Vassiljevist ja Dmitrijevist saavad klubikaaslased? (0)

Dmitrijev on Vassiljeviga mitmeid aastaid koondise keskvälja valitsenud, kas nüüd tehakse sama klubitasandil? Foto: Catherine KõrtsmikHetkel Türgis treeninglaagris viibiv Konstantin Vassiljevi koduklubi Gliwice Piast võib meeskonda kaasata veel ühe Eesti koondislase - Aleksandr Dmitrijevi.

Nimelt teatab Piasti koduleht, et viimati koduliigas Levadia ridades pallinud Dmitrijev on ühinenud meeskonna treeningutega ning tänases sõprusmängus nimeka Peterburi Zeniidi vastu sai kaitsva suunitlusega keskväljamees ka paarkümmend minutit mänguaega.

Eelnevalt välismaal nii Norras, Valgevenes kui Venemaal pallinud Dmitrijev aga koondisekaaslase Vassiljeviga samal ajal väljakul ei tegutsenud. Nimelt alustas Vassiljev kohtumist Venemaa kõrgliigat juhtiva Zeniidi vastu algkoosseisust ning 22. minutil omas ta ka Piasti avapoolaja üht parimat võimalust, kui Eesti koondislane ligi 25-meetrilt teenitud karistuslöögi napilt väravast mööda saatis.

Kolm minutit hiljem avasid skoori hoopis Zeniidi mehed, kui Andrei Aršavini söödu vormistas väravaks Venezuela ründaja Salomon Rondon. Enne poolajavilet kasvas Peterburi meeskonna eduseis kaheväravaliseks, kui järjekordse Aršavini söödu virutas sedapuhku võrku Venemaa koondislane Oleg Shatov.

Teiseks kolmveerandtunniks tegid mõlemad pooled sõprusmängule omaselt arvukalt vahetusi ning selle käigus pääses pingile puhkama ka üleeile poolaja kirja saanud Vassiljev. 68. minutil vahetati sisse ka Eesti koondist 88 korda esindanud Dmitrijev, kes numbri 25 all tegutsedes sarnaselt Vassiljevile keskväljal koha sisse võttis. 32-aastane poolkaitsja tuleristsed Poola klubis olid sealjuures võimsad - takistada tuli teiste seas selliseid nimesid nagu Hulk, Aleksandr Keržakov, Javi Garcia, Anatoli Timoštšuk jpt.

Kuigi mängutempo vahetuste tulemusena pisut kannatas, siis suutis Zeniit oma eduseisu enne lõpuvilet veelgi suurendada - 83. minutil ennetas Belgia koondislane Axel Witsel Piasti puurilukku ning veeretas seejärel lõppseisuks 3:0.

Kui Dmitrijev Poolas lepingu peaks teenima, siis esimene võimalus Eesti koondise duot ametlikus mängus Piasti särgis näha tekiks 14. veebruaril, kui praegune Vassiljevi leivaisa sõidab Poola kõrgliiga 20. vooru raames külla Chorzowi Ruchile.

Tänast kohtumist saab allolevas videos vaadata ka täies mahus (Vassiljevi ohtlik karistuslöök alates 25:20, Eesti koondislased kannavad vastavalt numbreid 84 (Vassiljev) ja 25 (Dmitrijev)):