Teever, ikka Teever! (5)

Foto: Gertrud AlatarePremium liiga 12. voorus jätkus Nõmme Kalju madalseis - Ingemar Teeveri värav mängu lõpus tõi FC Levadiale Hiiu staadioni tuhandepealise publiku ees 2:1 võidu.

Kiire alguse saanud mängu esimesed väravad kirjutati protokolli esimesel kolmandikul - Hidetoshi Wakui kiirele kollile vastas penaltipunktilt Dmitri Kruglov, 79. minutil otsustas kohtumise Ingemar Teeveri peanupp.

Kalju avang oli kärme, tugev ja valus - juba kolmandal mänguminutil, sisuliselt oma esimesel korralikul rünnakul, klaariti Erik Listmanni tsenderdus vaid mõnekümne meetri kaugusele väravast, kus oli sellel esimesena jaol Hidetoshi Wakui. Pall maanduski ühest puutest võrgus ning paar päeva tagasi lapse isaks saanud Wakui tähistas tabamust nii, nagu värsked isad ikka - koos meeskonnaga "hälli" kiigutades. 1:0!

Kergest šokist toibununa läks järk-järgult käima ka Levadia mängumootor. Ärevaid hetki tekitasid Kalju värava all Ingemar Teever ja Siim Luts, viimase tsenderdused vasakult äärelt olid mitmel puhul karistusalas päris ohtlikud.

Veidi enne pooltunni täitumist said oma tahtmise ka levadialased - standardolukorrajärgsest situatsioonist sai löögile Ivan Pecha, kelle ürituse blokeeris käega Joel Lindpere - penalti! 11 meetri trahvilööki asus realiseerima Dmitri Kruglov, kellel selle tööga probleeme ei tekkinud - 1:1!

Mõlemapoolsete võimalustega kulges mäng ka teisel kolmveerandtunnil, kuigi mängutempo enam ohtrate vigade tõttu nii kõrge ei olnud. Ka mäng ise kandus tasapisi rohkem Kalju kätte. Mitu supervõimalust oli Allan Kimbaloulal, kes aga ühtegi oma šanssidest väravaks lüüa ei suutnud.

Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle - nii lihtne see ongi. Sel hooajal suurepärases hoos olnud Ingemar Teever sai oma pea 79. minutil vastu kasti pandud kõrgele pallile ning suunase selle elegantselt võrku - 1:2!

Kuigi aega oli veel jäänud üle kümne minuti, siis mängu lõpuga Kaljul enam viigipunkti päästa ei õnnestunud. Seega jätkatakse tabelis teisel kohal, olles ideaalse avaringi järel teises ringis kaotanud kõik kolm kohtumist.