Suured minetasid punkte (0)

Bundesliga neljanda vooru laupäevaste mängude suurimad üllatused toimusid Hamburgis ja Mainzis, kus esmalt viigistas Müncheni Bayern 0:0 Hamburger SV-ga ning Dortmundi Borussia kaotas 0:2 Mainz 05-le.

Sadamalinnaklubi Hamburg oli enne tänast tabeli viimane ning vallandas esmaspäeval peatreener Mirko Slomka. Tänases mängus juhendas ainsa võistkonnana mitte kunagi Bundesligast välja kukkunud klubi Josef Zinnbauer, kelle debüüt osutus edukaks.

Tiheda mängugraafiku tõttu tegi valitsevate meistrite loots Josep Guardiola võrreldes kesknädala matšiga Manchester City vastu mitmeid vahetusi. Nii said alustada Claudio Pizarro, Pierre-Emile Hojberg ja Xherdan Shaqiri. Platsile pidi jooksma ka Arjen Robben, kuid hollandlane sai mängu eel viga ning tema asemel pidi alustama Thomas Müller.

Kuigi Hamburg oli kohtumise eel Bundesliga punane latern, olid just nemad, kes mängu alguses Bayernit kõrgelt pressisid ning ei lasknud Müncheni klubil rütmi sisse saada. Zinnbaueri valitud taktika töötas kaitsefaasis hästi ning esimesel poolajal suutis Bayern teha kõigest kolm pealelööki. Samas jättis see jälje Hamburgi ründemängule, sest ühtegi head väravavõimalust teenida ei suudetud.

Kohtumise parim võimalus kuulus kohe teise poolaja alguses Zinnbaueri hoolealustele, kui Nicolai Müller jõudis Pierre-Michel Lassoga söödule jaole enne Manuel Neuerit, kuid saatis palli tühjast väravast hoolimata sihtmärgist mööda.

Kuigi mängu lõpus üritasid oma meeskondadele võitu tuua Hamburgi Lewis Holtby ja Bayerni Thomas Müller, ei suutnud kumbki pool skoori avada. See tähendas, et Hamburg teenis väravateta viigiga oma teise punkti. Valitsevad meistrid said kahe võidu kõrvale teise viigi.

Dortmund jätkab ebastabiilset algust

Kuigi Bundesliga teise ja kolmanda vooru kohtumised suutsid Jürgen Klopi hoolealused Dortmundist võita, siis täna kogeti avavooru saatust - vastasele jäädi alla 0:2. Kaotus Mainzile on seda üllatavam, et Meistrite liigas näidati Londoni Arsenali vastu imelist mängupilti, mis päädis kindla 2:0 võiduga.

Dortmund alustas mängi hästi ning juba neljandal minutil ohustas väravat paremkaitsja Lukasz Piszczek, kuid tema löögile jõudsid ette võõrustajate kaitsjad. Klopi mehed jätkasid surumist ning järgmine hea võimalus saabus Pierre-Emerick Aubameyangi tsenderdusest Adrian Ramosele, kuid kolumbialase pealöök lendas napilt mööda.

Üha enam suutis mängu sisse elada ka Mainz ning Roman Weidenfelleri valvatavat kindlust ohustasid nii Shinji Okazaki kui just Dortmundist laenul olev Jonas Hoffman. Poolaja parim võimalus kuulus siiski külalisvõistkonnale, kui Piszczeki tsenderdus leidis Ramose, kes palli posti lajatas.

Dortmundi domineerimisest hoolimata oli Mainz see, kes skoori avas: Okazaki sai kirja hooaja neljanda liigavärava, kui jaapanlane kasutas ära Saksa tippklubi kaitse eksimuse ning palli üle joone saatis. 70. minutil oli külalistel suurepärane võiimalus mänguseis viigistada, kuid vahetusest platsile sekkunud Ciro Immobile ei suutnud penaltit realiseerida.

Neli minutit hiljem oli seis 2:0, kui omaväravaga sai maha suvel Freiburgist Dortmundi siirdunud keskkaitsja Matthias Ginter. Kuigi BVB üritas viimasel veerandtunnil meeleheitlikult mängu tagasi tulla, suutis Mainzi kaitse meeskonna eduseisu hoida.

Sünnipäevalaps lõi värava ja teenis punase

Tänane põnevaim kohtumine toimus Gelsenkirchenis, kus kohalik Schalke tegi sündmusterikkas mängus 2:2 viigi Frankfurti Eintrachti.

Külalised suutsid mängu juba 24 minutiga 2:0 juhtima minna, kui veerandtunnil oli täpne Alexander Meier ning üheksa minutit hiljem Marco Russ.

Enne poolajapausile minemist suutis Schalke siiski ühe tagasi lüüa, kui penaltist oli täpne Eric Maxim Choupo-Moting. 50. minutil viigistas skoori sakslaste tulevikulootus Julian Draxler, kes kasutas ära Frankfurti kaitsjate uinumise ning lõi kahe mehe vahelt peaga 2:2. Huvitava faktina olgu märgitud, et Draxler sai täna 21-aastaseks.

61. minutil teenis kohtumise esimese punase kaardi Kevin-Prince Boateng, kes võttis keskväljal maha Makoto Hasebe. Kümme minutit hiljem teenis punase sünnipäevalaps Draxler, kes tegi jalaga Carlos Zambrano suunas löögiliigutuse, mis kergelt sihtmärki tabas. Siinkirjutaja arvates polnud aga kumbki eemaldamine õige. Boatengi viga ei väärinud kollast, Draxleri äsamine oli aga nii õrn, et kohtunik oleks pidanud piirduma kollasega.

Kuigi väravavõimalusi oli suvel Bremeni Wederist Frankfurti siirdunud Aleksandar Ignjovskil ja Meieril, ei suutnud külalised kahemehelisest enamusest hoolimata Ralf Fährmanni üle mängida.

Kui väravaid ei löödud, siis punaseid kaarte sai näha veelgi. 85. minutil teenis oma teise kollase kaardi Frankfurti eest debüüdi teinud Slobodan Medojevic.

Teistes tänastes kohtumistes said võidulisa Augsburg, Paderborn ja Hoffenheim, kes alistasid vastavalt Bremeni, Hannoveri ja Stuttgarti.

Bundesliga neljas voor jätkub homme, kui vastamisi lähevad Leverkuseni Bayer ja Wolfsburg ning Köln ja Mönchengladbachi Borussia.

Pärast tänaseid mänge on tabeliliider uustulnuk Paderborn, kellele järgnevad Mainz ja Hoffenheim. Homme võites tõuseb esimeseks Leverkusen.

Schalke 04 - Eintracht Frankfurt 2:2 (1:2)