Puštov: see võit paneb kahtlustele punkti (0)

Foto: Rein MurakasTallinna Infoneti peatreener Aleksandr Puštov oli pärast 3:2 võitu Tallinna Levadia üle õnnelik ja rääkis, et see teenitud võit peaks kahtlustele lõplikult punkti panema.

Infoneti peatreener Aleksandr Puštov: "Ma arvan, et see on teenitud võit. Esimesel poolajal me domineerisime ja meil oli teravam ründemäng, lõime rohkem momente ja 2:0 oli täitsa õiglane tulemus. Levadia ei suutnud midagi luua - vaid üks pealöök ja oligi kõik.

Teisel poolajal jätkus jõudu vaid 10-15 minutiks, et mängu kontrollida. Siis tuli tüüpiline Levadia - pikk pall ja võitlus, võitlus, võitlus. Hakkasin nägema, et olime juba väsinud, hakkasime palle vastasele kaotama, tekkisid vead ja nii tuli Levadia esimene värav.

Meil oli vaja mängu värskendada ja ma tegin vahetused. Enne kui suutsin mängu taas tasakaalu viia, löödi meile teine värav. See oli raske moment, eelkõige psühholoogiliselt, aga olen õnnelik, et saime hakkama - meil olid kontrarünnakud ja üks neist viis ka võiduväravani.

Asusime taas mängu juhtima ning ma otsustasin, et hakkame nüüd skoori hoidma. Taktikalise lükkena viisin Manucho keskkaitsesse - ennekõike seepärast, et ta on seal oma õhuvõistluse oskustega ülikasulik. Ja arvan, et see oli õige käik, sest vastasel ei tekkinud pärast seda enam momente. Neljanda värava olukorras oli vist suluseis, aga peab kordusest vaatama.

Ma olen täna väga rahul nii mänguga kui ka meeskonna tahtmisega. Meil tekkis enne mängu selline olukord, et koosseisus väga palju mehi ei olnud. Meil on palju vigastatuid või haigeid, seega valik paremal äärel oli täna kesine ja [Aleksandr] Semahhini omaduste tõttu otsustasime just teda äärepoolkaitsjana kasutada. Arvan, et ta sai väga hästi hakkama, täitis oma agressiivsuse ja jõulise mänguga kõik ülesanded ära. Levadia kaitsjatele tekitas ta palju ebameeldivaid hetki, töötas väga usinalt nii katises kui ka rünnakul. Enne mängu andsime nii temale kui ka [Deniss] Malovile õiguse ise otsustada, kes neist kus mängib, nii et soovi korral võisid nad positsioone vahetada. Sama süsteem oli meil ka vasakul äärel, kus mängisid [Trevor] Elhi ja [Oleg] Valov. Need otsused aitasid meid täna.

Arvan, et see mäng paneb mängijate ja meeskonna kahtlustele lõplikult punkti. Mängisime ka enne kõikide liidritega ja ka Levadiaga võrdset mängu, ent polnud tulemust Levadia vastu. Täna see lõpuks tuligi ja poisid saavad lõplikult enesekindlust.

Hooaeg läheb edasi ja meie eesmärk on selge - saavutada võimalikult kõrge koht. Me võitleme nii kaua, muuhulgas ka medalite eest, kuni on šansse. Tulemus peab tulema vastavalt meeskonna arengule ja arvan, et iga koht hooaja lõpus on õiglane koht, mille oleme ise välja teeninud."

Levadia peatreener Marko Kristal: "Infonet oli selgelt agressiivsem ja tahtis rohkem. Esimesel poolajal kaotasime praktiliselt kõik kahevõitlused, väljakul ei olnud näha isu ega tahtmist.

Teisel poolajal pidime riske võtma ja need peaaegu õigustasidki ennast. Üks rumal eksimus karistati ära.

Infonet võitles kohe esimesest minutist peale ja võitles omale selle võidu välja. Loomulikult oli ka meil veel võimalusi ära lüüa, aga ei löönud. Väärtuslikud punktid läksid kaduma."