Vorm on ajutine, klass igavene (3)

Santosel on põhjust tähistada. Foto: Raido KullTartu Santose kogenud pallurid näitasid Kuressaare ametivendade vastu võetud seljavõiduga, et karikasarjas tuleb kõigil nendega tõsiselt arvestada.

Suurte kogemustega, kuid ühel või teisel põhjusel tippjalgpallist loobunud palluritest tekkinud Tartu Santos mängib küll Eesti tugevuselt kolmandal liigatasemel, kuid mullused võidud - neist suurim Narva Transi üle - näitasid, et taset ja sisu on neis enamaks.

Nii ei olnud suur üllatus, et tartlasi hoolimata pikast reisist Saaremaale tase kõrgemal mängiva FC Kuressaare vastu favoriidiks peetakse. Et aga domineeritakse kogu kohtumist, oli raske ette näha.

Lahendused õpikust

Avavilest lõpuvileni kontrollinud Santos avas läbi Alar Alve jala skoori juba üheksandal minutil. Kuigi mõned võimalused kukkusid ka saarlastele, ei suudetud Kaspar Kohleri väravat esialgu ohustada ja teise poolaja keskel otsustati mäng kahe individuaalse duelli pealt.

Esmalt avas Mikk Laasi sööt tee ukrainlasele Juri Vereštšakile, kes Santoses poolprofileiba naudib. Kiirusega küpsetas ta Algis Kelderi ja lükkas palli mööda ka Riido Reimanist.

Sama lõpptulemuse sai tosin minutit hiljem Laasi enda sooritus, kui ta tehniliselt perfektse üleastega Reio Alti tasakaalust välja viis ja seejärel suuna Reimani väravale võttis. 3:0 murdis saarlaste lootused lõplikult.

Viimane sõna jäi siiski kodumeeskonnale, karistusala joonel palli saanud Sander Laht naelutas mänguvahendi väikese mõtlemispausi järel vasaku jala välisküljega tagumisse ristnurka. Kohler sai vaid pealt vaadata, kuid mäng oli juba tehtud.

Mängu parim - Mikk Laas

Santose mängiv treener, 2012. aastal järjekordse vigastuse järel tippspordist taanduda otsustanud Mikk Laas tõestas, et tase on jääv. 23-aastane äär säras otsustavatel hetkedel filigraanse sööduga, näidates veidi hiljem tehnika ja kiiruse laitmatut kombinatsiooni.

15. aprillil kell 18.00 Salme staadionil (Salme vald, Saaremaa)

FC Kuressaare - Tartu FC Santos 1:3 (0:1)
87. Sander Laht - 9. Alar Alve, 63. Juri Vereštšak, 75. Mikk Laas

Hoiatused: 53. Sander Viira - 48. Marko Sonn, 88. Timo Teniste
Mänguolud: +7, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.