Saag sai võimaluse ja kattis Narva kübaraga (hinda!) (2)

Jahhimovitš (vasakul) lõi Transi kasuks ühe värava, Saag lõi Levadia kasuks kolm. Foto: Jana Pipar (arhiiv)Kaimar Saag mahtus esmakordselt pärast märtsikuud meistriliigas põhikoosseisu ja lõi võõrsil Narva Transi vastu kübaratriki, aidates Tallinna Levadial 3:1 võita.

• Nägid mängu? Hinda mängijaid siin.

Levadia ja Transi kohtumine oli hoogne. Mõlemad meeskonnad proovisid pärast palli saamist kiiresti rünnata, mitte seda rahulikult kõigutada. Avapoolaeg lõppes mõlemapoolsetele võimalustele vaatamata 0:0 viigiga.

Domineerinud tallinlased avasid skoori kohe teise kolmveerandtunni alguses, 47. minutil. Koos Artjom Artjuniniga esmakordselt pärast Levadiasse naasmist algrivistusse kuulunud Igor Subbotin tsenderdas paremalt äärelt ning Aleksei Jahhimovitši poolt vabaks jäetud Saag võttis trahvikastis palli rahulikult maha ja pani selle alumisse nurka.

Veerand tundi hiljem oli Transi puurivaht Roman Smiško väravast pisut väljas ja pidi käed puusas vaatama, kuidas Saagi kaunis vasaku jala kauglöök üle tema võrku lendas.

Trans ei andnud alla. Oma endise koduklubi vastu mänginud Jahhimovitš vähendas juba kolm minutit hiljem vahe minimaalseks, vajutades Dmitri Barkovi tõste peaga posti kõrvale.

See tabamus andis Transile indu juurde, kuid viimane sõna jäi Saagile. 84. minutil põrkas Siim Lutsu tsenderdus kahe Paveli - Avdejevi ja Marini - võitlusest ründajale ette ning 46-kordne internatsionaal värava ees ei eksinud.

Kohtumise üleminutitel sattus endine Levadia kapten Smiško triblamisega hoogu ja kaotas karistusalast väljaspool palli Lutsule. Kindamees otsustas sajaprotsendilise väravavõimaluse punase kaardi hinnaga maha võtta ja lõi Lutsule tagant jalga.

Kohtumise jooksul kollase kaardi saanud Volodõmõr Kilikevitšil ja Avdejevil tuleb niigi järgmine mäng Pärnu Linnameeskonnaga vahele jätta, kolmandal üleminutil vabanes Smiško tõttu Pärnusse sõitvas bussis veel üks istekoht.

Luts, kes lootis neljandat liigamängu järjest skoori teha, oli juba viiendal minutil karistuslöögi posti löönud. Pärast seda, kui Smiško takistas tal eemaldamise hinnaga skoori teha, sai ta veel ühe karistuslöögi võimaluse. Seekord lendas Lutsu sooritus müüri põrkega latti.

Tabeliliider Levadia pikendas oma kaotuseta seeria liigas 10-mänguliseks ja võitude seeria 7-mänguliseks.

Mängu parim - Kaimar Saag

Saag näitas, et temas on nii tahtmist kui ka sisu ning tegi esimese Levadia mängijana sel liigahooajal kaabutriki. Peatreener Marko Kristalile andis ta sellega kindlasti koosseisude koostamiseks mõtteainet juurde.