Raudsepa mammu päästis Levadia (0)

Andreas Raudsepa värav tõi Levadiale napi võidu. Foto: Gertrud AlatarePremium liiga 3. voorus sai napi võidu kirja FC Levadia, kes alistas tänu teise poolaja väravatele Tartu Tammeka tulemusega 2:1.

Skoorita avapoolaja järel avanesid väravaluugid teise poolaja keskel - 60. minutil viis Levadia juhtima Ilja Antonov, kolm minutit hiljem viigistas Tauno Tekko. Võiduka punkti pani kohtumisele Andreas Raudsepp, kelle 71. minuti värav omadele kolm punkti päästis.

Avapoolaeg möödus meeskondade eelmisi mänge arvestades justkui võimalikult ettearvatavalt - eelmise vooru kohtumises Transiga hätta jäänud Levadia küll ründas, kuid ei suutnud Tammeka värava all piisavalt teravaid olukordi luua; avavoorus Kaljule lahingu andnud Tammeka kaitses oma võimetele vastavalt ning ei jäänud ka palliga häbisse.

Kõik oleks võinud minna hoopis teistmoodi, kui Kaimar Saag oleks mängu alguses oma võimaluse realiseerinud. Juba seitsmeminutilise mängu järel murdis vasakul äärel ennast tsenderduseni Andreas Raudsepp, pallini sööstis esimesena värava all just Saag, kelle pealelöök aga posti kolksatas ning väljakule tagasi põrkas.

Teist poolaega mängisid Levadia mehed tunduvalt agaramalt - ründefaasis oldi agressiivsemad ning ka palli hoiti enda valduses paremini kui avapoolajal. Kõik see viis mängu aina rohkem Tammeka väljakupoolele ning üha sagenesid ka Levadia standardolukorrad.

Luugid avanevad

Peagi tuli ka läbimurre - 60. minutil lahendas Levadia viimaks võrrandi. Vasakul äärel tegi kena eeltöö Dmitri Kruglov, kelle sööt leidis teisest lainest rünnakule sekkunud Ilja Antonovi, kes karistusala joonelt palli võrku saatis - 1:0!

Vana vutitõde on see, et meeskond on kõige haavatavam pärast seda, kui nad ise on värava löönud. Kinnitust saab see jätkuvalt ka aastal 2015 - piisas vaid ühest rünnakust, et Martin Hurt ja Tauno Tekko Sergei Pareiko üle mängiksid ning seis taas viigis oleks - 1:1!

Levadia jätkas aga ründamist ning enne järgmist väravat suutis veel ka Kruglov posti tabada, kuid 71. minutil sai suurepärase tabamusega hakkama Andreas Raudsepp - paremal äärel nurgalöögijärgses olukorras otsustas mees tsenderduse asemel Karli Küti valmisolekut testida ning tartlaste väravavaht seda tuleproovi ei läbinud - pall liugles kaarega tagumisse nurka ning seis oligi taas muutunud - 2:1!

Ka mängu lõpp kuulus rohkem kodumeeskonnale ning mängu elavdasid ka vahetusest sekkunud Artur Rättel ja Omar El Hussieny. Sellest hoolimata viimastel minutitel rohkem väravani ei jõutud ning tabelisse kirjutati hooaja esimene võit - napp, aga kindel.