Pühapäeval väravaid ei lööda (0)

Saksamaa meistriliiga teise vooru pühapäevased mängud tunnistasid vaid 0:0 viike: väravaid löömata teenisid punkti nii Mainz ja Hannover kui Freiburg ja Mönchengladbachi Borussia.

Mainzi ja Hannoveri kohtumine algas tormilise tempoga, kui mõlemad meeskonnad üritasid oma mängu maksma panna ning keskvälja enda kontrolli alla saada. Eriti aktiivne oli Hannoveri Hiroshi Kiyotake, kes tahtis Tayfun Korkutile näidata, et tema mängitamine vigastada saanud Edgar Pribi asemel oli õige otsus. Oli ju Prib see, kes eelmisel nädalal Schalke vastu värava lõi ja ka ühe resultatiivse söödu andis.

Esimesena ohustas väravat Mainz, kui Ja-Cheol Koo vasakult äärelt tsenderdas ning tagapostist Cristoph Moritzi leidis. Moritzi pealöök lendas aga napilt Ron-Robert Zieleri valvatavast väravast mööda.

Esimesel poolajal oli võimalus ka kodumeeskonna Julian Baumgartlingeril, kelle jaoks tegi hea eeltöö jaapanlane Shinji Okazaki. Sakslase otse õhust sooritatud löök läks mööda, mis tähendas, et poolajavile kõlades läksid meeskonnad riietusruumidesse viigiseisul.

Kiyotake jätkab aktiivselt

Kohe teise poolaja alul näitas end heast küljest Pribi asendusmees Kiyotake, kes pettis kasti joonel Hannoveri kaitsjad ning tekitas endale löögiks ruumi. See oli lausa nii hea, et mängis üle Mainzi väravaluku Loris Kariuse, kuid õigel ajal oli õiges kohas Moritz, kes palli joonelt puhtaks lõi.

Mängu lõppfaasis oli häid momente nii Hannoveri Joselul kui Mainzi Moritzil, kuid kummalgi mehel ei õnnestunud väravavõrku sahistada. See tähendaski, et Mainzist said meeskonnad pelga silma, mis tähendab, et enne rahvusvahelist pausi on mõlemad klubid alustanud Bundesliga hooaega ilma kaotuseta.

Luhatud penalti maksis mängu

Teises tänases kohtumises läksid vastamisi Freiburg ja kesknädalal suurepärast Euroopa vormi näidanud Mönchengladbachi Borussia. Kui hooaja eel võis Freiburgi pidada üheks kandidaadiks 2. Bundesligasse kukkumisele, siis Mönchengladbachi ootused on kahtlemata taas Euroopasse pääseda.

Esimene poolaeg möödus võitluslikult, kuid ilma väga heade väravavõimalusteta. Küll proovis külalisvõistkonna Granit Xhaka, küll võõrustajate Christian Günter, kuid nii Yann Sommer kui Roman Bürki suutsid oma puurid puhtana hoida.

Mängu parim võimalus saabus 64. minutil, kui Freiburgi kasuks määrati penalti. Seda läks lööma Šveitsiga maailmameistrivõistlustel käinud Admir Mehmedi, kuid tema 11-meetri karistuslöök lendas üle värava.

Mönchengladbachi peatreener vahetas matši võitmiseks sisse Chelsea ja Belgia koondise staari Eden Hazardi venna Thorgani ja Fabian Johnsoni, kuid kumbki mees ei suutnud mängu oma leivaisa kasuks pöörata.

Bundesliga liider on kahe vooru järel Leverkuseni Bayer, kes on ainsa meeskonnana suutnud koguda maksimaalsed kuus punkti. Leverkusenile järgnevad uustulnuk Paderborn ja Hoffenheim. Nii nagu kõikides suurtemates liigades, peetakse ka Bundesligas järgmisel kahel nädalal rahvusvaheliste mängude pausi, mistõttu naaseb Saksa kõrgliiga alles 12. septembril, kui mõõtu võtavad Leverkusen ja Bremeni Werder.

Mainz - Hannover 0:0 (0:0)

Freiburg - Mönchengladbachi Borussia 0:0 (0:0)

Realiseerimata penalti: 64. Mehmedi (Freiburg)