Subbotin ja Teever tõid Levadia majja kullalõhna (4)

Foto: Jana Pipar83. Tallinna derbis suutis valitsev Eesti meister FC Levadia välja tulla 0:1 kaotusseisust ning ründemeeste Ingemar Teeveri ja Igor Subbotini väravad viisid levadialased järjekordsele tiitli väga lähedale.

Nii Flora kui Levadia meeskonna komplekteerimisel mängis täna rolli vastavalt Nikita Baranovi ja Andreas Raudsepa puudumine, mistõttu Levadia paremkaitses võttis koha sisse enamasti liin ülevalpool mängiv Ilja Antonov ning Flora vasakkaitses U-21 koondislane Kevin Aloe.

Esimestel minutitel oli pisut domineerivamaks pooleks Levadia, kelle rünnakuid vedas eelkõige viimase mängu sangar Dmitri Kruglov. Paraku oli külalismeeskonna sihik ja otsustavus värava ees pisut puudulik, misjärel tuli mängu ka kodumeeskond.

Nimelt pääses üheksandal minutil Logua tsenderdust suunama Zakaria Beglarišvili, kelle maapõrkest tulnud pealöögi suutis Roman Smiško nurgalöögiks tõrjuda.

Logua show

18. minutil oli taas aktsioonis Logua, kuid venelasest vasakääre ürituse kasti äärest suutis ukrainlasest kollkipper taas püüda. Viis minutit hiljem tekitas kontrarünnakust teravust omakorda Levadia, kui Omar El Hussieny madalast tsenderdusest pääses hästi löögile Ingemar Teever. Paraku leidis edurivimehe sihik täpselt Prinsi kindad ning Flora puurilukk püüdis nahkkera kindlalt.

Seejärel haaras taas initsiatiivi Flora, kes teenis esimese poolajaga koguni üheksa nurgalööki, aga suurema ohu suutsid enamasti Toni Tipuric või Roman Smiško klaarida. 36. minutil üks Flora trahvilöök siiski hea jätku leidis, kui kastis pääses peaga löögile Taavi Rähn ning Smiško pidi seisu muutumatuna jätmiseks tegema korraliku pantrihüppe.

Kaks minutit hiljem valmsitas Levadia meestele jällegi peavalu Logua, kes kastist väravale tulistas ning taas pidid Levadia mehed tänama ukrainlasest kindameest, kelle reaktsioonitõrje nullid tablool hoidis.

Vahetult enne poolajavilet aga Logua ja Flora oma tahtmise siiski said, kui Albert Prosa leidis oivalise tegutsemise järel keskväljal kastist Irakli Logua, kes seekord Smiškole võimalust ei jätnud ning tulistas nahkkera kindlalt allanurka - 1:0 Florale ja valus värav Levadiale otse riietusruumi kaasa!

Unine algus päädib väravaga

Teise kolmveerandtunni esimesed 14 minutit möödusid võrdlemisi rahulikult, kuni Dmitri Kruglov leidis vasakult äärelt Artur Pika, miljärel ajateenija madala söödu suutis värava eest vastaseid ennetades võrku suunata Ingemar Teever - 1:1!

Kümmekond minutit hiljem algatas taas ohtliku rünnaku Kruglov, kelle diagonaalsööt leidis kastist Igor Subbotini. Levadia esisnaipri esimene puude aga antud olukorras pisut ebaõnnestus ning napilt jõudis palli endale kahmata Stanislav Prins, kes seeläbi 1:1 tabloole jättis.

Seejärel nõelas 73. minutil kastist ka Flora, kui Irakli Logua taas löögile pääses, aga paraku lendas abhaasist vasakääre löök napid sentimeetrid sihtmärgist mööda. Peatselt testis Smiškod ka Alber Prosa, kuid ukrainlane suutis taas mees omal kohal olla ning palli pareerida.

Kui ise ei löö, lüüakse sulle - olukorras, kus Flora oli teeninud 13 nurgalööki Levadia kolme vastu, suutis Kruglovi korneri värava eest võrku suunata Igor Subbotin ning Levadia esisnaipri jääkülm lahendamine viiski Levadia ette 2:1!

Seejärel proovis Flora küll lisavahetuste ning kõige muuga vastata, aga olenemata arvukatest lisaminutitest ja Stanislav Prinsi värava alla toomisest Levadia puuri enam kuumaks ajada ei suudetud ning 2:1 võit Levadiale tähendas, et valitsev Eesti meister võib vaikselt juba tiitlišampused külma panna.

Mängu parim - Irakli Logua

Abhaasist vasakäär oli terve kohtumise vältel üks võtmetegelasi ning valmistas Levadia kaitseliinile pidevat peavalu. Kui pikalt suutis Smiško Loguat kuival hoida, siis esimese poolaja lõpus mees enda tahtmise sai ning ilus löök allanurka tõi florakate number kaheksale väärilise tasu. Ka teisel poolajal näitas Logua aktiivsust üles, kuid paraku võrk enam ei sahisenud ning kuna Levadia suutis vastata omakorda kahega, siis Logua väärt tegutsemine täna Florale punkte tabelisse juurde ei toonud.

18. oktoobril kell 16.00 A. Le Coq Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Tallinna FC Flora - Tallinna FC Levadia 1:2 (1:0)