3-4-3 sest kui väravavaht ka kirja panna siis on 1-3-4-3 ja tol aastal toimus Jüriöö Ülestõus ja mu nimi on Jüri ja ma töötan öösiti statoilis seega tihti pean öö hakul üles tõusma ja kui tunnen et on olen sõiduvees ja nüüd on minu öö, siis see ongi mu jaoks jüriöö ülestõus
09:43
Külastaja tõnts kommentaar
peruu piigad olid kenad?
21:33
Rasmus Voolaid: Aga jalgpalliasjast rääkides, siis täna tuli seda Peterburis tikuga taga ajada ja siis ka ei jäänud midagi näppude vahele. Igasugused MM-i lipud ja sildid olid üleval, rahvast hullumeelselt, aga vutifänne ei kusagil. Aga nüüd moraal, kui tähtis on eeltöö. Õhtul kella viie-kuue ajal selgus täiesti ootamatult ühes raamatupoes Nevskil, et täna on riigipüha Venemaa päev. See selgitab rahvamasse, liivaskulptuuride- ja lillefestivale ning puhkpilliorkestreid. Praegu guugeldasin Venemaa päeva ja pagan võtaks, oleks pidanud hommikul Sputnikut lugema. Nad teatasid sellest juba 11 tundi tagasi.

Kui lõpuks proovisin meenutada, et mitut reaalset fänni ma nägin, siis ... Mõned Mehhiko omad, paar Peruu tüdrukut, üks austraallane. Ühel mehel oli ka Suurbritannia lipp selja peal, aga ma paneksin ta samasse patta ühe tädiga, kellel oli USA kaabu peas. Tõsi, ametlikule fännialale jõudsin alles kell 18, kui pakiti juba asju kokku, aga selle ümbrusest tuvastasingi vaid need Peruu piigad.

Et natukenegi jalgpalli endasse lubada, siis võtsin suuna Peterburi Zeniti poodi ja vähemalt seal pettuma ei pidanud. 

21:14
Rasmus Voolaid: Tõele au andes, siis vene keelega mul lood kõige paremad ei ole, aga linna peal päris häbisse ei jää. Suutsin täna endale näiteks täitsa ise vene keeles süüa tellida, aga esimestel päevadel on mul õnneks tõlk/fotogaaf kaasas. Moskvas tuleb kerge reality check, aga olen valmis.
21:13
Külastaja artur kommentaar
kas oled venemaal üksi või fotograafiga?
21:12
Külastaja tõnts kommentaar
kas vene keel suus ka
21:12
Rasmus Voolaid: Nonii, olen hotellis tagasi ja tutvun kohaliku hinnakirjaga. Siin saab ka pesu pesta ja EJL-i presidendil Aivar Pohlakul oleks tõsine probleem. Aluspesu saaks pesta 200 ja lipsu 300 rublaga, aga vesti pestakse suisa 400 eest. Tõsi, kleidi pesemine oleks veelgi kallim - selle eest kasseeritakse koguni 450 rubla. Eurodesse arveldamiseks tuleb jagada umbes 75-ga ehk vest oleks natuke üle viie euro.
13:58
Rasmus Voolaid: Aga ma lähen otsin nüüd Peterburist päris MM-i ka üles!
13:57
Rasmus Voolaid: Venemaal tehakse reklaami igal pool, ka ülekäigurajal.
13:47
Rasmus Voolaid: Bussisõidu ajal sain juba tuttavaks tagasihoidlikku inglise keelt rääkiva väljamaa hipsteriga, kellel oli siiski olemas Ühendkuningriigi pass. Ta väitis, et külastab 17. juunil Peterburis Saksamaa - Mehhiko mängu. Kuupäev oli tal küll pihtas, aga loodan, et õnnestub teda sel mängul kohata ikkagi Moskvas.
13:40
Rasmus Voolaid: Kõige vahetumad emotsioonid hakkavad tilkuma Soccerneti Instagramis ja Twitteris, see LIVE-ülekanne täidab MM-i ajal päevikufunktsiooni ning pikemad lood tulevad portaali täitsa eraldi.
13:37
Rasmus Voolaid:
13:37
Rasmus Voolaid: Tervitused Peterburist! Täna varahommikul lõpetasin Paide - Tallinna Kalev eelvaate, paar tundi und, kuus mõnusat tundi bussis ja nüüd on Soccernet esindatud ka MM-il.
Nimi:
 
Kommentaar või küsimus edastatud!