Paide fööniksid jätkavad tuhast tõusmist (hinda!) (0)

Foto: Gertrud AlatareHooaega nigelalt alustanud Paide Linnameeskond jätkasid oma teekonda tabelipõhjast ülespoole kodumurul, kui kindlalt tulemusega 4:1 alistati Viljandi Tulevik.

Oma paremuse panid paidelased maksma juba avapoolajal - Lauri Varendi, Artur Rätteli ja Jasper Uwaegbulami väravad viisid võõrustajad poolajapausile 3:0 eduseisul.

Teisel poolajal said viljandlased küll Rainer Peipsi tabamuse järel lootust tagasi, kuid nigeerlane Jasper kustutas need vaid minut-kaks hiljem ning enam Tuleviku mehed mängu tagasi ei jõudnud.

Võrdsete heitlusena alanud mängus tegi Paide läbimurde 22. minutil - nurgalöögijärgses olukorras sai karistusala joonelt löögile Meelis Peitre, kelle ürituse küll Karl-Romet Nõmm tõrjus, kuid tagasipõrkunud pallil oli esimesena jaol Lauri Varendi, kes selle napi kodupubliku rõõmuks võrku torkas - 1:0!

Viljandi reageeris mängupildi mõttes küll väravale hästi, kuid Paide oli kontrarünnakutel vaat et ohtlikumgi. Vjatšeslav Zahovaiko puudumisel ründeliini vedanud Artur Rättel kasvatas 34. minutil ka eduseisu, kui pani võrku Jasperi hea söödu - 2:0!

Viljandi meestel võttis masti pea täielikult maha aga vahetult enne poolaega tulnud kolmas tabamus. Karl-Eerik Luigendi karistuslöök paremalt äärelt leidis tagumise posti juures piisava valveta jäetud Jasperi, kes madala palli peaga võrku suskas - 3:0!

Jasper ütleb "ei, mitte täna"

Teist poolaega kahe vahetusega alustanud Tulevik alustas oma tagasitulekuüritust agaralt ning läks pisut üle kümne minuti, kui üks värav ka tagasi löödi. Peategelasteks oli just kaks meest, kes teiseks poolajaks vahetusest sekkusid - Karel Kübara kauglöögi tõrjus Mart-Mattis Niinepuu küll endast vasakule küljele, kuid seal oli sellel esimesena jaol Rainer Peips, kes palli väravasse kihutas - 3:1!

Tiksuda jõudsid aga vaid loetud sekundid, enne kui vahe taas kolmeväravaline oli - teisel pool väljakut tegutsesid sama šablooni alusel Luigend ja Jasper ning pall oli juba kolmandat korda selles kohtumises väravavahi tõrje järel tagasipõrkunud pallist väravas - 4:1!

Paide neljas tabamus võttis Viljandi masti taas maha ning sealt enam külalistel tagasiteed ei olnud. Seda hoolimata sellest, et mängu viimased kümmekond minutit mängiti enamuses, kuna vaid mõneminutilise vahega võttis endale kaks kollast kaarti Sander Sinilaid. Kuna ka Karl-Eerik Luigend peab järgmise mängu vahele jätma, tuleb Meelis Roobal Infoneti vastu keskväljale oma koosseisust uued mehed leida.

Mängu parim - Jasper Uwaegbulam

Paide ainus võõrleegionär sai Viljandi vastu jätku oma viimaste nädalate heale minekule, kui oli väravalööja või sööduandjana osaline kolmes Paide kollis. Kiiruse ja tehnikaga valmistab ta probleeme kõigile Premium liiga kaitsjatele.