Tammeka avas Kalevi vastu võiduarve (galerii) (1)

Marek Tšernjavski väravale suutis Edwin Stüf vastata, aga Janno Saksi tabamusele pealinlased enam omaltpoolt midagi lisada ei suutnud.

Hetkel neljandal kohal paiknev, kuid enamikest meeskondadest rohkem mänge pidanud Kalevi jaoks oli tegemist neljanda järjestikuse kaotusega. Oma punktisaagi neljakordistanud Tammeka möödus liigatabelis FC Viljandist ja FC Kuressaarest ning tõusis Paide Linnameeskonna kõrvale, jättes Narva Transi hetkel üksinda tabeli põhja istuma.

Stüfil kulub skoorimiseks kuus minutit

Tasavägise kohtumise esimese pealelöögi sooritas 8. minutil Hiroyuki Mitsuyama, kelle madala kauglöögi suutis Michael Patrick Kaltenhauser tõrjuda.

Esimest väravat nähti 12. minutil, kui Heiko Tamm tegi paremal äärel hea eeltöö ja leidis sööduga üles tipuründaja Tšernjavski, kes võttis trahvikastis palli endale ette ja lõi siis Tammeka hooaja avavärava.

16. minutil varastas Mikk Laas keskväljal külalistelt palli ning üritas kaitsest läbi minna, kuid Mart-Mattis Niinepuu tuli väravast välja, et pall klaariks lüüa. Klaarikslöömine siiski ebaõnnestus ning mänguvahend maandus Tšernjavski jalal, kes sai kauge distantsi pealt tühja värava peale lüüa. Löök jäi nõrgaks ning Johannes Kukebal jõudis pallile vahetult enne väravajoont järele ja lõi selle minema.

33. minutil pidi Kalevi tipuründajana tegutsenud Daniil Ratnikov vigastuse tõttu kunstmurult lahkuma ning tegi ruumi Edwin Stüfile, kes lõi juba kuus minutit hiljem värava. Endine Tammeka mees Rasmus Tomson andis hea palli kaitsjate seljataha ning Stüf pääses Kaltenhauseriga silmitsi ja lõi madala löögi kindlalt väravasse.

Tammekal ohtlikud nurgalöögid

Teise poolaja alguses läks kombinatsioonist Tomson-Stüf taas pall Tammeka väravasse, aga seda suluseisu hinnaga. Poolaja keskel päästis Kaltenhauser Tammeka mitmel korral halvimast, reageerides hästi lähilöökidele ja võttes ristnurgast ära Tomsoni 20 meetrilt teele saadetud löögi.

Selle põhjal, et Kalevi peatreener Sergei Ratnikov 1:1 seisul platsi ääres pöörast häält tegi ja et Kaltenhauser palli kättevõtmisega viivitas, võis arvata, et külalised soovivad võitu rohkem, kuid kolm punkti haarasid endale siiski sinisärgid.

Teisel poolajal olid juba kaks Heiko Tamme nurgalööki üliohtlikuks kujunenud - neist esimene oli madal pall, mille kõik läbi lasid, kuni Tšernjavski pääses vabalt peale lööma ja lõi palli vastase puutest napilt üle lati; teise puhul lennutas Siim Valtna kera taevasse.

Kalev aga neist kahest olukorrast õppust ei võtnud ja just nurgalöögist lõpuks Tammeka 84. minutil võiduvärava lõigi: Alex Nimo korneri suunas Valtna tagantpostist keskele, kus oli Janno Saks, kes saatis palli alla nurka.

Tiirik: loomulikult olen väga rahul

"Eesmärgid on täidetud - saime kodus raske võidu ja lõime väravaid. Loomulikult võib võistkonna esitusega väga rahule jääda," kommenteeris Tammeka peatreener Kristjan Tiirik. "See on meie edasise hooaja suhtes ülioluline ja ma arvan, et saime siit ainult positiivseid emotsioone."

"Oli suhteliselt võrdne mäng. Oli neil väga häid momente, oli ka meil veel mitu momenti, ju siis meil oli natuke õnne rohkem, et pallid leidsid tee väravasse. Teisel poolajal Kaltenhauser ka jälle päästis meid, olles oma ülesannete kõrgusel," kirjeldas 29-aastane juhendaja mängu.

"Raske on veel mängupildist kui sellisest rääkida, meil on igas mängus uued mängijad, vigastustega on probleeme, me ei ole heasse rütmi saanud ja eks see tekitab raskusi. Aga poisid olid tublid, võitlesid lõpuni ja said igati teenitult täna kolm punkti tabelisse."

Kas Tiirikul on sellest ka ekstra hea meel, et võitis treenerite duellis oma kunagist juhendajat Ratnikovi? "Võib-olla kui koju lähen ja selle nurga alt mõtlen, siis küll," vastas Tiirik.

Ratnikov: kaitseliiniga peab midagi ette võtma

Sergei Ratnikov võttis kohtumise kokku järgmiselt: "Minu meelest mängisime Tammeka üle, aga nende väravavaht mängis väga hästi ja nende poisid võitlesid iga meetri eest väljakul, seda oli tõesti ilus vaadata. On näha, et Tammekal on hea kollektiiv ja meeskonnavaim. Meie kõige suuremaks probleemiks on standardolukorrad. Kui omas trahvikastis ei saa mehi kaetud, siis loomulikult karistatakse ära ja lüüakse sisse. Ja kaitseliiniga peab midagi tegema, hakkame mõtlema, mis me teeme."

Kui Kalev pidi laupäeval tiitlikaitsja Tallinna Flora vastu mängima, siis Tammeka oli nädalavahetusel mänguvaba. "Mõne mängija puhul oli näha, et nad ei olnud taastunud. Tammeka puhkas ja valmistus rahulikult, meile oli tõesti graafik amatöörmeeskonna jaoks päris tihe. Ja ma kardan praegu, et Levadiaga saab meil hirmus raske olema," muretses Ratnikov juba järgmise mängu pärast.

Kohtumise ajal oma mängijate peale karjunud külaliste peatreener ütles kurja hääle tegemise kohta nii: "Vahepeal meeskond ei liikunud ega võidelnud palli eest nii nagu peab. Sellepärast ma olin vihane ja oli vaja öelda, et poisid, davai, hakake ikka jooksma."

Mängu parim - Michael Patrick Kaltenhauser

Mõlemalt peatreenerilt kiidusõnu teeninud sakslasest väravavaht hoidis heade tõrjetega ja nurgalöökide likvideerimisega Tammekat elus, eriti palju oli tal tööd teisel poolajal. Kalevi värava puhul polnud Kaltenhauseril midagi teha.