Trans hävitas Ajaxi. Jälle (1)

Foto: Märt VassiljevMeistriliiga tabeli viimane meeskond Lasnamäe Ajax pidi taaskord tundma kaotusekibedust. Seekordse hävitustöö sooritas Narva Trans, kes kordas hooaja rekordit 7:0, kusjuures Aleksandrs Cekulajevs oli täpne koguni neljal korral.

Poolajaks oli juba sisuliselt selge, kes lahkub väljakult võidupunktidega, sest Cekulajevsi kübaratrikk ning Sergei Kazakovi tabamus vormistasid poolaja tulemuseks 4:0.

„Loomulikult võime rahule jääda,” sõnas Narva Transi vasakkaitsja Erik Grigorjev pärast kohtumist.

Ajax omalt poolt näitas neile juba omaseks saanud nõrgatasemelist jalgpalli, eriti kaitsefaasis. Silma jäidki Ajaxi poolt ainult ründemängijad eesotsas Aleks Moneši ja Šahrijar Abdullajeviga, kelle individuaalsed oskused olid ainsaks põhjuseks, miks Transi kaitseliin pidi paaril korral tähelepanelikumalt kaitsetööd tegema.

Väravamasin Cekulajevs

Terve kohtumise vältel väravajanuliselt mänginud Narva Trans jõudis sihile juba neljandal minutil, kui Meistriliiga parim väravakütt Cekulaljevs mängiti silmitsi Ajaxi puurilukk Aleksandr Boldõreviga. Esialgu tõstis äärekohtunik lipu märkimaks suluseisu, kuid hiljem luges väljakukohtunik Roomer Tarajev siiski olukorra väravaks.

Juba kuus minutit hiljem oli taas Cekulajevs mees õigel kohal ja lõi karistuslöögi järgses olukorras palli Boldõrevi selja taha.

Võib öelda, et mäng oli otsustatud juba 38. mänguminutil, kui Vladimir Gerassimov jõhkrutses oma karistusalas ning teenis sellega kohtunik Tarajevelit punase kaardi, mis tähendas, et Lasnamäe Ajax pidi juba mitmendat mängu sel hooajal mängima vähemuses. Olukorrast anti penalti, mille realiseeris väravavahile püüdmatult vasakusse alla nurka taas Cekulajevs.

Transi rahuldamatu nälg

Kui tavaliselt meeskonnad, kes juhivad juba kolme väravaga, hakkavad ennast füüsiliselt säästma ning mõtlevad vaid, kuidas pall lõpuvileni veeretada, siis Trans näitas ennast selles kohtumises hoopis teises valguses. Kuni lõpuvileni võideldi iga palli pärast ning kogu meeskonnaga töötati, kui tekkis palli kaotus. Kui ei teaks, siis oleks võinud arvata, et mänguseis oli viigiline ning Transil oli hädasti vaja võiduväravat.

Eriskummalised olid olukorrad, kui poolkiiretes üleminekutes teise poolaja lõpupoole olid Transi ründajad ja keskväli agaramad värava poole sööstma kui Ajaxi meeskond enda väravat kaitsma, kuigi skoor oli juba 6:0.

Erik Grigorjev seletas seda väga lihtsalt: „Tahe on olemas. Meeskond on nüüd enam-vähem koos ja hakkame tasapisi oma mängu mängima.”

Küll aga ei mindud päris hulluks, sest arvestati ka järgmise kohtumisega, mis on narvalaste jaoks äärmiselt oluline võita, kui tahetakse medalikonkurentsis püsida. Vältimaks tarbetuid kollaseid kaarte ning et anda meestele puhkust, vahetati välja nii meeskonna kapeten Stanislav Kitto kui ka Aleksandrs Abramenko.

„Võtsime põhimehed välja, et nad saaksid natuke puhata ja kaardid on mängus ka. Järgmine mäng on väga otsustav,” seltas Grigorjev teisel poolajal tehtud vahetusi. Järgmine kohtumine on Transil 18. juunil kodustaadionil, kui võõrustatakse Nõmme Kaljut.

Mängu parim – Aleksandrs Cekulajevs

Meistriliiga suurim väravakütt näitas Ajaxi kaitseliinile koha kätte koguni neljal korral. Lätlase takistamisega ei saadud üldse hakkama ja pärast 50. minutil löödud väravat võis ta juba jala sirgemaks lasta ja teistel meestel ka värava löömise rõõmu tunda lasta.