Nädala tipud: Poolproff kalamees Pärnus ja täisproff väravakütt Kuopios (0)

Eelmine nädal möödus enamjaolt EM-i tähe all, aga ka Eestimaal pakuti nii mõndagi huvitavat.

Nädala aktiivne puhkaja: Raio Piiroja

"Naudin puhkust täiega, ma pole viimased kaheksa aastat saanud suvel kodus olla. Käin poolprofina mõrrapüügil, hommikul kella nelja ajal läheme merele ja õhtul saan magama minna alles 12 paiku." Nii kirjeldas Piiroja enda puhkuserežiimi Pärnu Postimehele.

Nädala ämber: Kohtla-Järve Lootus

Esiliiga viimane klubi vahetas 2:1 võidumängus Rakvere Tarvase üle 90. minutil väljakule protokolli kandmata palluri ja jäi kolmest punktist ilma. Lisaks alustasid nad litsentseerimisel ilmnenud probleemide tõttu hooaega nelja miinuspunktiga. Lootus sureb aga teatavasti viimasena ja nii püsivad nad jätkuvalt eelviimase klubi kannul.

Nädala tuline jalg: Ats Purje

Purje lõi Soome kõrgliigas Kuopio Palloseura kasuks 2 mänguga 3 väravat ja sai lisaks kirja väravasöödu Sander Purile.

Nädala heategija: Hidetoshi Wakui

"Ma alustasin käesoleval aastal programmi "Goal, beyond the borders". Ma annetan pimedate koolile pärast iga enda löödud väravat pimedatele mõeldud jalgpalli, et kõik inimesed saaksid jalgpalli nautida, isegi kui nad ei näe," avaldas Kalju jaapanlasest poolkaitsja enne mängu Tallinna Kaleviga. 5:0 purustustöö järel oli jälle põhjust kaks palli juurde soetada.

Nädala viigimeistrid: Saarlased

FC Kuressaare on löönud viimase 7 mänguga vaid 2 väravat, kuid on saanud kirja koguni 5 viigipunkti. Neist 4 tulemusega 0:0, nagu ka laupäeval Narva Transi vastu.

Nädala soolo: Maksim Lipin

Esiliiga liidermeeskond FC Infonet oli Pärnu Linnameeskonda võõrustades kuni 74. minutini 0:1 kaotusseisus, kuid siis lõi 20-aastane Maksim Lipin 4 väravat järjest ja kindlustas omadele 4:1 võidu.

Nädala foto: Tagasi Tartus

Talvel Tammekast Florasse siirdunud Kaarel Torop (seljaga), Albert Prosa (õhuvõitluses), Reio Laabus ja Mait Toom külastasid esimest korda vana koduklubi. Laabus lõi 2:0 võidumängus ka värava.