Purje debüütväravast ei piisanud (1)

Foto: Nõmme Kalju pressiteenistusPremium liiga mullune neljas meeskond Nõmme Kalju kohtus täna Riias Skonto hallis valitseva Läti meistri Ventspilsiga ning pidi tunnistama lõunanaabrite nappi 2:3 paremust.

Alles eile 2012. aasta Eesti meistriga liitunud Ats Purje kuulus tänases sõpruskohtumises juba meeskonna algkoosseisu ning viis omad 3. minuti väravaga ka varakult ette.

Avapoolaja keskel lõi albaanlane Ndue Mujeci paremalt äärelt efektse vastuvärava, kuid vahetult enne riietusruumi minekut röövis vastaste kaitsjalt palli Tarmo Neemelo, misjärel teine Kalju talvine täiendus Artjom Dmtrijev nahkkera väravavahist mööda mängis ning kindlalt 2:1 tühja võrku veeretas.

Teiseks kolmveerandtunniks tegid mõlemad pooled ka arvukalt vahetusi ning mängutempo muutusega suutsid paremini kohaneda lätlased, kes kümmekonna minutiga seisu omakorda enda kasuks pöörasid. Esmalt suunas karistuslöögi järgses olukorras seisuks 2:2 endine Läti koondislane Ģirts Karlsons ning kuus minutit hiljem tegi otse nurgalöögist lõppseisuks 3:2 suvisel Balti turniiril Sinisärkide vastu koondisedebüüdi teinud Visvaldis Ignatāns.

Viimased 30 minutit järgnes mõlemapoolsete võimalustega mäng, kus Kalju poolelt tekitasid teravusi nii Ats Purje kui testimisel viibiv Bosnia ja Hertsegoviinas sündinud paremäär Nemanja Lekanic. Paraku väravavahi tõrjete või kerge ebatäpsuse tõttu skoori enam kasvatada ei õnnestunud ning seega pididki Kalju mängumehed leppima minimaalse 2:3 kaotusega.