Tulevik! (3)

Mängu eel oli võimatu aimata, kumb meeskond avakohtumise 0:0 viigi järel favoriidiseisuses on. Skoor andis eelise Tulevikule, koduplats aga Jõhvile. Oma panuse põnevusse andis ka ilmataat, jäätunud ja libe väljak muutis mängupildi ettearvamatuks.

Üleminekumängudele jõudmiseks palju vaeva nägema pidanud Lokomotivi vaated tulevaks hooajaks paistsid veel hommikul üpris positiivsed, tänavuse debüüthooaja käigus kohaneti kõrgliiga tasemega ja järgmisel aastal pidavat algama ka oma staadioni renoveerimine.

Täna oldi siiski õnnetus seisus - probleemid koosseisuga tähendasid, et protokollis pingil istunud mehed olid sisuliselt fiktiivsed ja vigastustega maadelnud mehed pidid kunstmurul hooaja viimased 90 minutit kannatama. Tulevikul seevastu koosseisuga probleeme polnud, ka peatreener Aivar Lillevere antud juhiseid täideti eeskujulikult.

Sealt edasi, kus pooleli jäi

Esimene poolaeg Jõhvis peegeldas nädal tagasi Viljandis nähtut, kumbki pool liigseid riske ei haaranud ja esimene veerandtund kulus raskete tingimustega kohanemiseks. Lokomotiv ei suutnud palli kuidagi kontrollida, pall liikus kiiresti ühelt väljakupoolelt teisele, aga sajaprotsendilisi võimalusi kummalgi poolel ei avanenud.

Head tööd tegid ka väravavahid, Aleksei Matrossov tõrjus 25. minuti paiku sangarlikult Roger Teori ürituse ja U-17 koondise puurilukk Karl-Romet Nõmm röövis skooriavamisvõimaluse Aleksandr Nikulinilt. Veidi hiljem üritas Jõhvi ründaja veel, kuid ei suutnud raame tabada.

Võitja selgitamine jäi teise poolaja ja potentsiaalselt penaltite peale.

Otsustavad 45

Teise poolaja avaminutist oli siiski selge, et penalteid kumbki pool ootama ei jää. Viljandlased mõistsid, et võõrustajad pole tarvis karta ja teisel poolajal pakkusid mõlemad meeskonnad Premium liiga kvaliteedile vastavat mängu.

Skoori avas esimesena siiski Jõhvi. Stanislav Jablokov lahendas külmavereliselt meeskonnakaaslase hea söödu ja 1:0 edu rõõmustas 96-pealist publikut, kes oli kindel, et sellest piisab koha säilitamiseks. Tulevik nii ei arvanud, leiti lisakäik ja tõsine lahing Premium liiga koha nimel alles algas.

Tasu ei jäänud tulemata ja 71. minutil toppisid karistuslöögist tulnud tsenderduse võrku mitu Viljandi meest korraga. Protokolli kanti tabamuse autoriks Indrek Ilves - 1:1! Lokomotiv taastus šokist küll kiiresti, kuid reservist enam midagi võtta ei olnud. Nikulin ei suutnud taas raame tabada ja mängu krooniks saadeti duši alla Deniss Kulikov.

Iseloomust ja tahtmisest ei piisanud ja lõpuvile tähendas, et võõrsil väravate reegli alusel tagas järgmiseks aastaks koha kõrgliigas Viljandi Tulevik. Lokomotiv võitab aga aastase pausi järel suuna tagasi esiliigasse.

Mängu parim - Aivar Lillevere

Viljandlaste loots näitas, et on treener suure algustähega. Tema hoolealused järgisid kätteantud juhiseid ideaalselt, taktika, asetus ja mängupilt olid püsivad ja stabiilsed. Autoriteet.

22. novembril kell 13.00 Ahtme Gümnaasiumi kunstmurul (Altserva 6, Kohtla-Järve)

Jõhvi FC Lokomotiv - Viljandi JK Tulevik 1:1 (0:0)
53. Stanislav Jablokov - 71. Indrek Ilves

Hoiatused: 40. Aleksandr Vladimirov, 61. Kevin Kaivoja, 69. Oleksandr Voltškov, 70., 86. Deniss Kulikov - 61. Raiko Mutle, 64. Tanel Lang, 89. Karl-Romet Nõmm
Eemaldamine: 86. Deniss Kulikov
Mänguolud: +1, pilves õrnalt sajune ilm ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.