Real alistas derbis Atletico (0)

Real ei lasknud pingel endast võitu saada ning alistas Madridi derbis võõrsil Atletico tänu Cristiano Ronaldole koguni 4:1.

Väga võrdselt ja põnevalt alanud heitluses avas skoori Ronaldo, kes 25. minutil palli karistuslöögist otse üle müüri värava alumisse nurka saatis, jättes Thibaut Courtois' pea liikumatusse asendisse. Ent 55. minutil sai Reali pidu läbi, kui Radamel Falcao Adriani heast tsenderdusest peaga viigi tabloole koksas.

Teise poolaja keskel lisas aga Ronaldo veel ühe palli kauglöögist Courtois' selja taha, viies taas Los Blancose juhtima. 83. minutil lõi portugallane Gonzalo Higuaini teenitud penaltist oma kübaratriki, 88. minutil vormistas heitluse lõppseisu Jose Callejon, kes justnimelt Ronaldolt söödu saanuna kaitsjate selja taha pääses ja jala valgeks sai.

Üleminutitel oli Atletico lähedal veel oma teisele tabamusele, kuid Diego löök tabas posti. Liigatabelis hoiab Real seega endiselt Barcelona ees neljapunktilist edu, Atleti asub 42 silmaga seitsmendal kohal.

Sporting üllatas

Liga BBVA 33. vooru kolmapäevase mängupäeva suurima üllatuse eest hoolitses aga tabeli põhja trooninud Sporting Gijon, kes kodus viiendal tabelireal paikneva UD Levante 3:2 üle mängis ja sellega üle kuu aja kolm silma teenis.

Lisaks alistas Valencia suurelt Jonase, Jordi Alba ja Pablo Hernandeze tabamustest 4:1 Rayo Vallecano. Pealinlaste auvärava eest hoolitses Diego Costa. 2:2 viiki leppisid samuti veidi ootamatult Granada ja Athletic Bilbao, seejuures esimesed haarasid Jaime Romero ja Geijo väravatest 2:0 edu, kuniks Fernando Llorente ning Markel Susaeta baskidele viigi päästsid.

Atletico Madrid - Real Madrid 1:4 (0:1)