Võimas Kalju tõusis võiduga Viljandi üle liidriks (galerii!) (4)

Kuigi tabelisse läks kohtumine Kalju kodumänguna, tundsid Sportland Arenal ennast kodusemalt kindlasti Viljandi mängijad, kes seal igapäevaselt treenivad. Sellest hoolimata võtsid kindla võidu nõmmekad, kes Tarmo Neemelo, Andres Koogase ja Kristen Viikmäe väravatest 4:0 võidu kirja said.

"Hakkasime kohe suruma, värav tuli küll poolaja lõpus, aga enne seda oli ka võimalusi - oli näha, et ükskord see pidi ära tulema," sõnas võitu kahe väravaga panustanud Tarmo Neemelo.

Tuuline algus

Kuigi paistis päike ja muidu oli tegu võrdlemisi ilusa ilmaga, segas nii mängijaid kui pealtvaatajaid üks faktor - jäine tuul, mis muutis tihti palli lendu ning võttis tribüünil istunud inimesed võdisema ja värisema. Esimesena mängis allatuult avavile eel mündiviske võitnud Kalju, mis muutis eelkõige keeruliseks tihti pikka palli mänginud viljandlaste elu.

Ohtlikke olukordi aga eriti ei tekkinud - paaril korral lendasid nõmmekate löögid väravast mööda ning mõne tõrje tegi ka Viljandi väravas Meistriliiga-debüüdi teinud Roman Dmitriev.

Esimene tõsine ehmatus tuli viljandlastel üle elada avapoolaja keskel, kui Tarmo Neemelo lähilöök posti raksatas ning seejärel Dmitrievi puute kaudu värava ette tagasi põrkas. Kaitsjad suutsid ohtliku olukorra aga kõige napimalt klaarida ning järgnenud nurgalöök oli sarnaselt kõigi teistega võrdlemisi ohutu.

Läbimurre saabus pisut enne vaheaega - esmalt keerutas Andres Koogas kena löögiga väravasse Hidetoshi Wakui teenitud karistuslöögi, mõni minut hiljem kasvatas Oliver Konsa tsenderdusest eduseisu Tarmo Neemelo ning vaheajale mindi seisul 2:0.

Viljandi veel üritab

Teisel kolmveerandtunnil näitas allatuult mänginud Viljandi ennast pisut paremast küljest, kuid reaalsete väravavõimalusteni siiski ei jõutud - parimateks üritusteks jäid kauglöögid ning mõned standardolukorrad, mida sarnaselt Kaljule ära ei osatud kasutada.

Paraku rauges viljandlaste jaks umbes poolaja keskel ning Kalju kasutas selle varmalt ära - esmalt realiseeris Oliver Konsa kena eeltöö Kristen Viikmäe, kümme minutit hiljem vormistas Dmitrievi ebakindluse järel lõppskoori taas Neemelo.

Neljanda värava järel jätsid nõmmekad kasutamata veel mitmeid häid võimalusi, kuid sellegipoolest võisid nad end lõpuvile järel õnnitleda - neljaväravaline võit tõstis Kalju Flora kaotuse tõttu Meistriliiga liidriks, sealjuures on neil florakatega võrreldes ka üks mäng varuks.

Lõpu eel kasutas Kalju peatreener Igor Prins talle mitte omasel kombel ära ka kõik vahetused - mängu sekkusid Tanel Melts, vanameister Sergei Terehhov ja jaapanlane Hideaki Takeda. Viimasel nimetatul oli mängu viimasel minutil ka kuldne võimalus jalg valgeks saada, kui ründaja väravavahiga üks-ühele olukorda pääses, kuid sel korral oli Dmitriev valvel ning tõrjus löögi.

Prins jäi mänguga rahule

Kalju peatreener Igor Prinsi näol säras mängu järel rahulolu. "Jään rahule. Eks me seda väravat piirasime mängu algusest alates. Meil oli ka võimalusi ja mul on hea meel, et selle värava esimesel poolajal ära lõime, sest selliseid mänge on olnud küll ja küll, kus üks meeskond üritab ja üritab, aga lõpuks ikkagi viik jääb."

