Vaikla tegi debüüdil mitmeid häid tõrjeid (0)

Foto: granatkin.comMöödunud nädalal Rootsi kõrgliigas palliva IFK Norrköpinguga 1,5-aastase lepingu sõlminud Andreas Vaikla sai täna kirja ka ametliku debüüdi, kui ta seisis 90 minutit postide vahel U-21 meeskonna eest.

Koduplatsil mänginud Norrköpingu noored asusid kohtumist Gefle vastu juhtima juba 6. minutil, mil täpne oli Rootsi kõrgliigaski tänavu mänguminuteid teeninud Joel Enarsson.

Juba kaheksa minutit hiljem olid tablool aga viiginumbrid, kui karistuslöögist tulnud palli suunas väravasse Ilir Berisha, kes teeninud isegi kutse Albaania A-koondisesse. Väravatesadu jätkus 20. minutil, mil Norrköping taas juhtohjad haaras, kuid sellega asjad ei piirdunud ning enne poolaega taastati jällegi viigiseis - sedapuhku saatis palli Vaikla selja taha 18-aastane rootslane Jacob Hjelte, kellel samuti Allsvenskanis pallimise kogemus olemas.

Kuigi teisel kolmveerandtunnil värisesid nii postid kui latid, skoor enam ei muutunud ning oluline roll oli selles kanda ka viimased kaks hooaega Inglismaal West Bromwich Albioni noortemeeskonnas mänginud 18-aastasel Vaiklal, kelle refleksid ning korduvad head tõrjed nii Gefle kui Norrköpingu kodulehe poolt ära said märgitud.

2:2 viigi järel on Norrköpingu U-21 meeskond enda vanuseklassi kõrgliigas kogunud 12 vooruga 22 silma ning seeläbi hoitakse hetkel põhja tsoonis kolmandat kohta. Kuna nende lähimal konkurendil Atvidabergil on 14-mängulisest põhihooajast järele jäänud vaid üks kohtumine ning nad on Norrköpingust pärast tänast juba kolme silma kaugusel, kindlustasid Vaikla ja tema tiimikaaslased viigilise tulemusega sisuliselt ka pääsu riigi kuue parima sekka play-offi.