Subbotin otsustas mängu poolajaga (0)

Foto: Gertrud AlatareLevadia juubelimäng lõppes Tallinna klubi jaoks oodatult kerge ja suureskoorilise võiduga, mille alustas Igor Subbotini sooritus juba kolmandal minutil.

Kuigi Levadia jaoks oli see kohtumine alles sel aastal esimene naturaalsel murul, tundus, et just pealinlased on juba korduvalt muruplatsil mänginud. Kuigi Jõhvi linnastaadioni kate pole kõige parem, harjusid sellega Levadia mängijad üsna kiiresti ning võtsid initsiatiivi enda kätte juba esimestel sekunditel ja ei andnud kordagi Lokomotivile võimalustki.

Igor Subbotin sisuliselt kustutas endale iseloomuliku tabamusega mänguintriigi ära - 20 meetrilt pealelöök pärast jooksusoolot jäi Smelkovi jaoks püüdmatuks - 1:0.

Järgmine ohtlik moment tekkis kümme minutit hiljem, kui Vladislav Ivanovi madala tsenderduseni ei jõudnud trahvikastis ei Ingemar Teever ega Artur Rättel. Lokomotiv üritas vastata, ent ilma hea loova poolkaitsjata pole võimalik normaalseid rünnakuid luua. Samas vajab Lokomotiv hädasti ka tipuründajat - praegune ründeliin küll üritab ja püüab, ent näeb üsna hambutu välja.

Levadia surve järel võis arvata, et ka teine värav sünnib esimesel poolajal - kuigi Teever ei kasutanud pärast nurgalööki ära oma head võimalust lüües peaga veidi mööda, siis Subbotin võttis asja enda peale ning tegi esimese poolaja lõpus duubli - Teever märkas kastis markeerimata Subbotinit ning täpsele söödule järgnes ka täpne löök - 39. minut ja 2:0.

Teine poolaeg algas tasavägisemalt, poolaja alguses viibisid meeskonnad peamiselt keskväljal. Lõpuks murdis aga Levadia taas Lokomotivi ning Rättel oli kohustatud lööma kolmanda värava, kuid vaid tänu Valeri Smelkovile, kes mängust mängu päästab Lokomotivi suurematest pakkidest, väravat ei sündinud - Jõhvi puurilukk võitis üks-ühele duelli.

Teise poolaja 30. minutiks tundus, et mäng lõpebki nõnda rahulikus pärastlõunases unetempos, kuid pärast sisseviidud vahetusi plahvatas Levadia taas - vahetusest sekkunud leedulane Aresnij Buinickij viibis Jõhvi Lokomotivi trahvikastis uhkes üksinduses ning tabas vaese Smelkovi värava kaugemat nurka - 0:3.

Punkti pani paari minuti pärast Andreas Raudsepp, kes skooris eelnevale sarnases olukorras - 0:4.

Mängu parim - Igor Subbotin

Subbotini väravad on nagu alati just kõige tähtsamad - täna lõi mees omad kollid täpselt siis, kui vaja oli. Tema väravad võtsid Levadialt kõik pinged maha.

19. aprillil kell 13:00 Jõhvi linnastaadionil (Pargi 1, Jõhvi)

Jõhvi FC Lokomotiv - Tallinna FC Levadia 0:4 (0:2)