"Praegu oleme suutnud iga kohtumisega oma mängu parandada ja loodan, et see positiivsus ka samas joones jätkub," lisas Prins.

Mängu parim - Oliver Konsa

Vasakul äärel mänginud Konsa näitas Viljandi vastu oma taset, tekitades korduvalt äärel teravust ning tehes eeltöö koguni kolmele väravale. Konsa oli mees, kes oleks selles kohtumises ka ise väravat väärinud.

Viljandi fännide valik tipphetki (väravad video alguses):

Mitteametlikud protokollid (EJL-i kodulehelt):

31.03. kell 17:00 Sillamäe Kalevi kunstmuruväljakul

JK Sillamäe Kalev - JK Tallinna Kalev 4:1 (3:0)
16., 22. Vladislav Ivanov, 41. Sergei Vihrov, 89. Vladimir Malinin - 79. Risto Kägo

Hoiatused: 37. Aleksei Naumov - 31. Rameš Mamedov, 69. Kassim Aidara
Mänguolud: +5, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 140
Peakohtunik: Mart Martin
Abikohtunikud: Artur Telling, Marger Pormann

S. Kalev: 1-Starodubtsev, 26-Tamberg (54. 71-Veis), 20-Gnedojus, 18-Nesterovski, 5-Valaitis, 3-Naumov, 9-Paponov, 55-Malinin, 11-Podelis (42. 23-Sillaste; 81. 19-Macežinskas), 10-Ivanov, 17-Vihrov.
Varus: 30-Levizi, 71-Veis, 12-Dudarev, 19-Macežinskas, 21-Koršunov, 23-Sillaste, 15-Volkov.

T. Kalev: 1-Niinepuu, 14-Edwin Stüf, 3-Mamedov, 6-Kase, 15-Kukebal, 17-Whalen (53. 24-Ratnikov), 16-Aidara, 8-Kabashi (69. 5-Kägo), 10-Mitsuyama, 11-Alijev (86. 7-Koroljov), 9-Tomson.
Varus: 89-D. Savitski, 7-Koroljov, 13-Viikna, 20-Niinlaub, 5-Kägo, 24-Ratnikov, 18-Kõrtsmik.

31.03. kell 17:00 Sportland Arenal

Nõmme JK Kalju - FC Viljandi 4:0 (2:0)
39. Andres Koogas, 44., 77. Tarmo Neemelo, 67. Kristen Viikmäe

Hoiatused: 41. Rasmus Munskind, 45. Joel Indermitte
Mänguolud: +1, päikesepaisteline, tuuline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 205
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Sten Klaasen, Marek Lillmaa

Kalju: 1-Teleš, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 14-Kallaste, 77-Šišov, 75-Wakui, 7-Puri, 10-Konsa (87. 18-Terehhov), 9-Quintieri (84. 16-Melts), 11-Viikmäe (87. 23-Takeda), 99-Neemelo.
Varus: 69-Zomerski, 15-Jevdokimov, 16-Melts, 23-Takeda, 2-Bianchi, 18-Terehhov, 8-Ceesay.

Viljandi: 1-Dmitrijev, 17-Karu (46. 15-Metsa), 4-Indermitte, 77-Lätt, 80-Tšegodajev (75. 18-Junolainen), 8-Sinilaid, 16-Ottis, 22-Mütt, 7-Leimann, 26-Liivamägi, 45-Munskind (46. 11-Krillo).
Varus: 12-Palm, 15-Metsa, 10-Laht, 11-Krillo, 9-Lepik, 3-Kaarlimäe, 18-Junolainen.

31.03. kell 17:00 Tartu Annelinna kunstmurul

Tartu JK Tammeka - Tallinna FC Levadia 0:1 (0:1)
28. Igor Subbotin

Hoiatused: 19. Simo Tenno - 35. Maksim Podholjuzin, 62. Artur Rättel
Mänguolud: +4, vahelduva pilvisusega tuuline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.