Narva lahingus võitjaid ei olnud (0)

Foto: Sergei StepanovVooru esimene, momentiderohke ja ülipõnev mäng ei toonud Transile ega Infonetile kolme punkti. Kuigi Trans omas initsiatiivi, vedas vana haigus - nõrk realiseerimine - meeskonda alt.

Soojal kevadõhtul ei hakanud meeskonnad ei mängu alguses luuretööd tegema, vastased tunnevad üksteist ning kohtumine algas kohe teravalt. Juba teisel minutil teenis Trans karistuslöögi ning Viktor Plotnikov tabas müüri, kuid olukord sellega ei lõppenud - põrkeni jõudis esimesena Vitali Andrejev, kes virutas palli 22 meetrilt Matvei Igoneni väravasse - 1:0.

Peale väravat vajus Trans kaitsesse ning Infonet võttis ohjad enda kätte. Kombineerida oskasid pealinlased ilusti, kuid reaalsete pealelöökideni meeskond ei jõudnud. Tsenderdustega paremalt ja vasakult äärtelt said ilusti hakkama Transi kaitsjad ning Infoneti ainus nurgalöök esimestel minutitel suurt ohtu ei tekitanud.

Narva meeskond üritas mängupilti võrdväärseks muuta ning kuigi Infoneti surve oli võimas, leidis Trans võimalusi ohtlikult vastata. Vladislav Fjodorov sai 26. minutil ohtlikult löögile, kuid pall lendas üle värava.

Infonet viigistas skoori karistuslöögist. Tanel Melts sooritas konstantinnahkiliku karistuslöögi lausa nurgalöögi lähistelt, Sergei Lepmets tundis ennast üsna ebakindlalt, lõi rusikaga pallist mööda ja nahkkera maandus Transi väravasse - 1:1.

Peale viigiväravat muutus mäng väga pingeliseks, keegi ei tahtnud meetritki maad niisama ära anda, mäng oli üsna kontaktne ja mehelik. Kuigi ülejäänud poolaja ainus moment oli Jevgeni Harini möödalöök, oli mängu siiski lust vaadata - võitlus käis igal ruutsentimeetril.

Võitlus jätkub

Teine poolaeg algas täpselt nii nagu lõppes esimene - võitluslikult ja tasavägiselt. Poolaja esimene ohtlik moment tekkis 55 .minutil, Trans jättis taas nurgalöögiolukorras Infoneti mängija üksindusse ning Andrei Kalimullin saatis vaid imekombel palli kuuelt meetrilt mööda.

Infoneti realiseerimata moment ajas Transi sportlikule vihale. Järgmise veerandtunniga said katsetada nii Irie, Plotnikov kui korduvalt Fjodorov, kuid väravat ei sündinud.

Infonet värskendas oma mängu vahetustega, Nahk ja Aidara läksid puhkama ning kohe tekitas Melts veel ühe momendi Transi värava all, kuid Manucho ei tabanud pärast tsenderdust raame ja kaitsjad klaarisid nurgalöögiks. Trans vastas samuti ohtlikult, kiirrünnakust pääses Sergejs Mišins karistusala joonelt ebatäpsele löögile.

Mängu lõpp osutus tõeliseks maiuspalaks ja kui meeskonnad oleksid pisut edukamad olnud, siis võinuks kolm punkti kuuluda mõlemale. Siim Tenno proovis tulistada trahvikasti joonelt - mööda! Taas luhtas Fjodorov vist parima võimaluse mõni minutit enne lõpuvilet - mees oli üliheas positsioonis värava löömiseks, ent viimasel hetkel kaitses kehaga sangarlikult pealelöögi Vladimir Avilov.

87. minutil juhtus aga eemaldamine, mis vallandas palju pahameelt tribüünidel. Pavel Avdeev puudutas õhuduellis küünarnukiga Infoneti mängijat ning kohtuniku arvates vääris see tegu kollast kaarti, millest sai Avdeevi teine - tulemusena pidi Trans viimased viis minutit vähemuses mängima. Melts kontrollis kohe karistuslöögist Lepmetsa valmisolekut, puurilukk oli aga õiges kohas.

Infonet võinuks siiski Transi väga karmilt ära karistada. 93. minutil tuli tsenderdus paremalt äärelt Transi värava alla ning Eduard Golovljov oli lähedal värava löömisele, ent viimasel hetkel Dmitri Ševjakov takistas tal löömist.

18. aprillil kell 18.45 Narva Fama staadionil (Hariduse 22d, Narva)

Narva JK Trans - Tallinna FC Infonet 1:1 (1:1)
2. Vitali Andrejev - 30. Tanel Melts

Hoiatused: 42., 87. Pavel Avdejev, 54. Vitali Andrejev, 82. Roman Nesterovski - 20. Konstantin Nahk, 60. Jevgeni Harin, 88. Manucho
Eemaldamine: 87. Pavel Avdejev
Mänguolud:  +11, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras