Nädala tipud: kangelane, kuulujutt, härra (0)

Selle nädala kokkuvõte: uued tuuled kohalikus jalgpallis, maagilised pääsemised, valusad vigastused ja ununenud sangarid.

Nädala ununenud kangelane - Kaimar Saag

Pühapäeva õhtul rõõmustas Eesti jalgpallisõpru juba unustuste varna langenud Kaimar Saag, kui pääses 56. minutil oma koduklubi Vejle eest platsile ja lõi mängus Vendsysseliga kohtumise ainsa värava. Tasub meenutamist, et Saag on ka koondise eest meeskonna halvimast päästnud, kui mõne aasta eest viigistas üleminutitel seisu Fääri saarte vastu mängus, mille me tänu Raio Piiroja väravale veel ka 2:1 võitsime.

Nädala kuulujutt - Ojamaa Panathinaikosesse

Poola meedia avaldas läinud nädala keskel teate, et Eesti koondise ning Varssavi Legia edurivimeest Henrik Ojamaad jälgib Kreeka hiid Ateena Panathinaikos. Legia ning Poznani Lechi mängul olevat käidud Ojamaad ning kaht teist meeskonnakaaslast ka skautimas.

Nädala härra - Magnus Pehrsson

Mäletatavasti oli Eesti koondise eelmisele peatreenerile Tarmo Rüütlile meelepäraseks riietuseks sportlik dress. Sel nädalal avalikustas enda valiku ka uus loots Magnus Pehrsson ning lubas, et teda saab näha igal mängul ülikonnas. "Ülikond tekitab minus tunde, et see on eriline päev. Nii et luban, kõikides koondise mängudes hakkate mind nägema ülikonnas."

Nädala Piiroja - Karol Mets

Eesti jalgpalli suurimaid legende Raio Piiroja ehk tuntud ka kui rahvusliku nina omanikuna oli pahatihti kimpus ninaluumurdudega. Möödunud aasta novembris koondise debüüdi teinud Karol Mets, kes on sarnaselt Piirojale keskkaitsja, suutis vaatamata ninaluumurrule kogu kohtumise vapralt kaasa teha ja FC Flora Narva Transi vastu 1:0 võidule juhtida.

Nädala veerandtund - Levadia vs Infonet

Eelmise aasta meistermeeskond Tallinna Levadia oli selle hooaja komeedi Infoneti vastu tõsistes raskustes, kuni saabus kätte mängu viimane veerandtund. 15 minutiga küteti Infonetile koguni kolmeväravaline saun.

Levadia eest jala valgeks saanud Ingemar Teever (esiplaanil) ja Igor Subbotin. Foto: Gertrud Alatare

Nädala lapsed heinamaal - Flora, Trans, Tammeka ning Lokomotiv

Tänu soojale talvele pääsesid meie kõrgliiga satsid pärismurule mängima eelmise hooajaga võrreldes nädal varem. Avamängu sai oma katlas tunda A. Le Coq Arena, kolm tundi hiljem pandi pall mängu Tamme staadionil.

Esimese murumängu esimene tähistus. Foto: Catherine Kõrtsmik