Viikmäe hiline värav tagas Kaljule ajaloolise tiitli (video) (4)

Foto: Raul SuurhansNõmme Kalju sattus tiitli kindlustamise mängus Kuressaares raskustesse, kuid vahetusest sekkunud Kristen Viikmäe värav oma esimesest puutest tõi neile nii 1:0 võidu kui ka sellega kaasnenud meistritiitli.

Viimati Saaremaad külastades lõi Kalju koguni üheksa väravat, aga seekord oli pinge suurem ning värav lasi end oodata 84. minutini. Vaid minut varem vahetusest sekkunud Viikmäe värav jäigi kohtumise ainsaks.

Teise poolaja alguses oli Kaljul kasutada ka penalti, aga Jüri Jevdokimovi löögi suutis Riido Reiman tõrjuda.

Kalju alustab kahuriväega

Kohtumises oli mõlemal meeskonnal palju kaalul - Kaljul meistritiitel ning Kuressaarel püsimajäämine. Selleks puhuks olid mõlemad meeskonnad ka oma parimad rivistused platsile asetanud.

Kohtumine kahe meeskonna vahel algas aga suhteliselt mudajalgpalliga, kuna vihm oli platsi eelnevalt väga soiseks muutnud ning kiire ja tehniline jalgpall olid sellega raskendatud.

"Tüüpiline sügisene väljak, selline pehme ja soine. Raske oli, aga suutsime olukordi luua, kuid poistel oli ikka väga raske. Siiski tulime sellest lõpu eel edukalt välja," kiitis kohtumise järel Igor Prins.

Avapoolajal ei saanudki Kalju kohtumist täielikult oma kontrolli alla, vaid jäi hätta saarlaste väravaluugi lahtimurdmisega. Samas näitas ilusat mängu ka Kuressaare, kes kodus alati vastastele peavalu valmistab.

Kogemus korvab noorema eksimuse

Teine poolaeg algas aga külalismeeskonnale, kel silmis suur siht tiitli kindlustamise näol, kindlamalt, luues oluliselt rohkem momente.

Suurim väravalöömise võimalus avanes aga 51. mänguminutil, mil kastis Tarmo Neemelo vastu viga tehti. Kohtuniku määratud penaltit aga Jüri Jevdokimov sahisema ei suutnud panna, vaid pidi tunnistama Riido Reimani pealejäämist tolles olukorras.

Sellest ei lastud end aga morjendada, vaid jätkati ründamist, andes kodumeeskonnale sellega võimalusi kontrarünnakutega nõelata, kus Andre Ilves mitmel korral lähedal oli.

Siiski tõi taas Kaljule kastanid tulest välja kogemus, mida seekord demonstreeris võimsalt Kristen Viikmäe, sekkudes mängu 83. minutil ning juba minut hiljem lõi ta oma esimese puutega Kaljule kauaoodatud juhtvärava! Sellega mäng ka sisuliselt lõpetati.

"Väga napilt kaotasime selle mängu. Olime mängus sees, peaaegu lõpuni. Oleksime tahtnud seda viiki kätte saada ning Kalju tiitlipidu natuke edasi lükata, aga kahjuks ei tulnud välja. Tegid lõpuga meile ära jälle," tõdes Kuressaare mängija Andre Ilves.

"Meie mäng oligi üles ehitatud kaitsele ning ma usun, et see tekitas ka täna Kaljule peavalu. Arvan, et viik oleks täna õiglasem tulemus olnud, meil oli mängu lõpus üks hea moment, mis oleks meid juhtima viinud, kuid paraku kasutas Kalju oma ühe vähestest 100% võimalustest ära, lisas Ilves.

09.10. kell 16.30 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Nõmme JK Kalju 0:1 (0:0)
84. Kristen Viikmäe
51. Riido Reiman tõrjus Jüri Jevdokimovi penalti

Hoiatused: 69. Märten Pajunurm, 78. Mikk Metsa
Mänguolud: +13, hoovihmane ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 67
Peakohtunik: Ainar Kuusk
Abikohtunikud: Marek Lillmaa, Joonas Jaanovits

Kuressaare: 12-Riido Reiman, 11-Metsa (88. 17-Arli Saar), 25-Viira, 33-Pajunurm, 10-Ilves, 7-Gerassimov, 18-Aljas, 20-M. Rajaver (67. 5-Tikerberi), 23-Luup, 3-Könninge, 39-Valmas.
Varus: 1-Nurmik, 5-Tikerberi, 17-Arli Saar, 29-Erlenbach.

Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 5-Bärengrub, 3-Koogas, 6-Rodrigues, 75-Wakui, 7-Puri, 10-Konsa (83. 11-Viikmäe), 16-Melts (46. 18-Terehhov), 15-Jevdokimov (67. 9-Quintieri), 99-Neemelo.
Varus: 96-Koppel, 11-Viikmäe, 2-Bianchi, 18-Terehhov, 25-Cole, 8-Ceesay, 9-Quintieri.