Zeniti huligaanid jätsid Vene jalgpalli häbisse (1)

Venemaa tänavuse hooaja meistrivõistlused on olnud äärmiselt põnevad, kuid hooaja eelviimast nädalat domineerisid mustad pilvad, kui Peterburi Zeniti ja Moskva Dünamo mäng lõppes vägivallaga.

Zenit oli pärast Andre Villas-Boase asumist treeneritoolile olnud võimsas hoos, kuid nende jaht tiitlile oli kodusel Petrovski staadionil võtmas teed valel suunal.

Enne vooru algust liigat juhtinud Zenit asus Dünamo vastu juba 6. minutil Danny väravast juhtima, kuid järgnes totaalne krahh: 71. minutiks oli eduseisust saanud 1:4 kaotus.

Kuigi Aleksandr Keržakovi tabamus andis üksikud minutid enne mängu lõppu Zenitile lootuse viik päästa, olid kohalikud huligaanid selleks hetkeks viimasegi mõistuse kaotanud ja 87. minutil tormas suur inimmass järsku tribüünidelt välja, ajades lõpuks taga Dünamo mängijaid.

Üks kortsus, särgitu ja pekine mütsiga härrasmees suutis ka lõpuks eesmärgini jõuda, kostitades üllatunud Dünamo mängijat Vladimir Granati löögiga.

Kohtunikul ei jäänud muud üle, kui mäng katkestada.

"Zenit kahetseb seda, mis tänasel mängul juhtus. Fännide käitumine ei ole mitte mingil moel vastuvõetav. Politsei ja klubi uurivad hetkel, mis juhtus, ning me soovime, et õiglus seatakse jalule. Vabandame kõikidele mängijatele, treeneritele ja fännidele selle eest, mis juhtus," teatas Zenit kiiresti pärast mängu lõppu.

"Meil on kahju sellest, mis juhtus Vladimir Granatiga, ning kordame, et selline fännide käitumine on täielikult vastuvõetamatu."

Eeldusel, et Zenit tollest mängust viiki ega võitu päästa ei suuda, kui mänguga jätkatakse, minnakse viimasele voorule vastu teisel kohal.

Liidriks tõusis Moskva CSKA, kes alistas Tomski Tomi. Nende viimase vooru kohtumine saab aga olema äärmiselt pingeline, sest mängitakse Moskva Lokomotiviga, kes on neist vaid kahe punkti kaugusel ja võib samuti tiitli võita, vajades, et Zenit võõral väljakul Krasnodari Kubani vastu libastuks.